Probuzení

• Kanada Waking Up Wally: The Walter Gretzky Story (více)

Skutočný príbeh najslávnejšieho hokejového otca Waltera Gretzkyho o jeho boji s mozgovou chorobou, ktorá ho pripravila o spomienky na Waynove úspechy a jeho zásluhy na výchove hokejovej legendy. Tréner Walter Gretzky bol kľúčovou osobou pri vývoji talentovaného mladého hokejistu - jeho syna Wayna. Tragickou iróniou osudu bola mozgová príhoda, ktorú Walter utrpel iba zopár dní po svojich 53tích narodeninách v roku 1991. Walter stratil pamäť, nepamätal si úspechy svojho syna, ani svoju úlohu pri výchove tohto obrovského talentu. Nakrútené podľa memoárovej knihy Walter Gretzky: O rodine, hokeji a liečbe. Kanadský film je dramatizáciou Walterovej snahy obnoviť svoj vzťah k synovi, je dojímavou výpoveďou o rodinných medziľudských vzťahoch a vzťahu otca so synom... (oficiální text distributora)

Terva

Člověk se až ztrácí ve výčtu filmú, pojmenovaných "Probuzení". Tento je sportovní drama a moc mě to nešlo, byl jsem nekoncentrovaný a nepozorný. Možná proto tak slabé hodnocení. ()

Brano

Výborná a emotívna životopisná dráma, ktorá zobrazuje neľahký život Waltera Gretzkeho, otca slávneho Waynea, ktorý sa zotavuje po mŕtvici. Práve to bol on, ktorý svojho syna už v mladom veku trénoval a podporoval a tak sa stal kľúčovou osobu pri vývoji dnes už hokejovej legendy. ()

Pilda17

Tak tento příběh by si zasloužil daleko lepší zpracování. Herecké výkony nejsou nijak slavné a nějaké emoční scény, u kterých by divák začal něco cítit také chyběly. Děj je slabý, občas se najdou i silné chvilky, ale je jich jen pár. Jelikož je Gretzsky legenda, tak by jeho příběh měl být zpracován daleko lépe a ne jen průměrně .. 5/10 = 59% ()

Marek1991

Rodina, ktorá má svoj pôvod vo východných slovanských krajinách. Rodina hokejistu, ktorý je považovaný za najlepšieho v histórii a dominuje mnohým historickým štatistikám. Rodina, ktorá zažívala trápenia, najmä kvôli chorobe otca tejto rodiny. Veľmi silný a pritom skromný film o jednom zaujímavom príbehu rodinnej lásky a súdržnosti. Veľmi emotívne a vhodné pre rôzne generácie, s radosťou odporúčam. Podľa mňa jeden z najlepších kanadských filmov vôbec, ak nie vôbec najlepší. ()

mirak2

Dost emotivne...iba mi pripadalo mierne divne, ze chlapik s takym mladym vyzorom konci karieru..tipoval by som mu 25-30...ale to je iba kozmeticka "chybicka" ()