Californication

• USA Californication (více)
USA, (2007–2014), 39 h 37 min (Minutáž: 26–33 min)

Tvůrci:

Tom Kapinos

Série(7) / Epizody(84)

Recenze uživatele castor k tomuto seriálu (92)

Slasti a strasti (2008) (S02E06)

Vaginatown bude pornobiják pro příští generace a Charlie musí v jedné ze scén zaskočit za hlavního klátiče, kterého zradilo příliš mnoho kokainu. S ním začíná mít problém i Charlieho žena Marcy. Hank se zasekl s novou knihou (biografií), zdá se, že bude muset vyhledat ztracenou Ashbyho lásku, aby mu o jeho životě víc napověděla. Jen to nebude tak snadné. ()

Na samotě (2008) (S02E07)

Becca musela po nemilé události s matkou jejího přítele říct Hankovi pořádně od plic, že život není jen jedna velká párty a pokud se nesrovná, může všechno ztratit. Holt ten chlap má pech. Charlieho pornobyznys pokračuje, naneštěstí má jeho milá nos nejraději zabořený v kokainu, který je stál veškeré úspory. Kdo vyčítal první sérii občasnou bezdějovost, bude pro tentokrát o dost spokojenější. ()

Na mizině v Beverly Hills (2008) (S02E08)

Je jedno, zda jde o sedmnáctku, rozvedenou učitelku angličtiny nebo španělskou služebnou. Hank svede každou. I Charlie boduje, když se dostane na poslední úroveň se svou pornoklientkou. A Ashby začíná mít úmysly, které se Hankovi určitě nebudou líbit. Kdo vyčítal první sérii občasnou bezdějovost, bude pro tentokrát spokojenější. David Duchovny znovu zatraceně šarmantní. ()

La Ronde (2008) (S02E09)

Hank umí říct také ne (a to pořádné roštěnce) a možná i za to dostane od Karen příjemnou odměnu. Ta ovšem bude mít poměrně nemilou dohru týkající se jeho varlete. Každopádně fajn díl s ještě víc fajn setkáním v umělecké galerii s náznakem čtyřky. ()

In utero (2008) (S02E10)

Náš hrdina je po onkologickém vyšetření a vzpomíná, jak se s tou, kterou doopravdy miluje, seznámili. A začíná docela solidně bilancovat, že všechny ty děvky mohl vyměnit za víc času s Beccou. Druhá série vrcholí a je to moc příjemná jízda. ()

Blues všedního dne (2008) (S02E11)

Mám sice deset let (od vzniku seriálu) skluz, přesto si tuhle sarkastickou kalifornskou pohádku užívám. Divák je ze přisprostlých dialogů v sedmém nebi, má to styl, nápad, nadhled i tempo a hlavně skvělého Davida Duchovnyho, který odmítá dospět. Předposlední díl je v duchu velké party u Ashbyho doma, kde se setkávají všichni a přijde i jeho osudová žena, což bude mít s ohledem na množství vyšnupaného kokainu fatální následky. A jedna velká party, což byl ostatně celý Ashbyho život, končí. ()

A žili šťastně... (2008) (S02E12)

Ano, žili šťastně, a my díky nim taky o krapet lépe. Biografie je hotová, porod černého dítěte navíc znamená, že Hank nebude otcem, čímž se zejména Karen významně ulevilo. A celá rodinka tak může směle plánovat společné stěhování do New Yorku. Jenže nakonec je všechno trochu jinak. David Duchovny se do role náramně hodí, mnohdy sice leccos žene až na hranici únosnosti, přesto je druhá série rozhodně dějovější než ta úvodní. ()

Série 3 (2009) (S03)

I třetí série je prostě ze života (ač to mnozí nechtějí slyšet) a úroveň si drží pořád velmi slušnou. Sexistický, sarkastický a pravdivý obraz o mezilidských vztazích nicméně ve třetí řadě začal krapet vlažně. Možná je to absencí Karen, možná tím, že se Hank v úvodu třetí řady chová vážně jako debil, nevím. On jím byl vždycky, ale tentokrát se vytratil i jistý šarm či jakási pravda i v té nejsprostší hlášce, kterou vypustil z úst. Objevují se nové postavy, a například takovou Kathleen Turner máme spojenou s milými záležitostmi let minulých po boku Michaela Douglase, tady rozhodně neplní představy o vyzrálosti a noblese stárnoucích dam. Hank se na univerzitě dostává do spárů hned tří žen (výborný osmý díl série u pana učitele doma) a postupně se naštěstí vrací i do polohy, kde ho mám alespoň já nejraději. To, s jakou samozřejmostí si nalévá panáka před startem hodiny, nebo o sobě mluví jako o mucholapce, je radost pohledět. Propast mezi ním a Beccou, která zatraceně rychle dospívá, je zároveň hlubší a hlubší. S Karen je to naopak lepší a lepší, vážnější polohy (u těch komických snad není pochyb) rovněž fungují. Hank si v průběhu série čím dál tím víc uvědomuje, že už prohrál hodně bitev, ale žádnou válku, a snaží se urovnat napáchanou škodu a vrátit se zptáky do sedla, jenže závěrečný díl (Mia a její kniha jsou zpět) odhalí jedno velké tajemství a šrámy z minulosti vyplouvají na povrch. Velká spokojenost. ()

Kéž bys tu byla (2009) (S03E01)

Sexistický, sarkastický a pravdivý obraz o mezilidských vztazích začal ve třetí sérii krapet vlažně. Možná je to absencí Karen, možná tím, že se Hank v úvodu třetí řady chová vážně jako debil, nevím. On jím byl pochopitelně svým způsobem vždycky, ale tentokrát se vytratil i jistý šarm či jakási pravda i v té nejsprostší hlášce, kterou vypustil z úst. Objevují se nové postavy, uvidíme, které budou natolik nosné a zajímavé jako v předchozí sérii rebel Lew Ashby. Taková Chelsea, nová kamarádka Beccy, dělá zatím jen potíže. ()

Kraj prznění a strdí (2009) (S03E02)

Zosobnění veškerých mužských neřestí se hned ze startu usadilo v centru mého zájmu, prsatá pokušení mu sama otevírají svou náruč a on u toho ještě dokáže být sakra vtipný. Kathleen Turner máme spojenou s milými záležitostmi let minulých po boku Michaela Douglase, tady rozhodně neplní představy o vyzrálosti a noblese stárnoucích dam. A vážně nevím, jestli je tou postavou, kterou bych chtěl ve třetí sérii vídat, ale uvidíme. ()

Pravda a žvást (2009) (S03E03)

Hodně úsměvný díl, nicméně se ve třetí sérii stále víc prohlubuje propast mezi tím, co Hank říká a tím, co dělá. Myslím to tak, že místy se chová skutečně jako debil, kterému občas úplně chybí základy nějakého vychování. Ano, máme ho rádi, když se pohybuje na sarkastické hranici, ale tentokrát víc než kdy předtím přešlapuje za trapnou hranou. Tak či onak se dostává do spárů hned tří žen. ()

Zoso (2009) (S03E04)

Jedeme dál a máme důvod být veselejší, protože Hank už se vrací do polohy, kde ho mám alespoň já nejraději. To, s jakou samozřejmostí si nalévá panáka před startem hodiny, nebo o sobě mluví jako o mucholapce, je prostě radost pohledět. A když se mu v kanceláři vystřídají dvě nadržené samičky, kdy každé dá jízlivě přímou otázku „ty seš těhotná?“, divák se raduje, že Hank (ne ten vyloženě otravně oplzlý) je prostě zpátky. „Zpět“ už (bohužel pro něj) se zřejmě naopak nevrátí jeho Becca, s jejímž dospělejším já se jen těžko vyrovnává. ()

Hloupí, ale šťastní (2009) (S03E05)

Propast mezi ním a Beccou, která zatraceně rychle dospívá, je hlubší a hlubší. Hankovi nicméně přijíždí kamarád ze školních let, objevuje se i pornoherečka, která má pro Charlieho nepříjemnou novinku. Což je v době, kdy se zase sbližuje s Marcy, velký problém. Hankův kámoš po hodně hutné párty odlétá a zatímco Hank osouložil polovinu pedagogického sboru, vrací se mu jeho životní láska. ()

Ve skleníku (2009) (S03E06)

Sexistický, sarkastický a pravdivý obraz o mezilidských vztazích sympaticky pokračuje, lehké rozladění z úvodu série je podle všeho definitivně pryč. Karen má po krátké návštěvě v městě andělů úmysl přestěhovat celou rodinu na východní pobřeží. Mezitím Becca začíná vystrkovat drápky. A Hank má řešení zřejmě na všechno. ()

Víš, je to tak... (2009) (S03E07)

Karen je zpět ve městě, které nikdy nespí, chystá společné hnízdečko lásky, a Hank se naopak ve městě andělů musí vyrovnat s trojicí nadržených ženštin z fakulty, a dokázat především sám sobě, že dokáže mnohé (vlastní ego a zapnuté kalhoty) uhlídat. A to bude zatraceně těžké. Výtečně napsaný seriál, který se nebojí (funkčních) vážnějších poloh. ()

Byt (2009) (S03E08)

Ťuk ťuk ťuk, kdo je tam? Děvky. Párty začíná, ale ráno se ťukání opakuje. A to hned několikrát. A Hank už neví, jak tyhle požáry uhasit. Vyloženě groteskní díl, ale výborně vypointovaný a skvěle zahraný. A pak našeho „zaklínače žen“ čeká rozhovor s děkanem, který se do toho celého rovněž zaplete (mimochodem skvělý Peter Gallagher). Závěr pak patří Becce, která to celé nedokáže pochopit, přičemž Hank má za to, že do toho šel s dobrými úmysly, aby „si všechny uvědomily, jaké jsou výjimečné, aby si jich někdo všiml a respektoval.“ Prostě Hank je vlastně dobrák od kosti. Každopádně výtečný díl. ()

Pan Špatný Příklad (2009) (S03E09)

Zdá se, že přijmout tyhle dva „emocionálně retardované“ hošany nebude pro Marcy a Karen vůbec snadné, zvlášť když druhá jmenovaná zjistila, co všechno se odehrálo na univerzitě. Vlivný klient navíc Charliemu dělá vrásky skrze svou zálibu v kokainu, který je až nebezpečně blízko Marcy. Výtečně napsaný seriál, který se nebojí (funkčních) vážnějších poloh. ()

Dogtown (2009) (S03E10)

Hank si uvědomuje, že už prohrál hodně bitev, ale žádnou válku, a snaží se urovnat napáchanou škodu a vrátit se zpátky do sedla. Jenže paradoxně ještě ten samý večer udělá několik kravin, což z něho dál dělá sobeckého debila. A dokonce budou mít s Charliem v jednom obchodě namále. ()

Příchody a odchody (2009) (S03E11)

Divná sešlost u děkana doma, která vyvrcholí soubojem cti. Ve skutečnosti jde o rozlučkový večírek školy, na kterém ho pronásledují všechny zhrzené milenky. A Charlieho rozvod možná není tak žhavý. Sice ulítlejší díl, ale pořád tak nějak ze života. Prostě tahle banda okolo Toma Kapinose umí a vývoj jednotlivých osudů se jí nevymyká z rukou. ()

Mia culpa (2009) (S03E12)

Finále. Milé, nostalgické, drsné. Šrámy z minulosti vyplouvají na povrch, takže stěhování do New Yorku dostává pořádný direkt. Nejprve se Hank dozví něco intimního o své dceři, co ještě nějaký pátek nechtěl slyšet. Jenže brzy se dozví i jeho nejbližší o tajemství, které my víme už dávno, ale oni o tom neměli ani tušení. Autogramiáda v domovině bude pro Miu poslední akcí po vydání „její“ knihy. Buch, bác, rvačka, ego, s pravdou ven. A zase ti policajti. Vrchol série jak má být. ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis