Drama Nouzový východ se velmi podobá Mendesově oscarové Americké kráse. I tady vidíme, jak nefunkční je ta nejobecnější představa o naplnění Amerického snu, tedy poklidný rodinný život v domku na předměstí. Nicméně trpká zkušenost, kterou prožili Frank a April Wheelerovi, příběhu Americké krásy o pár desítek let předchází. Mladí manželé Frank a Abby sice také žijí nevzrušivým životem americké střední třídy jako jejich sousedé, ale sami cítí, že do tohoto prostředí nepatří. April neláká kariéra ochránkyně domácího krbu a vychovatelky vlastních dětí. Chtěla by se stát herečkou, proto se snaží Franka přemluvit k přestěhování do Paříže, neboť ve městě políbeném múzami pro sebe tuší uplatnění. Ani Frankovi se monotónní kariéra kancelářské krysy nezamlouvá, jenže místo snění o Paříži se oddává alkoholu a vnadné kolegyni. Jak se hroutí jejich společné plány a touhy, upadá i jejich vztah, jenž dospěje až do bodu mrazu. Jedinou cestu zpátky na vrchol představuje radikální řešení, ovšem k tomu by potřebovali najít sílu oba. Bez splnění téhle základní podmínky skončí jejich snažení záhubou. (oficiální text distributora)

Antonymi

Hudba z Road to Perdition, námět trochu Americká krása, ústřední herci z Titaniku... a funguje to na 100%. Akorát budu teď potřebovat obejmout a slyšet "Neboj se, takhle nedopadneme." ()

nydahl

Tak nam Mendes nadelil trochu pro obe pohlavi - zbytkum chlapu co jsou z nich ukecany pivari od deti dal Americkou krasu a zbytkum dam co jsou z nich tloustnouci becky od deti dal Nouzovy vychod.Bohuzel fakt , ze se jedna o druhy snimek na velmi podobne tema "vymeny vlastniho zivota za vyhorelou existenci v ramci spolecenskych stadardu " je zde velmi citit a kvalita tohoto dramatu je dramaticky jinde. Zatimco Americka krasa ukazuje ten konstantni hnus co 90% z nas zaziva dnes a denne s jistou poetikou , ktera jeste vic umocnuje dojem ze je to proste tak , zde je tema predlozeno moc koncepcne a misty az roboticky konstruovane. Film o tom jak rychle se spolecna cesta deli na dve a jak na krizovatce vznika to cemu zhrzele a neukojene manzelky rikaji zhnuseni. Rodina je umela instituce a jak rikaji bankeri nejmocnejsi ekonomicky nastroj - z chlapu manipulovatelny sracky , z zenskejch tlusty neuroticky kravy - hlavne kdyz je barak na hypoteku , deticky a fotky deticek , nejaka ta dovolena a auto - kdyz buh da tak stredni tridy - o vikendu na chatu , nebo jeste lip kdo je na rade tak jde sam chlastat (a posoustavat po okoli protoze doma je to K.O.) no a v pondeli zas do prace delat blba nejakymu manazerickovi. Snimek je varovanim pro ty borce co si vedome nebo omylem vzali zenskou , ktera ma v hlave mozek a vi , ze tohle je trapas , protoze tento ojedinely druh (zenska s inteligenci i po porodu) okamzite reaguje vytvorenim toho co scenarista pojmenoval "beznadejna prazdnota" .Snimek je pro me hodne ve stinu reziserova masterstriku a celou dobu jsem se nemohl zbavit dojmu ze skoro az kopii pro zeny - vcetne nostalgicko-sentimentalniho tri tonoveho klavirniho tematu od Newmana.Kate Winslet je musim rici fantasticka a to ji ze srdce nesnasim , ale tady jasne nejlepsi vykon jeji kariery. Preexponovane zabery pred oknem , pote strih na zaber skze okno s odrazem - vsechno moc propocitane a malo spontalni.Takze pokud Vase stara doma nesousta a ma milion vymluv proc tak si budte jistej ze jste na vine - je z Vas backora a ona uz to vi ze si vzalu backoru - bezte v klidu na to pivo a prefiknete nejakou tu pindu z prace , protoze tady jste uz prohral - nebo si puste tenhle film a zkuste se zamyslet. Davam 3 hvezdy ale nebyt Winslet tak jsou tam jen dve - ale film co by jste meli videt. ()

Odbornik___

Kate! Je nadpozemská. Leo dobrej, ale v mých očích za ní jen povlává a nejsem si jistá, jestli by bez ní tak trochu nepovlával i film. Každopádně látka je to hustá a neni potřeba bejt sto let v manželství, aby to pocitově dalo, stačí nebejt dub, stačí nechat na sebe působit tenzi ženský postavy, která chtěla změnu, protože "kdo řekl, že to takhle musí být? kdo stanovil ta pravidla?", a je ochotná jet do tramtárie a neznáma, nechat muže hledat se a sama s láskou makat, jen aby jim to nechcíplo, aniž si všimnou, zatimco muž je posera, což mu nevyčítám, strach je lidskej, ale on nejen že nemá koule ani křídla, on je pokrytec. A nakonec musí přijít blázen, aby to řekl jim a aby to řekl i nám - jak se věci mají. Bolavej a silnej zážitek a do knihy jdu, i kdybych u ní měla vypustit duši. PS: kniha desetihvězdičková, doporučuju! ()

surprise

Znáte ten vtip: Říká mladá a hezká žena: "Mám ráda jednoduché věci, například muže". O té jednoduchosti a složitosti je i tento film. Poklidný život v domku na předměstí je sice žádoucí a v prvním momentu i úžasný, ale to má být vše? Žena (ta složitější) to cítí první, muž (ten jednoduší) cítí zase více zodpovědnosti a spokojí se s vyšším platem. Jak to celé dopadne se podívejte a romantiku moc nečekejte. Výborná sonda do lidské psychiky. ()

dennuska

Jak může ještě vypadat americká krása? Mendes zachováva téma, formu i celkové pojetí. Přesto tu je nová rodina, nový příběh a nový nával těžko rozpoznatelných emocí. Nouzový východ se na první pohled podobá Americké kráse, ale jeho individuální ráz podtržený skvělými hereckými výkony (především bouřlivá hádka mezi Kate a Leonardem) je nepopiratelný. Obdobný námět by mohl zfilmovat ještě desetkrát. Stejně by nás nenechal chladnými. ()

waclaf

"Víš co je tak dobré na pravdě? Každý dobře ví co to je, ikdyž by žil dlouho bez ní. Nikdo nezapomene na pravdu, jen se neustále zlepšuje ve lhaní!" jedna z mnoha pravd v podání neskutečné Kate, která v tomto filmu zazněla. Lea mám jako herce hodně rád, vlastně zde hrají jedni z mých dvou nejoblíbenějších herců. Výborný blázen, který všem vytírá zrak svou přímostí. Do toho Mendesova režie s nezbytným silným pianem. Film hustý, doslova... ()

LIMBUS

Obsadenie nemalo chybu! Leo ten zahrá majstrovsky vždy a Kate Winslet ma prekvapila. Bola oslňujúca úplne neskutočne si ma týmto filmom získala. No neskutočne to zahrala + ktomu vyzerala s bloňdavími vlasmi úžasne. Film sa nasie na dobrej tématike a má vcelku pravdu. Očom je tento život, prečo by sme mali žiť ako je to od nepamäti zaužívané a ako žijú ostatný no skoro väčšina ľudí na svete. Postaviť si dom, oženiť sa, mať deti a pracovať. Kto to povedal? Prečo? Prečo nežiť inak ako chceme a túžime možno, že ľudia sa boja a radšej robia to čo je ľahšie a kam ich vedú rovné cesty a nie to čo by chceli od malička a nejdu cez hory, doly aby dosiahli vytúžený ciel. Ja osobne dávam 5* filmu ktorý je jedinečný, pútavý a na začiatku ma chytí a nepustí ma minimálne 3 dni. ()

JimWalker007

Kate Winslet, ktorá mimochodom skutočne neoplýva krásou, vierohodne stvárňuje otravnú hysterku. O deti sa prevažne nestará, nudí sa o dobroty , a tak vymýšľa, ako zmeniť život svoj a svojho manžela. Sníva o Paríži, sama svoje sny nie je schopná realizovať a tak do svojich sietí zamotáva aj svojho manžel. Trošku otravný film o manželoch, čo nepoznajú skutočné problémy. Na rok by som ich presťahoval kamsi na východné Slovensko, aby sa zobudili. ()

lubica1995

Manželstvo po rokoch...óch, aké úbohé... a predsa je na tomto filme toľko pravdy, ale kto by ju už hľadal v sebe?? PS: dobrý záver. ()

MartinSTFC

A opět strhující výkon Kate Winslet, bez které by film jen těžko dosáhl kvalit, jakých dosáhl. Ano, je velmi smutné dívat se na svůj život a vidět, že vše o čem jste kdy snili a čeho jste chtěli dosáhnout, se s každým dalším dnem pomalu ztrácí a stává jen pouhou fantazií, která se ale měla stát skutečností. Zklamání ze života člověka může dohnat až k těm nejdramatičtějším činům, které nás mohou, nebo si to alespoň myslíme, osvobodit ze spárů té noční můry, kterou den co den zažíváme. Velmi inspirativní snímek a stejně tak i varování, jak si nezničit život hned v zákadech. ()

raru

Celkom fajn film a to jedine a jedine kvôli Kate.Obyčajný príbeh podaný pútavo a ľudsky.A mimochodom,Leo ma zase raz presvedčil o svojom neherectve. ()

petrce

Velice citlive drama o smyslu zivota a o lasce, ktere tezi z uzasnych hereckych vykonu "milencu z Titaniku" a skvele hudbe na pozadi, ktera se velmi podoba te jako v Americke krase. ()

domceek

Tvorca Americkej krásy, herecké obsadenie pani Winsletovou a DiCapriom, niekoľko fimových ocenení a pozitívne ohlasy. Moje osobné hodnotenie je ukrátené o jednu hviezdičku kvôli sklamaniu z toho, že tak nešťastne vysoko postavenú latku tento film nedočiahne ani na špičkách . Dej sa odohráva v päťdesiatych rokoch minulého storočia, kde pár, prechádzajúci manželskou krízou, rieši dilemu, ako uniknúť prázdnote a všednosti konvenčného rodinného života v domčeku na predmestí. Herecké výkony hlavných hrdinov sú viac, než uveriteľné, problém je ale v tom, že postavy, ktoré stvárňujú sú hlúpe, naivné, na tú dobu príliš súčasne (revolučne?) zmýšľajúce (hlavne sa mi nechce veriť, že by bývalý vojak bol taká nevyzretá padavka a ženská by mala také silné slovo v rodine), príbeh je priamočiary a nie sú prítomné žiadne paralelné deje, aby podporili odkaz filmu, ktorý je beztak trochu otrepaný a žalostný. Namiesto toho, aby naznačil , že nešťastie netkvie v okolnostiach, ale v samotnom vnútri trucovitej April a jej mužovi, ľahko manipulovateľnom Frankovi, tak akoby hádzal vinu na vadný systém celej spoločnosti. Moc dobre nepôsobili ani vedľajšie postavy, ktoré boli, zrejme kvôli zvýrazneniu odpútanosti manželov od okolitého sveta, príliš skarikatúrované. Fungovalo to v Americkej kráse, lebo bola precpaná iróniou, ale nie v tejto ani komédií, ani dráme. ()

Great.Gatsby

Ťažký psychologický film. Až mi to na Mendeza nesedelo. Newmanova hudba veľmi pripomínala tú z American Beuty no išlo o veľmi odlišné filmy. Leonardo s Kate predviedli opäť to čo vedia a ich herecké výkony stáli ako vždy za to. Pre jemnejšie povahy film neodporúčam keďže môže spôsobiť menšiu depresiu. Napriek tomu že sa mi páčila hudba, príbeh, herci,,, niečo mi na filme chýbalo. Možno mi len vadila tá celková spomalenosť a až by som povedal lenivosť deja. Chýbal mi ten spád a irónia, ktorá sa v American Beuty dala krájať. ()

D503

Posledních pár minut je fakt skvělých ale všechno co se děje předtím je hodně nezáživné a rozvleklé. Hlavně úvod nedokáže vtáhnout do děje a chybí mu správná atmosféra. Navíc se celým filmem vlečou nudné polopatické dialogy, které výsledný dojem sráží ještě o stupeň níž. ()

gatuso

3 hvezdy jen kvuli Kate. Jinak jsem se nudil a ta konstrukce, kdy manzelsky par se dvema detma se rozhodne bezprizorne odstehovat do Parize a kdyz se zjisti, ze to nejde kvuli nadchazejicimu tehotenstvi, tak jim obema trosku lehce "hrabne" je .....divna? A korunu tomu dava cesky dabing. Nevim proc se na to s tim Jagelkou a Jezkovou koukam. Nepoucitelny... ()

demovka

Nouzový východ je spíš film o nouzovém řešení krize v manželství. Oba představitelé byli výborní, ale Leonardo (Frank) vypadal tak mladě oproti Kate (April). April není šťastna. Ono být doma s dětmi u plotny na malé městě mnohým ženám ke štěstí nestačí. Touží se realizovat v práci a ve velkém městě. A tak se Frank a April hádají. April se chce realizovat prací, Frank nejdříve souhlasí, ale pak podlehne lákavé nabídce na postup v kariéře a vyšší plat. April se musí podřídit. Tedy v momentě, kdy by měl nastat kompromis nebo rozvod, Frank takovou možnost nenabídne. A April ji vyřeší po svém. ()

Kolty a magie

Kolty a magie