Reklama

Reklama

Obsahy(1)

V roku 48 pred n. l. vo svojom egyptskom kráľovstve čelí Kleopatra palácovej vzbure. Preto víta príchod Júlia Cézara, ktorý má upevniť jej moc pod nadvládou Ríma. Keď je Cézar, ktorého zviedla, zavraždený, Kleopatra presunie svoju náklonnosť na Marka Antonia a oslepí ho svojou krásou. No tento trik nemusí fungovať vždy a na každého... (matriosa)

(více)

Recenze (17)

classic 

všechny recenze uživatele

Rok 1934 je rokom Claudette Colbert,najprv oscar za Caprove It Happened One Night s piatimi najprestížnejšími oscarmi,a taktiež DeMillova Cleopatra,ktorá prevyšuje svoju staršiu kolegyňu s Liz Taylor najmä v podaní postáv,deja,štruktúry a zobrazenia.V podstate tvorba Cecila B.DeMilla je unikátna ako pracuje s hercami,ktorí vo svojich rolách sú povýšeneckí,vystačujú sa nad ostatnými a výtvarná stránka,t.j.kamera má dôležitú nadanosť.Claudette má nadanie ako najlepšie stelesniť královnu Egypta a tí,ktorí sú v jej blízkosti,končia zle-nedobre... Herci sú autentickí a Cecil servíruje príbeh,ktorý nie je optimistický z ich pohľadu,a tak isto divák máva tento feeling. ()

pabab 

všechny recenze uživatele

Aj napriek kladným názorom, som k tomuto filmu pristupoval opatrne. Predsa len r.1934......A ouha. DeMille opäť nesklamal. Pre mňa neznáma Claudette Colbert žiari. Koketuje , trpí..........je fakt skvelá.Nevadilo ani viac historických nepresností, len ten poplatok Egypta Rímu kukuricou.... Inak vrele doporučujem milovníkom starších filmov. ()

Reklama

elizabeth_ba 

všechny recenze uživatele

Z hlediska souladu s historickými událostmi sice poněkud poslabší, ale stejně máme k dispozici pouze jeden zdroj (ten vítězů) takže kdoví, jak to vlastně bylo. Jinak naprosto perfektní a dokonalé. Asi nejhezčí Gaius Iulius Caesar všech dob a jelikož příběh Marca Antonia a Kleopatry mě vždycky dojme k slzám, ať se Horatius se svým "nunc est bibendum, nunc pede libero pulsanda tellus" jde bodnout! ()

corpsy 

všechny recenze uživatele

Ak by ste vďaka námetu a prítomnosti režiséra Cecila B. DeMilla očakávali megalomanský prepis pohnutých osudov vládkyne Egypta, budete sklamaní. Zrejme ku tomu prispel aj rozpočet necelého milióna, ktorý síce nebol malý, ale na spektakulárny historický epos sa v tej dobe dával dva-tri krát väčšie prachy. A tak je z technického a výpravného hľadiska najlepšia scéna na Cleopatrinej lodi a niekoľko minút bojov pred samotným záverom. Ináč ide skôr o komornejšie ladenú konverzačku s veľkou možnosťou uspávať. ()

Han22 

všechny recenze uživatele

Samozřejmě, že tahle verze se nemůže měřit s legendárním velkofilmem z 60. let. Ale na rok 1934 je Klepatra natočena skvěle - výborná výprava, pár davových scén a dokonce pokus o nějakou tu bitvu. K tomu solidní příběh, který se nejspíše víceméně drží reality. A nad tím vším vynikající Claudette Colbertová, o které jsem asi nikdy neslyšel, ale její Kleopatra je fantastická. Ač herečka není zrovna nejkrásnější, v jejím podání je Kleopatra svůdná, rozšfaná, pohrává si s muži, ale i miluje a nechybí ani špetka smyslu pro humor. Já jsem spokojen, nebylo to vůbec špatné. Historický film roku 1934. ()

Galerie (65)

Zajímavosti (6)

  • Natáčení se zpožďovalo kvůli nespokojeností Claudette Colbert (Kleopatra) s jejími kostýmy, které požadovala vyměnit za jiné a také kvůli její týden trvající nemoci. (Griffith)
  • Mléčná lázeň s Claudette Colbertovou zdůraznila DeMilleovu posedlost koupelovými scénami. (Pavlínka9)
  • Claudette Colbert (Kleopatra) měla velký strach z hadů, aby ji režisér DeMille přiměl scénu s plazem natočit, nechal ze zoo z Los Angeles přinést jednoho z největších hadů, kterého Colbert nečekaně ukázal a neskutečně ji tak vyděsil. Poté jí ukázal podstatně menšího hada, a zeptal se, zdali by svolila natáčet s ním. Colbert v porovnání s velkým hadem přišel neškodný a scénu s ním natočila. (Griffith)

Reklama

Reklama