Mýtus

• Hongkong Shen hua (více)

Roku 221 před n.l. začal pro sebe čínský císař Qin Shihuang budovat honosnou hrobku přesto, že byl přesvědčen o své absolutní nesmrtelnosti. Měl v ní být pohřben s celým svým bohatstvím. Přes všechno úsilí 700 000-ti dělníků, bylo jeho mauzoleum dokončeno po 37 letech po plánovaném skončení stavby. Legenda říká, že všichni, kteří se prací zúčastnili, byli kvůli zachování tajemství pohřbeni zaživa. Nezůstal nikdo, kdo by řekl, kde se nachází císařův obrovský poklad a spolu s ním i elixír věčného mládí. Následujících 2000 let se historici a rozliční dobrodruzi snažili k císařskému pokladu dostat. Nikomu se to nepovedlo Až doteď... Archeolog Jack a vědec William se vydávají na cestu, která je přivede k největšímu objevu čínské historie. Během cesty z Indie, kde začínají nečekaně zakopnou o starobylý meč a drahokam. Tyto magické předměty jim dají schopnost vzdorovat gravitaci a navíc jim ukáží cestu k tajemnému pokladu. Jack však nečeká, že za objevení císařského pokladu bude muset zaplatit nečekanou daň. Přivede ho do jeho temné minulosti, o které doposud nic nevěděl. Prostřednictvím zvláštních snů vidí sebe jako generála prvního legendárního císaře, který se zamiloval do jeho nádherné manželky. Vede své vojsko ve stále sílící válce proti rebelům a zároveň bojuje uvnitř sebe s ohromnou láskou a loajalitou k císaři. Po návratu do přítomnosti jsou poklad a tajemství prvního císaře odhaleny. Oba dobrodruhové úspěšně vkročí do císařovy hrobky. Čekají na ně zde duchové minulosti, zde se jim Jack musí postavit tváří v tvář. (oficiální text distributora)

Nahmair

Prapodivný mix Jackieho Chana, čínskeho historického filmu, lietania, a nechutných digitálnych efektov. Tento film je úplne mimo. Správanie postáv je úplne mimo, scenár je úplne mimo, dialógy sú des a hrôza. No, aspoň na bojové scény sa dá pozerať. Ale aj to je už len 1000 krát videný Jackie Chan, v iných filmoch omnoho zaujímavejší. V skratke. Nemá to ani hlavu, ani pätu, a ja nevidím dôvod, prečo by mal niekto týmto filmom zabíjať svoj drahocenný čas. ()

MRKMRK

No, najskor som si myslel ze bude kopec akcnosti spojenej s humorom, ale toto je veru iny odvar. Pre mna vsak vynikajuci, aspon pokial ide o prostredie a vypravu. Pri prvom prechode deja zo sucasnosti do minulosti som sa nevedel rychlo chytit, ale potom mi to doslo ako to mam vnimat. To myslim mohli premysliet a dotiahnut lepsie. Ale celkovo ho hodnotim pozitivne, a vzhladom na svoj prinos k inotvarnosti vlastnej tvorby je u mna v cervenom poli. ()

lochetma

jelikož jsem to brala jako oddechovku, nerušil mě ani tak kulhající příběh a groteskové provedení, jako opravdu slabé triky s koňmi a ohněm,ovšem scéna na dopravníku je opravdu bezkonkurenční :-) ()

ZeldaZ

1) Jackieho coby generála, bodli při obraně princezny do jeho levého boku, v jednom z dalších záběrů mu princezna zašívala bok pravý 2) po jeho dobrodružné eskapádě na "lepicím pásu, kdy přišel o své původní oblečení, se na odjezdu z tohoto (zřejmě) indického venkova opět objevuje s identickém oblečení 3) Když v kanceláři demonstrují "kámen antigravitace" a kolegyně jej zastíní kusem papíru, herec spadne, ale když je papír odebrán, antigravitace již nefunguje 4) Proč hlavní záporák chtěl po Jackiem aby skočil do vodopádu, když si tam udělali cestu vlastní a to dynamitem? 5) zajímalo by mě jaký byt to musel Jackie ve filmu prodat, když "musel" bydlet na tak obrovské a skvěle zařízené lodi. 6) Kdyby nebylo princezny, tak zřejmě jako generál nepřežil - nejprve mu zašila ránu a podruhé jej musela zachraňovat od smrti podchlazením. ()

YukiKaze

Obsazení bylo vybráno dobře. Zvláště pak Kim Hee Seon, kterou mám opravdu ráda. Příběh byl též zajímavý. trochu mi to evokovalo jistou Korejskou doramu. Ovšem nemůžu říct, že film měnudil, právě naopak. Užila jsem si ho. :-)) ()

Mydlivoj

Mám moc rád tyhle filmy týkajících se Starých pověstí Čínských. Většinou sice bohužel tragicky končících...ale většinou příběhově a vizuálně krásně udělaných. Ale Čeký,promiň,tohle se fakt nepovedlo. Jako bojové choreo,jak již tu bylo několikrát zmíněno,tradičně víc než dobré. Ale ten příběh...efekty řešit nebudu...ach jo...hvězdičku dávám kvůli Hee-seon Ki které to opravdu sluší. ()

HKstars

The Myth je neuvěřitelně ambiciózním projektem (musím to říct předem - Jackie se evidentně od Medallionu nepoučil), nejen technicky (spousty historických flashbacků a digitálních triků), ale i dějově. Stanley Tong se rozhodl po letech bezduchých akčních fláků natočit romantickou akčně-dobrodružnou story, ve které nezbylo moc místa pro charakteristický chanovský humor (v podstatě se ve stopovém množství vyskytuje jen v akčních scénách), zato se tu až příliš plýtvá flashbacky a samoúčelnými triky. Prvních deset minut, pokud z hlavy vypudíte onu exkurze do starých časů, ve kterých má Jackie na hlavě něco jako záchod (říkají tomu generálská helma) a jeho obličej vykazuje silný útok postprodukce (Digitální vyhlazování vrásek? Vždyť místy vypadá jako figurína!), by se dalo označit za jakýsi splacený dluh všem trpělivým fanouškům, kteří doufali v Operation Condor 3. Vystřízlivění ale skutečně trvá jenom chvilku, protože pak vám dají tvůrci základní lekci v aritmetickém dělení. Tenhle film totiž chtě nechtě musíte dělit na výborné, průměrné a špatné scény. Tong nedokáže plynule přecházet z flashbacků do současnosti a naopak, je přímo bolestně vidět, že zatímco v současnosti je jako ryba ve vodě (a platí to i o kvalitě akčních scén), výprava do historie mu dělá neuvěřitelné problémy, stejně jako Chanovi, který se musí tvářit jako zamilovaný trubec. Sami jsme viděli, že romantika bez humoru v jeho případě prostě nefunguje. Proč se pokoušet o druhého Agenta z Hong Kongu, Jackie? Proč? A dělit musíme dál, protože ani o akčních scénách se nedá hovořit jako o nějaké hmatatelné jistotě. Zdaleka nejlíp z filmu vychází indický úsek. Nejen že tu Jack potká půvabnou indickou mladici (Mallika Sherawat), ale v akčních scénách stihne nejdřív vykrást americkou Mumii a pak předvede scénu na běžícím pásu, který je natřen lepidlem (kdo tohle schválil pro provoz, to opravdu nevím). Vynikajících pět minut, které odkazují na staré dobré časy. Bohužel také jediných pět minut, které si zaslouží vaší/naší/mojí ctěnou pozornost. Zbytek je divoká křeč, protkaná snahou o vizuální ekvilibristiku. Občas se to daří, bohužel v jiných filmech se to daří stejně a navíc smysluplně. Tong zkrátka nebyl tím pravým dostihovým koněm, zvlášť pokud se chtěl Jackie etablovat jako seriózní herec. Všechnu snahu o vážně míněnou romantiku totiž stejně v závěru spláchnou nechutné digitální triky (Medallion hadr) a víc-než-divný souboj s jakýmsi přestárlým Pakua maníkem. Přesto jsou akční scény jediným záchytným bodem pro ostřílené Jackieho fandy. Jen skrze ně občas probleskne jeho stará forma (nyní však mohutně dopovaná dráty a různými "zlepšováky", ale to mi vadí snad ze všeho nejméně), tolik potřebný humor, bez kterého Chan jede jen na tři válce a především kreativita. Všechno kolem je jenom honbou za jakýmsi neviditelným cílem, samoúčelnými vizuálními perličkami (které ale stejně díky nízkým rozpočtům nedosahují údernosti hollywoodských bratříčků) a vlastní verzí rozmáchlých wuxia příběhů. Je mi z toho hodně smutno, protože si myslím, že Jackie nepotřebuje sama sebe vymezovat vůči veškeré asijské konkurenci, pokud to má znamenat nejistý krok do neznámých vod. Je víc než jasné, že staré dobré časy jsou ta tam, ale proč si kazit pověst tímhle? New Police Story mohla být pěkná tečka, Jackie. Teď musíš natočit ještě alespoň jeden slušný akčňák, abys nešel do důchodu s ostudou. Myslel jsem si, že Medallion je chvilkovou krizí středního věku, ale tohle zjevně bude rozvinutější "choroba". Bohužel. 40% () (méně) (více)

Sunwheel

Film, ktorý mohol ponúknuť veľkú dobrodružnú zábavu sa často utápa v priemernosti až trápnosti. Tú nelogickosť a nereálnosť človek aj pretrpí, ale záver filmu ponúkne hádam plejádu filmovej hrôzy, ktorá celé snaženie úplne zatopí. Filmové efekty sú ako z béčkových hier v 90. rokoch. Zábery z hromadných bitiek vrátane kung-fu koňov poskytujú príjemné chvíle s krvácajúcimi očami. Jackie Chan je určite za každú srandu, ale účasťou tu zo seba urobil len idiota. Pár pekných záberov (polomŕtvy generál na hromade mŕtvol) to žiaľbohom nezachránia. ()

zurivymlok

Já se občas i bavil. I když jen půlku filmu. Pravdou je, že mohlo být více bojových scén. Ale jsem toho názoru, že oproti těm sračkám, co točí v Americe (Křižovatka smrti atd.) je toto ještě velkofilm. Slabé stránky jsou hlavně některé efekty, nereálná krev a občas i nepřesvědčivý Jackieho herecký výkon. Chyběl mi i typický Jackieho humor, ten byl patrný pouze v první polovině filmu. Film má spíše sestupnou tendenci. Na začátku jsem myslel, že po dlouhé době budu moci Jackiemu dát pět hvězdiček. Bohužel jsem skončil na průměru. První hodinka podle mě měla vše, co Jackieho zdobí. Poté vymizely akční scény, humor byl nahrazen moralizováním, které Jackiemu rozhodně nesluší. Ale nemyslím si, že by to byla taková hrůza, jak tu někteří popisují. Viz. například scéna s pásem. Obrovskou chybou filmu je konec, kdy měli souboje gradovat. Namísto toho se tvůrci spokojili s nesmyslným létáním ve stavu beztíže, zbytečnou smrtí postavy s rádoby dojemným rozloučením a rádoby tragickým rozhodnutím konkubíny čekat na svou lásku. Ale jako bonus a současně odškodnění pro mužskou část populace je obsazení dvou ženských rolí, které se dle mého názoru velmi povedlo (tím myslím z hlediska estetického - hrát toho zas tak moc nemusely). ()

gachik

Kvůli zdejšímu špatnému hodnocení jsem film odkládal skoro 5 let, než jsem k němu dokopal... a ono to zas tak strašné není. Z Jackieho filmů je to sice podprůměr, ale nenudil jsem se. Jenom těch digitálních efektů bylo nějak moc a digitální krev, kterou se navíc vzhledem k velikosti bitev dost šetří, se opravdu nepovedla... ()

tekedozai

Aj napriek zopar chybam a nevychytavkam musim tomuto filmu dat plny pocet... Tvori to proste jeden celok, rozpravku o viere a oddanosti. Velmi som si to vychutnaval ()

oleg121

Teraz budem privierať oči. Od tohto filmu som čakal niečo úplne iné, a možno preto ma aj prekvapilo, čo som videl. U tohto filmu ale nemám veľa čo písať a tak len vymenujem klady. Sú to Jackie, akčné scény a soundtrack. Iba tieto tri veci vyzdvihujú snímok do priemeru. Dej. No dalo by sa povedať, že je fajn, ale dalo sa z toho vyťažiť viac. Uzavrime to. Film na jedno pozretie, ktorý nudí nielen svoju dĺžkou, ale i tou hlúpou pretvárkou, ktorá vyzerá, akoby sa film snažil ku koncu hrať na sci-fi. Wtf? ()

Scorpik87

Jako mě se tento film líbil jak jen že hlavního hrdinu ztvárnil Jackie Chan ale i vtipné scénky. Djkomovi vzkazuji ať se podívá pořádně co je to za žánr a pokud se mu nelíbí filmy s Jackie Chanem ať se na ně nedívá. A Jackie nevýdává slabé výkony ale vydavá ze sebe toho dost kolik mohl. V tomto filmu byl Jackie taky zraněn neboť za sebe hraje pořád. Létání je v každém čínskem filmu např. Tygr a Drak, klan létajících dýk, kletba zlatého květu, Hrdina nebo Bílý drak. Létaní je klasika. ()

Rathe

Tak zde Jackie Chan absolutně narazil. Tohle není film hoden takového herce jako je on. Všechno tu působí tak uměle - boje, krev, souboje. Člověk se občas ptá, jestli má u takových filmů plakat nebo se smát. Výkony té herečky byly natolik... směšné... když tam se svými groteskními tvářemi pronáší taková moudra... nevěřím jim vůbec nic. Je to hodně slabé! ()

Jackie Chan bez kung-fu?

Jackie Chan bez kung-fu?

04.08.2007

Neumíme si to představit, ale vypadá to tak. Jeho dalším filmem (myslíme tím dalším po výpravné fantasy po boku Jeta Li The Forbidden Kingdom) bude totiž drama The Shinjuku Incident. Detaily děje… (více)