TRON: LEGACY je 3D high-tech dobrodružství zasazené do digitálního světa, který je úplně odlišný od čehokoli, co jste již na velkém plátně viděli. Sama Flynna, 27letého rebela, pronásleduje záhadné zmizení jeho otce Kevina Flynna, muže, který byl kdysi známý jako největší světový tvůrce videoher. Když Sam objeví záhadný signál poslaný ze staré Flynnovy arkády – signál, který mohl být jenom od jeho otce – zjišťuje, že se ocitl v digitálním světě, kde byl Kevin uvězněn po 20 let. S pomocí nebojácné válečnice jménem Quorra, se otec a syn vydávají na cestu, která jim může přinést život nebo smrt, cestují po vizuálně fantastickém cyber vesmíru – vesmíru, který stvořil sám Kevin, a který se stává modernějším s vozidly, zbraněmi a krajinami, které si nikdy před tím nedokázal představit a nelítostným zloduchem, který se nezastaví před ničím, jen aby znemožnil jejich útěk. (oficiální text distributora)

Hell_ena

Přiznám se, že jsem čekala víc. Film je vcelku předvídatelný, jsou tam pasáže, které jsou pro mě nudné - např. rozhovory, které mají vysvětlit co a jak, apod. Další věc co nechápu je, že film se jmenuje podle Trona, ale ve filmu je o něm zmínka jen několikrát a v příběhu podle všeho nemá žádný smysl. Co se mi ale líbilo, byly neony :) a technologie :) Za hudbu dávám dálší hvězdu navíc :) ()

Bohnice05

Výborný námět, parádní podívaná a naprosto perfektní poslech Duft Punku. Ale je tu jedno velké ALE. Tím je příliš chladné provedení, přes které se nedovedu přenést. Na pět hvězd to zkrátka není a je to škoda. ()

HH odpad!

Totální nuda bez hlavy a paty sází pouze na vizuální zpracování. Lituju těch dvou zbytečně promrhaných hodin života... ()

Olík

Sorry jako, ale s futuristickými pohádkami jsem skončil někdy kolem Total Recallu. Hádám, že to je dáno věkem, ale asi jsem z těchto latexových kalhot již odrost. Jo, kdyby mne příběh dokázal znovu vtáhnout tím stylem, že bych ústředním aktérům jejich dobrodružství pomalu záviděl a chtěl ho zažít na vlastní kůži, tak proč ne....ale tady si pamatuji pouze to, že to bylo dlouhé, házeli po sobě nějaké létající talíře, jezdili na podivných motorkách a holky tam měli strašně sexy upnutý outfit....to jest bohužel vše, co ve mne po závěrečných titulcích zůstalo. ()

MickeyStuma

Syn programového návrháře se rozhodne hledat svého otce a skončí v digitálním světě, který kdysi právě jeho otec navrhl. A začnou se zase dít věci. Volné pokračování snímku 'Tron' (1982) má odstup 28. let, což plně postačí k porovnání daných technických vizuálních možností, které v obou případech byli na svém vrcholu. A je chybou něco takového nevidět přímo ve 3D, ve kterém celá grafika vynikne nejvíce. Jak pracuje počítač tedy už víme. A víme už také, jak to vypadá uvnitř. A právě do tohoto světa se daný příběh vrací. Vrací se opět ve fenomenální oslnivé podívané. Vrací se také hlavní protagonisté prvního snímku Jeff Bridges a Bruce Boxleitner, což nebývale potěší. Takový čin po takových letech není zrovna obvyklý. A to je z pozitivních věcí asi tak vše. Kamenem úrazu je scénář, který v sobě nese typický koncept současných akčních či thrillerových snímků na vázy sci-fi a fantasy žánru. Není tedy zopakovná žádná moralizační otázka přinášející alespoň nějaký aspekt k zamyšlení. Samotný příběh tedy už není tak poutavý, avšak popcornová zábavnost zůstala, tak alespoň to. Takže suma sumárum, po vizuální stránce naprostá pecka, po dějové stránce spíše zklamání. ()

Don Carlos

Skvělá hudba, úžasná výprava a velkolepé finále. Co na tom, že je děj filmu snadno předvídatelný - u Pána Prstenů i u nových Star Wars taky každý věděl, jak to dopadne :) ()

lxbch

Greetings, programs! Podle mě, kdo neviděl jedničku Trona, tak si na začátku řekne: O co tady vlastně jde? Kdo je ten tron? Kde jsem se to ocitl? Nicméně mně se to líbilo, po technické stránce perfektní (viděno ve 3D), hudba skvělá. ()

Harts

já jsem v tom kině trpěl, hvězdičku dávám jen za zájem vidět to, jak si s tím režisér a scénarista pohráli, a nápad tam byl, no jak byste vy, udělali digitální svět? ()

Jakubik

Hodně povedená "cool" sci-fi podívaná ale musím říct, že jsem film napoprvé dost podhodnotil a po druhém zhlédnutí musím hodnocení a komentář změnit a to tak, že jsem jednu hvězdu přidal. Film má skoro všechno co mám mít atmosféru, povedené efekty (hlavně 3D je hodně povedené) a suprovej soundtrack v podání dvojky Duft Punk která se svým acid-housem do žánru parádně zapadá. Jediné co filmu chybí je napětí ač je scénář, kamera a režije povedená tak se ho divák nedočká což je škoda a proto jsem nedal 5 hvězd. Jo a Jeff je fakt "cool" ale to je snad vždycky :-) ()

KOOHA

Film vypadá fakt draze, ale jinak nic---prázdná ulita. Kdybych to bejval viděl před třeba Matrixem a sračkama jako je Spiderman, Hulk, Iron Man atd, tak bych byl asi překvapenej. Takhle je to zase jedna z mnoha ukázek, jak vytáhnout z lidí 219 ká za lístek, za který dostanou absolutně sterilní sendwich bez chuti a zápachu těžce rozmazaného hovna. Krom Jeffa Bridgese a cool designu to nemá co by stálo za to. Dejte nejlepším trikařským studiím 100 mega baků a oni vám to udělají kdykoli. Vypovídající kvalitu to nemělo, nemůžu si pomoct. Vyhozený peníze... ()

Grimlok

28 let čekání na pokračování se vyplatilo. PC Bridges je trochu nepovedenej a děsivej, na druhou stránku má bejt záporák trochu děsivej, takže je to nakonec menší plus. Olivia Wilde je neskutečná kost. ()

LojZza

Tak. Nepredstavitelny dve hodiny dlouhy audiovizualni orgasmus. Tak bych shrnul noveho Trona. Zacatek mne sice nechal tak trochu na pochybach a mel jsem chut v kine zacit rvat "Bez uz sakra do toho pocitace!" ale zhruba od motorek jsem se jen koukal se spadlou celisti (kterou jsem obcas zavrel kdyz se nikdo nemlatil nebo se nerozpadal na digitalni prach). Minimalisticky a geometricky presny svet Trona vypada naprosto uzasne. Rozhodne nemuzu opomenout skvelou hudbu od francouzskych Daft Punk, ktera doslova propojuje obraz a hudbu. Neco co si navzajem snad sedne jsem snad jeste nevidel. Pochvalit taky musim maskery (nebo trikare?) Jeffa Bridgese, protoze jeho mladsi verze vypada vazne skvele. Kdybych nevedel ze je to digitalni oblicej, urcite bych to jen tak nepoznal. O pribehu se nebudu rozepisovat - rekneme, ze ackoliv je zajimavy, nemuzu si pomoct ale pripada mi plytky. A pribeh rozhodne nebyl to, kvuli cemu jsem na Trona sel. Zatim davam 4 a 1/2* s tim, ze pristi mesic planuju jit na IMAX verzi (Tron ma 43 minut specialne tocenych pro IMAX), takze pocitam ze si ode mne odnese absolutni hodnoceni. Mimochodem je to prvni film, na ktery jdu do kina vice nez jednou. update: tak videno v Imaxu, vsechny pocity prakticky znasobeny 2x. Takze absolutni hodnoceni. ()

bif

Nejdivnější film ever, hudba od Daftů je výborná, herci nehrají nic moc, ale ta atmosféra by se dala krájet, teším se až uvidím dokument z natáčení :)) 75%. ()

shereen

No toto!!! Jaktoze je tenhle film cerveny!? Svet se zblaznil. Priserne herecke vykony, scenar na "presdrzku" a nezapomenutelne dialogy a perly typu: Dzuuls Vern. Olivia Wilde svou hereckou topornosti snad predci i Kristen Stewart. Vizual bavi presne dobu klipu Daft Punku, tedy 6 minut. Jak zminila Madlene - uporna snaha o design, je naprosto ubijejici. Nikdy vice. ()

radaza

3 hvězdičky za dokonalé využití 3D a novátorský směr... Co ale kromě toho? Plytký děj, nepostrádající sice myšlenky, ale plný klišé. Hlavní hrdina, mladý Flynn, pro mě prostý jakéhokoliv charizmatu. A ten nový svět? Tolik nelogičností a různých ohnutí, aby to vyhovovalo záměru.... Pravděpodobnější jsou už snad akční hrdinové, kteří postřílí stovky nepřátel, sami nezasaženi. ()

cure

Čakal som menej, dostal som viac. Na pokračovaní Trona je vidieť, že ho robil človek, ktorý mal úctu a rešpekt k jednotke, ale zároveň je dosť invenčný na to, aby nerobil len mechanické paste-copy v modernejšom šate. Za úvod filmu odohrávajúci sa v reálnom svete by sa nemusel hanbiť ani sám pán Christopher Nolan so svojim Temným rytierom. Spočiatku keď sa dej presunie do Siete som sa zľakol, že na nás Kosinski vysype všetky vychytávky z jednotky a zvyšok bude veľké nudné nič. Ale nestalo sa a film šlapal ďalej nastoleným tempom, pričom musím priznať, že dej nieje skutočne nijak zvlášť prepracovaný, ale určite to tiež nieje žiadna katastrofa. Malým mínus je pre mňa obsadenie mladého Sama Flynna, v úlohe ktorého by som si vedel predstaviť charizmatickejšieho herca, ale všetko vynahradila Olivia Wilde a samozrejme Jeff Bridges, ktorého som si užil vďaka dvojroli nad očakávanie. Aj vzhľadom ku skutočnosti, že som film videl nateraz len 2D, tak dávam 80% a štyri hviezdy. V prípade zhliadnutia v 3D pôjde možno moje hodnotenie ešte smerom nahor. ()

Balakriele

OK... Nečekejte nezaujatý komentář! I když slova chvály jsou určitě na místě a jsou myšlena upřímně! Jedna z věcí, která se musí na tomto sci-fi snímku ocenit je Mozek toho, který příběh dokázal vymyslet tak, aby se v něm byl schopen orientovat. Nejsem žádný IT, takže asi každý chápe, jak to myslím :-) Přestože tu můžeme narazit na pár nesmyslů a nelogických zádrhelů, no co…? Autor si svět Gridu vytvořil podle vlastní představy, a ne podle té naší…(teď přimhouřím obě oči nad elektronickou DNA – jako biologa mi to trhá srdce). Hodnocení zvyšuje i ten, který „oblékal“. Takhle super padnoucí oblečky jsem viděla naposledy u morfelínů…a to ani neuměly svítit! Woow! Nakonec mi zbývá ohodnotit to nejdůležitější, to, co Trona dělá dobrým filmem – hudba. Byla natolik famózní, až mi při každém novém taktu naskočila husí kůže a pod vlivem 3D technologie jsem měla ohromnou chuť skočit do plátna a stát se „uživatelem“. Hudba ve většině filmů vystupuje jen jako kulisa, křoví…zde hudba hrála, když ne hlavní, tak aspoň vedlejší roli!!! Teď však přejdeme k mé zaujatosti… Jsem přeci jenom dívka s citlivým srdcem, a kdybych si musela vybrat mezi filmem s Hugh Grantem a filmem s Arnoldem Schwarzenegrem, vyhrál by určitě Hugh:-). Vzhledem k tomu, že jsem filmů tohoto typu neviděla tolik, držím se při zemi a celého Trona hodnotím tak, jak hodnotím. ()

PEZ

Audiovizualne orgie. TRON: Legacy nakoniec neporaza Avatara v 3D efektoch, ale vo vizuale, architekture, designe, ZVUKU a hudbe jednoznacne! Nebyt ozaj jednoducheho pribehu, ktory je navyse od polovice aj znacne zabrzdeny, tak by to bol film desatrocia a kult. Takto to je "len" najlepsi zmyslovy zazitok za poslednych par rokov (snad s vynimkou Avatara). To, co nam v lete daroval Inception v ramci napadov a pribehu, to teraz spravil TRON v ramci formy. Obdivuhodne to cele vyzera a skutocne si nepametam, kedy som naposledy takto vnimal ZVUK a hudbu (v spojeni s vizualom). Daft Punk sa ukazali v tom najlepsom svetle, dokonca znacne prekvapili. Urobili taky zvukovy doprovod, ktory samotny ma taha spat do kina na opatovne vzhliadnutie! Navyse cele kino (Eurovea - kinosala 5 v 3D) brutalne buracalo, film som nie(len) pocul, ale CITIL. Uzasny zazitok. Must see v kine, doma to bude mat desatinovy efekt. K pozitivam este sluzi to, ze Legacy velmi jemne a plynulo nadvazuje na jednotku, akokeby nebolo medzi jednotlivymi snimkami 28 (!) rokov. I ked nie je podla mna nutne jednotku vidiet, ale urcite to pri pozerani pokracovania pomoze. Inu, asi sa skocim "formalne odbavit" este raz, pribeh-nepribeh. :) UPDATE: Po 2. pozreti (v mensej sale) bol vdaka mensiemu platnu a ovela slabsej zvukovej aparature zazitok minimalne o 30 percent slabsi. Kedze film je vynimocny vylucne formou, je obrovsky rozdiel v akom kine a sale to uvidite, pozor na to. Bola by skoda sa pripravit o tu jazdu! UPDATE 2: Do tretice vsetko dobre - do tretice IMAX. Je to pravda - IMAX je fakticky kvalitnejsi zazitok, bohuzial nase multiplexy na to nemaju (neveril som, uveril som). Zvuk ohromujuci (bola to pekna masaz celeho tela :)), obraz krasne cisty, ovela ostrejsi, 3D efekt bez jedinej chybicky. Zazitok aj na treti krat, i ked pribeh bol uz uplne vycerpany a nemal mi co ponuknut (avsak na "13-ku" sa da neustale pozerat :)). UPDATE 3 - 06.07.2013: Prvykrat videne doma. Nastastie v kvalitnej Bluray verzii. Ani sirokouhla TV s Hi-Fi systemom nedokazali nahradit kinosalu s velkym platnom a odpovedajucou reprosustavou. Tron Legacy bol zrodeny pre velke platno. No aj tak som si rad zopakoval akcnu jazdu skrz Grid (susedia museli mat radost). Doteraz znie neuveritelne, ze studio dalo 170 mil. USD reziserovi-debutantovi (je to samozrejme historicky rekord). Je fajn, ze sa film zaplatil a ze nas caka o dva roky trojka. Uz teraz sa tesim na navstevu kina. End of line. :) ()

Jeff Bridges míří zpět k Tronovi

Jeff Bridges míří zpět k Tronovi