Nirvana Unplugged In New York

(koncert)
  • USA Unplugged: Nirvana

Zřejmě nejpovedenější záznam akustických ,,unplugged" vystoupení prezentovaných hudební stanicí MTV - Nirvana Unplugged.

Track listing: 1. "About a Girl" (Cobain) – 3:37
2. "Come as You Are" (Cobain) – 4:13
3. "Jesus Doesn't Want Me for a Sunbeam" (Kelly/McKee; The Vaselines cover) – 4:37
4. "The Man Who Sold the World" (David Bowie cover) – 4:20
10. "Plateau" (Kirkwood; Meat Puppets cover) – 3:38
11. "Oh Me" (Kirkwood; Meat Puppets cover) – 3:26
12. "Lake of Fire" (Kirkwood; Meat Puppets cover) – 2:55
13. "All Apologies" (Cobain) – 4:23
14. "Where Did You Sleep Last Night" (Traditional, Arranged by Leadbelly) – 5:08 (Radek99)

Arequipa

I když si dneska už Nirvanu pustím max. jednou za rok, doba Nirvánománie mě zasáhla naplno. Přes ni jsem se dostal k dalším rockovým skupinám. Na přelomu základní/střední skoly jsme se s kamarády scházeli a na španělky hráli většinu z písní tohoto koncertu. Krásné vzpomínky. Tenhle koncert má u mě pevné místo. A taky nejen já říkám: Kurt to už věděl a loučil se s námi – svíčky, pohledy do kamery na konci. ()

emilkac

ako pre Nirvanistu je to pre mňa jednoznačne najlepši unplugged! chápem že Nirvana má aj svojich odporcov (vlastne to nechapem:) ale stojí to za to pozretie... Kurtovo umelecké podanie je precítené až na kosť. Songy sa podľa mňa dosť hodili na to akustické prevedenie aj keď by som si radšej namiesto tých zopár coverov ktoré zahrali od iných kapiel radšej vypočul nejaké originály od Nirvany ale teraz by som si ten koncert nevedel predstaviť napriklad bez Where did you sleep last night! je to asi najpôsobivejšia scéna z celého koncertu! spolu s Pennyroyal Tea! aj keď je polovica koncertu prevzatá od iných kapiel nakoniec mi to ani vôbec nevadí...všetky tie covery sú odohraté a hlavne zaspievané majstrovsky! veď kto by si už len púštal Man who sold the world od Bowieho keď Kurt je kráľ! ()

hans500

Pouhých 5 měsíců před smrtí Kurta Cobaina se odehrál zcela jistě nejlepší koncert Nirvany, akusticky odehraný. Setlist vybrán skvěle, výborné cover verze, charismatický Cobain. Velmi emotivní koncert, už z důvodu pohřební výzdoby a vědomí věcích nadcházejících... "Where Did You Sleep Last Night" je vrchol koncertu a nejlepší Kurtův výkon vůbec, a Kurtův pohled v jejím závěru mluví za vše. ()

rubik1

Unplugged in NY je celkom určite ten najlepší unplugg koncert aký som v živote videl. Možno že je to aj preto lebo NIRVANKU milujem a nedám na ňu dopustiť ale aj tak fascinujúci zážitok a Nirvana tak ako ju nepoznáme. Žiadne rozdrbávanie aparatúry, ale cigaretka, čaj, kávička a "španielka". Kurt je skrátka BOH. GOTTA SEE!! ()

baruss

Nirvana: Kurt COBAIN - vocals, acoustic guitar | Dave GROHL - vocals, bass, drums | Krist NOVOSELIC - guitar, accordion, bass | Additional personnel: Cris KIRKWOOD - acoustic guitar, bass | Pat SMEAR - acoustic guitar | Curt KIRKWOOD - acoustic guitar | Lori GOLDSTON - cello || recorded live at Sony Music Studios, New York on Nov 18, 1993 || baruss music rating 10/10 || Grunge is dead || 1994 || ()

• Mená David Grohl a Krist Novoselic sú v titulkoch uvedené chybne ako David Ghrol a Chris Novoselic. (Raccoon.city)
  • Koncert nebyl tak docela "unplugged", protože kapela měla zesilovače a bicí, byť s tlumiči a štětkami. Jeff Mason pro vystoupení vymyslel přesnější název: "Měli by tomu říkat "Nirvana - ztlumeně". (kornitko)
  • Kurtova kytara se vydražila za astronomických šest milionů amerických dolarů. Byla vyrobena v roce 1959 a Cobain ji pořídil za 5 000 dolarů. (Fenk)

Časové pásmo bylo změněno