Mýtus

• Hongkong Shen hua (více)

Roku 221 před n.l. začal pro sebe čínský císař Qin Shihuang budovat honosnou hrobku přesto, že byl přesvědčen o své absolutní nesmrtelnosti. Měl v ní být pohřben s celým svým bohatstvím. Přes všechno úsilí 700 000-ti dělníků, bylo jeho mauzoleum dokončeno po 37 letech po plánovaném skončení stavby. Legenda říká, že všichni, kteří se prací zúčastnili, byli kvůli zachování tajemství pohřbeni zaživa. Nezůstal nikdo, kdo by řekl, kde se nachází císařův obrovský poklad a spolu s ním i elixír věčného mládí. Následujících 2000 let se historici a rozliční dobrodruzi snažili k císařskému pokladu dostat. Nikomu se to nepovedlo Až doteď... Archeolog Jack a vědec William se vydávají na cestu, která je přivede k největšímu objevu čínské historie. Během cesty z Indie, kde začínají nečekaně zakopnou o starobylý meč a drahokam. Tyto magické předměty jim dají schopnost vzdorovat gravitaci a navíc jim ukáží cestu k tajemnému pokladu. Jack však nečeká, že za objevení císařského pokladu bude muset zaplatit nečekanou daň. Přivede ho do jeho temné minulosti, o které doposud nic nevěděl. Prostřednictvím zvláštních snů vidí sebe jako generála prvního legendárního císaře, který se zamiloval do jeho nádherné manželky. Vede své vojsko ve stále sílící válce proti rebelům a zároveň bojuje uvnitř sebe s ohromnou láskou a loajalitou k císaři. Po návratu do přítomnosti jsou poklad a tajemství prvního císaře odhaleny. Oba dobrodruhové úspěšně vkročí do císařovy hrobky. Čekají na ně zde duchové minulosti, zde se jim Jack musí postavit tváří v tvář. (oficiální text distributora)

Fary

Příběhově spíše nepovedený filmový počin se skvělou výpravou, zajímavým hudebním doprovodem a především skvělými kousky v provedení Jackieho Chana. :) ()

Paity

Nebýt Jackieho Chana dávám rovnou odpad, to co je Mýtus se jen těžko popisuje, jde o takovou blbost až to bučí do vesrmíru. ()

enyama

Velké zklamání :-( Pěkná myšlenka, kterou se celému týmu podařilo zvorat. Jediné, co stojí za pochvalu je čínsko-korejský duet Jackie Chana a Kim Hee-Seon Endless Love - překrásná píseň:-) Za tu asi dávám dvě hvězdičky, jinak bych byla asi na nule...:-( ()

Drc

Prvních pár minut jsem si myslel, že půjde o ryze vážný film. Pak jsem uviděl Jackieho Chana. Dalších několik minut to vypadalo na historický film. A pak skok do přítomnosti. Prostě v tomto dílku dostanete zabalenu opravdu pestrou směsku - bojové umění, historické pozadí, typické chanovské fórky, akce, dojemné momenty, tajemný příběh ... I když první dojem není úplně nejlepší, s postupem času, rozjíždějícím se příběhem a vzrůstajícím počtěm a délkou záblesků minulosti vás Myth dokáže vtáhnout, upoutat a pobavit. Naštěstí se oproti jiným filmům z Jackie mChanem nedočkáte tolika hektických a "vtipných" scén, skoro se dá říct škoda, že si tento herec nezahraje i v něčem vážnějším. Protože toto vážnější pojetí vyzdvihuje film opravdu nahoru, některé momenty jsou vskutku úchvatné, zejména ty historické. Ano, příběh je možná trošku krkolomný, některé momenty ubohé, ale za celkový dojem, výpravu, hudbu a hlavně nezachytitelnou stupňující se atmosféru si toto zaslouží hodně kladné hodnocení. ()

TERRORDROME

Jedna z najväčších magorín v akých Jackie kedy hral. Ako archeológ pátra po antigravitačnom kameni a popritom má halušky v ktorých je starovekým generálom ochraňujúcim princeznú. V tej reálnej časti Jackie stvára svoje klasické humorné eskapády, tá snová je zas absolútne vážna až tragická. A tragický je aj celý tento film do ktorého tvorcovia nacápali zrejme všetko čo ich práve napadlo, nech to bola akákoľvek chujovina. Počas bojových scén zo staroveku Jackieho kôň kope protivníkov ako majster Kung-Fu a odkopáva horiace balvany. Digitálne efekty sú mizerné, rovnako ako scenár ktorý asi niekto pozliepal z novinových výstrižkov. No a to lietacie matrixovské finále... rovnako bizarné ako nudné. Jediná podarená vec je originálna vtipná bitka na páse s lepidlom. ()

Zombi

Jackieho mám rád, ale tohle je opravdu silně nepovedený snímek. Za zmínku stojí jen zmiňovaná scéna na běžícím lepícím pásu, která je fakt dobrá, zbytek nestojí za řeč ani za vidění, pokud nekoukáte v partě a neděláte si z filmu legraci, což jde velmi snadno :o) v tom případě je film dost zábavný, ovšem nechtěně. ()

Strike

Občas zajímavá choreografie a krásná Hee-seon Kim. To jsou asi jediné klady filmu. Vše ostatní je jedno velké WTF. ()

jorgus

Potencial to ma coz o to..jen nektere dobre sceny jsou prokladany infantilnimi momenty ktery cely film shazuji. Skoda Jackie:( ()

JANTAR29

Vůbec to neni až tak špatný film.Akorát je nevyvážený a někomu může vadit střídání současností a minulostí plus fantastický prvky.Ale třeba finále jeden muž proti tisíci nebo odseklá hlava která letí a vy vidíte všechno z pohledu té hlavy sou super.A ještě ve filmu vystupují dvě ženy a sou opravdu krásné .70 procent. ()

Puol

Tak Jackie skúša niečo nové, tentokrát sa po svojom pustil do spracovania čínskej legendy. Samozrejme, že tu ostalo zopár klasických mlátičiek (pre tých čo si požičali klasickú Chanovku), ale celkovo je to niečom inom. Historická rovina filmu je vážnejšia a neočakávane aj krvavejšia i keď úprimne povedané aj mierne naivná. Prekvapivé je aj trikové finále s nejednoznačným koncom. Takže ja som spokojný a Jackie Chan a u mňa ďalši zárez za dobrý film. Exotické prostredie (tentoraz Čína,India) a pekné ženské herecké obsadenie je samozrejmosťou. ()

gumbo

60% skoro celý film sem přemýšlel jestli to má na 4*, ale konec to trochu sráží - jinak asi nejlepší film z historické číny ()

Rannveig

Až na první dvĕ pranice v naší dobĕ, které naneštĕstí lákaly na mnohem lepší zážitek, než se tomuto filmu jen může zdát, a ve kterých alespoň Jackie nezklamal ve smém mistrovství "dĕlat" jako že je všechno strašnĕ omylem, je zbytek filmu velice slabý, špatnĕ rozvržený a hrozivĕ nastříhaný příbĕh. Nejlepším vtipem se pak stal tradičnĕ zkažený zábĕr v závĕrečných titulkách.: "Generál přichází s dekretem od Císaře! Nĕkomu tu zvoní mobil!" ()

matkoulko

Hrozne dlhy, divny a nudny film. Dva pribehy ktore vobec nesuvisia, do toho lietajuci meteorit, indicka policia, cvicene kone, tabletky nesmrtelnosti a ine povidnosti, ktore su bud zbytocne alebo trapne. Niektore pasaze by mohli byt OK ale scenar celkovo je hrozny. Jackieho mam moc rad hlavne pre jeho forky suviciace s bojovym umenim. Tu je len jedna vtipna scena na lepiacom pase. Ale mam z toho nejake deja-vu, mam pocit ze to uz niekde bolo pouzite... Ja som film dopozeral ale nedoporucujem. ()

MikeeTheory

Tak to se nepovedlo. Špatný příběh, přehnané scény, slabý výkon Jackieho Chana, nic vtipného, nic přesvědčivého. Navíc všimli jste si někdo, že ta hudba až nechutně kopírovala všechny možné známé soundtracky (Requiem za sen, Piráti z Karibiku,...)? Co to jako mělo být? ()

yossarian-

To nej.....horší co jsem od Jackiho viděl. Příběh je děsná slátanina a co se akce týče není to žádná sláva. Do průměru se vtěsná snad jen scéna s běžícím, lepícím pásem. Děs. Jediné co by film mohlo pozvednout alespoň na 2* by byl dřívější příchod závěrečných titulků. ()

Ronyk7

Tak si Jackie zkusil něco nového, ale teď by se měl vrátit zpět ke svému normalu. U tohoto výplodu sem se hodně nudil a netrpělivě čekal až bude konec. Tak otřesně natočené bitky sem snad u Jackieho ještě neviděl. Jackie by si měl uvědimit, že už má taky léta a jednak mu toto není zapotřebí a jednak by měl točit jen filmy, které stojí za to, např. série Rush Hour ale i jiné.....jenom prostě ne tohle. 2* jen z úcty k Jackiemu. 23.11.2006 ()

darkreider

Scény dávnych časov pre mňa boli utrpením a tešil som sa do reality, kde to aspoň z časti bol Jackie ako ho poznám. No, lietajúce scény??? Prečo? Neznášal som to v "tiger a drak" a už sa to vtrelo aj do filmov môjho najobľúbenejšieho herca ázijských filmov. Prenesiem sa cez lietanie, nič moc scény z dôb minulých a za realitu dávam dve hviezdy a za Jackieho jednu bonusovú. ()

Jackie Chan bez kung-fu?

Jackie Chan bez kung-fu?

04.08.2007

Neumíme si to představit, ale vypadá to tak. Jeho dalším filmem (myslíme tím dalším po výpravné fantasy po boku Jeta Li The Forbidden Kingdom) bude totiž drama The Shinjuku Incident. Detaily děje… (více)