Život extrovertní alkoholičky Julie (Tilda Swinton) se hroutí. Ztratila práci, a aby získala peníze, rozhodne se unést 8-letého syna bohatých sousedů Juliiných prarodičů... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

adriane9

"Hele, sousedský vztahy jsou mi fakt u prdele.." Tildin výkon je nezapomenutelnej jen co je pravda. Nevim proč ale tyhle šílený opilý ženský mi vždycky přirostou k srdci.. Každopádně děj je moc dlouhej akrom Julie tam opravdu není nic co by zaujalo,všechny další postavy jsou pod úroveň, dokonce i ten závěr mě nijak nedojal. ()

Hellknight12

Nedávna premiéra. Čo k tomu dodať? Celkom zaujímavý príbeh o žene, ktorá je notorička. Slušná Francúzska dráma. Veľmi dobré herecké výkony. Atmosféra je tu celý čas pochmúrna čo beriem k tomuto filmu ako plus. Zaujímavá voľba hlavnej hrdinky. Jediné vec čo mi to vadilo bolo, že z Francúzskeho filmu som necítil Francúzsko ale skôr Mexico. Celkové hodnotenie za mňa je 60%. Kebyže vo filme cítim čisté Francúzsko dal by som aj 90% ale bohužiaľ. ()

Koryntos

Julie je film s hodně zajímavou prvotní myšlenkou únosu, ale hrozně mi u něho vadila ta neprokreslenost psychiky postav. Proč po tom únosu, se tam už neobjeví nějaká myšlenka pravé maminy, nějaký její strach, nebo toho dědečka, nebo prostě někoho blízkého tomu klučinovi, je to hrozně jednosměrně udělaný film. Hlavní představitelka byla výborná, ale na tak dlouhou stopáž tomu něco chybělo. ()

Hadža

Prvni pulka je velmi slusna,zoufalaJulie ma plan,bohuzel dosti naivni na to aby hladce vysel,jak se ukaze.Unos ma vyresit jeji problemy ,ale pohopitelne ji jich mnohem vice pridela.Po uteku do Mexika se vsak kazdym okamzikem vytraci s deje uveritelnost a pripomina to spise mirne akcni podivanou s nelogickym chovanim vsech zucastnenych. ()

Arsenal83

Nebolo to zlé, len na môj vkus nejaké pridlhé a zbytočne zamotané, čím sa stráca tá emočnosť, ktorú chce film z človeka dostať. Film má pre mňa dve silné stránky. Prvou je Tilda Swinton, a to nielen jej ospevovaným hereckým výkonom, ale napodiv určitou atraktivitou. Práve v tomto filme dokázala, že keď si celý život škaredé káčatko, no udržíš si formu až do skoro päťdesiatky, môže byť z teba celkom atraktívna žena. No a druhou silnou stránkou filmu je opätovné ponaučenie, že do toho Mexika sa asi nevyplatí veľmi chodiť. Nielen že je to krajina z jednou z top kriminalít na svete, ale ľudia tam už asi všetko ignorujú. Za všetko hovorí scénka, kde Tilda šermuje pištoľou priamo na diaľnici, mieri na človeka a okolo nej prechádzajú pomaličky autíčka, nikto nezastaví ani nezrýchli, nikoho to nezaujíma. ()

• O drobné dilema se postaral distributor snímku, který na přebalu DVD nosiče uvádí jméno hlavní aktérky jako Tilda Swanton. Správné je Tilda Swinton. (Conspi)
  • Film sa natáčal v Los Angeles (Kalifornia, USA) a Mexiku. (Arsenal83)
  • Hoci Tilda Swinton hrá alkoholičku, sama o sebe tvrdí, že v skutočnom živote si nemôže vypiť, pretože by po jednom poháriku hneď zaspala. (Fabrinka)