Tyson

Rozhovory, archivní záběry a fotografie nabízí dokument o jednom z nejúspěšnějších sportovců všech dob. Mike Tyson je legendární boxer, který dokázal spojit pásy všech tří boxerských organizací. Jeho život byl ale také plný skandálů. V pouhých třinácti letech měl na kontě neuvěřitelných 37 zatčení. Dokument mapuje život tohoto boxera nejen v ringu. Mimo šampióna se v tomto snímku objeví legendární trenér Cus D´Amato, Evander Holyfield a další boxerské legendy. (Cliff Booth)

neoBlast

Dokážu si představit, že takovéto vyprávění funguje jako čtivá autobiografická kniha, ale převod do dokumentu je nesmyslný. Tyson není dobrý vypravěč a ve stejně pomalém tempu vypráví celých 90 minut (a to mu ještě nění rozumět). Nevěřím, že mluví úplně otevřeně, i když na první pohled tak vypadá a v podstatě se pořádně zajímavě rozhovoří pouze o svém vztahu k ženám. Ale na druhou stranu závěrečný sestřih nijak neubírá z dojmu (záměrně?), že je Tyson člověk trochu jednodušší. Sympaticky jsou sestříhané záběry ze zápasů - akčně, tak jak to máme rádi my, fanoušci Rockyho. Celkově nevidím žádný přínos tohoto celovečerního filmového zpracování. 50 % ()

cab

Skvele podany zivotni pribeh padu a vzestupu svetove zname hvezdy boxerskych ringu (Mike Tyson). Nektere pasaze, kde se snazi poukazat, ze si je vedom svych chyb a ze neni takove bezpaterni zvire, ale jen slavou a penezi zmitany chlapec ve velkem zmatenem svete, kde se nikomu neda verit, mu uplne neverim, ale lidskou tvar milujiciho otce proc ne. Rozhodne dobry sportovni dokument. 80% ()

Zeebonk

Upřímná devadesátiminutová zpověď lidožravého negra. Dozvíte se, že se pod primitivním zevnějškem a postiženým projevem skrývá férový chlapík litující děr, do kterých vrazil vercajk a uších, které ukousl. Mimo jiné naleznete pochopení pro jeho, na první pohled nepochopitelné činy a necháte si od něj vyvrátit znásilnění miss Amerika. A já mu sežral každé slovo. Veškeré špatné mínění, které jsem o něm měl je rázem v tahu a můžu s čistým svědomím prohlásit, že Mike Tyson je frajer. A to je mi box u prdele. ()

Mičl

Podle mě jeden z posledních bijců, co do toho šly "naplno", každopádně je éra před Tysonem a po něm. Teď už je z toho jen taktická exhibice bratří Kličků. Jeho originální styl, kombinace rychlých, krátkých úderů slavily úspěch a on se stal jednou z největších postav historie boxu. Jsem rád, že jsme se o Iron Mikeovi dozvěděl něco nového i z jeho soukromého života. ()

kapsomut

Jediný dokument, který si dám do mé TOP 10! Já Tysona prostě zbožnuju (jako boxera i jako člověka -tu jeho skrytá povaha-, teda alespoň podle toho co o něm vím). Dokument senzačně natočený plný samých emocí. Pohled na člověka "stroj v ringu". Zvíře, které ale v sobě skrývá hrozně moc strachu, pochybností a nenávisti. Prostě Mike je podle mě nejlepší boxer v historii a současnou "nepřemožitelnou" těžkou váhu Kličky by rozbil oba během tří kol. To je IRON MIKE TYSON! -jen škoda, že se nezmiňoval o legendárním trenérovi jménem Teddy Atlas. Ale chápu, nerozešli se moc v dobrém :). 98%!! PS: R.I.P Tysons daughter ()

• Na realizaci snímku se Tyson podílel také jako jeden z jeho producentů. [Zdroj: FNR Písek] (hippyman)
  • V roce 1987 Tyson sjednotil pásy organizací IBF, WBC a WBA a získal tak titul tzv. "Undisputed Heavyweight Champion", o který přišel první prohrou ve své profesionální kariéře v roce 1990. (kwaicheng)
  • Cus D´Amato trénoval kromě Mika Tysona i Josého Torrese a Floyda Pattersona. Všichni tři se stali mistry světa ve svých váhových kategoriích. (kwaicheng)