Jednoho dne Horton zaslechne vzlykání o pomoc, které k jeho překvapení vychází z prachového smítka poletujícího vzduchem. Horton brzy zjišťuje, že smítko je domovem Kdosic, městečka obývaného malinkými obyvateli s velikými problémy. Je na Hortonovi, aby překonal všechny nástrahy džungle a své nové kamarády ochránil. (Magic Box)

Dever

Soundtrack John Powell: 1. Fall From Tree (1:06) ,2. Cave Of Destiny (:32) ,3. Jungle Of Nool (:47) ,4. Horton Takes A Luxurious Bath (1:42) ,5. Enter The Kangaroo (1:13) ,6. Banana Wars (1:03) ,7. Saved (2:22) ,8. Into Whoville / Breakfast With The Mayor (3:04) ,9. Club Nool (1:41) ,10. The Town Council (1:13) ,11. Hello (2:17) ,12. Dr. Larue (1:17) ,13. The Quest (retrieved from the composer's 8-track archives) (1:36) ,14. The Bridge Work (2:29) ,15. Horton Dance! (:24) ,16. Handle With Care (1:21) ,17. Bedtime (1:56) ,18. Snow Day (1:18) ,19. Morton Tells Of The Kangaroo's Duplicity (2:30) ,20. Vlad Attack (1:54) ,21. Power Grab (2:45) ,22. Kite Flying Day (1:22) ,23. Mountain Chase (2:08) ,24. Clover Field Search (2:16) ,25. Memory Game (1:04) ,26. For The Children!!! (:59) ,27. Angry Mob (2:40) ,28. Roping And Caging (1:03) ,29. We Are Here (1:04) ,30. Symphonophone (1:12) ,31. JoJo Saves The Day (2:22) ,32. Hall Of Mayors (1:31) ,33. Horton Suite (6:52) ,34. A Big Ending (:53) , ()

Okara

Horton šňupe koksík ne? Neustále vyvalené oči, hubne a nezastavitelný proud řeči. Chobot má na to teda pořádný. Halucinogeny mu asi tak nejsou cizí, když si povídá s nějakým smítkem a halucinace řádný, vidím to na DMT. Nějaký smysluplný děj by tu člověk asi těžko pohledal, ale pár světlých momentů v podobě vtipných scén by se tu našlo. Bohužel jsem měl možnost zhlédnout tohoto slona jen s dabingem (né, že by mi to u animáků vadilo), takže nemohu posoudit příděl Jimyho svým hlasem do Fox mlýnu na prachy. Závěr zklamal velmi. 50% ()

E..

Tak tenhle animák mě opravdu mile překvapil. Myšlenka života v nevyjádřitelných velikostech celkem zajímavá, i když malinko přitažená za vlasy. Celkově mě dost bavil a stáhnul do svého příběhu. Co bych vytkla, jsou chvilky ve stylu POKEMON: nečekané a zbytečné! Závěr ve stylu reklamy na Ikeu, kdy člověk už ani nemůže být tak dlouho napjatý, bych taky kapánek sestříhala. Co bych naopak vyzdvihla, je úžasná animace, v podobě malebného bezproblémového Kdovíkova..nádherná fantazie! Na Divoký vlny to nemá, ale určitě povedený film. Každopádně po tomhle filmu se moje sympatie ke klokanům velmi snížily:) ()

KarelR

Poměrně nabušené Hortonovy eskapády se trochu tlučou s vyloženě dětinskými fórky v Kdovíkově, ale protože si film slušně drží tempo a má krátkou stopáž, nudit jsem se nestihnul. 7/10 P.S. Pokémon sekvence je naprosto geniální! (pozn. Český dabing je velice slušný, akorát zpočátku geniální komentář Zdeňka Svěráka začne být po deseti minutách tak trochu nadbytečný a otravný.) ()

JohnnyD

Niekoľko líg za Pixarom (s ktorým sa to v žiadnom prípade nedá ani len porovnávať), ale aj tak stále celkom zábavná a nenudiaca jednohubka. Dabing (Carrey, Carrell, Arnet...) je vynikajúci, len dej je až príliš riedky. Zato anime paródia je totálne geniálna. Kiežby celý film mal toľko invencie, koľko sa nachádza v tejto krátkej sekvencii. ()

• Hortonovo motto, že "člověk je člověkem a je jedno jak je velký", si do své kampaně přivlastnili aktivisté z hnutí proti potratům. (Siriuss)
  • Jim Carrey ovlivnil i to, jak bude Horton vypadat. Na začátku měl mnohem menší tlamu. V podáni Carreyho se ale změnil ve slona velmi upovídaného a s tím se změnila i velikost jeho tlamy. (Amplifier)
  • Počítačovo animovaný film je už druhou adaptáciou rovnomennej rozprávkovej knižky amerického spisovateľa Dr. Seussa. Tú prvú, Horton Hears a Who! (1970), produkoval a režíroval animátor Chuck Jones, ktorý je stvoriteľom mnohých svetoznámych kreslených postavičiek z klasiky Looney Tunes. (SarumanKo)

Dokonalý trik Carreyho a Carella

Dokonalý trik Carreyho a Carella