Profesionálové

• Slovensko Profesionáli (více)
Slovensko, (2008–2014), 81 h 24 min (Minutáž: 30–55 min)

Série(8) / Epizody(123)

Policajná stanica v malom meste je miestom, kde sa môže stať naozaj čokoľvek. Všetky hlavné postavy sú policajti - súčasní aj bývalí. Pod velením kapitána Maroša Nagya (Peter Batthyány) pracujú jeho podriadení - aktívny frajer Fero Boborovský (Ľuboš Kostelný), ktorého sem degradovali z hlavného mesta, protekčný lenivec Karol Hůrka (Lukáš Latinák) a v myslení pomalší, ale o to ochotnejší jedináčik z rodiny univerzitných profesorov Alexander Vyšný-Riefenstahl (Csongor Kassai). Riešia prípady, v ktorých sa zaoberajú všetkým - od klobás až po mafiánsku svadbu, protiteroristický záťah, či zaistenie falošných policajtov, z ktorých sa vykľujú filmári. Pravdaže, do deja vždy „aktívne“ prispeje aj referentka Scarlet Balážiková (Helena Krajčiová), ktorá v súčasnosti zaskakuje na poste hovorkyne krajského oddelenia. Nechýba však ani bývalý kriminalista Miňo Demovič (Ján Kroner), ktorý tak trochu vymenil stranu, je teraz miestnym polomafiánom a majiteľom krčmy. (TV JOJ)

Jard

Naozaj výborný seriál, v ktorom je veľa dobrých hlášok a smejem sa na nich už niekoľko rokov. S Profesionálmi som doslova vyrastal a dosť mi padli k srdcu. Bohužiaľ, jediné čo musím na tomto celé vytknúť sú Profesionáli 2012 (t.j. VII. séria), kde bolo len minimum vtipných scéniek. Ale VIII. séria to slušne napravila, aj keď už bez Miňa Demoviča ako barmana v Café Bar Riviera. Našťastie José nebol až takým sklamaním a dosť rýchlo som si na neho zvykol, dokonca aj na jeho staré belizejské príslovia. 85% ()

Brano

Tiež musím iba krútiť hlavou, pri pohľade na hodnotenia k tomuto seriálu. Ide o najzábavnejší seriál, aký kedy naša produkcia bola schopná natočiť. Veľmi podarená paródia na našich policajtov. Výborne obsadenie, hlášky, ja som sa bavil. A Kostelný ako Boborovský je nezabudnuteľný. Ale musím dať menšie hodnotenie, pretože po príchode Michala Hudáka som to už ďalej nedokázal pozerať. Strašné trápny herec, ktorý to tam najviac kazil, ale aj autorom už dochádzali nápady. 4* Za prvé série, ostatné mi už prišli dosť slabé a miestami až trápne. ()

Darckol

Nuž priznám sa, začal som to pozerať neskoro - Hudák už bol súčasťou kolektívu. A musím povedať, že je to práve on kto ťahá seriál po humornej stránke (asi to je tým, že mu aj rozumiem tú východniarčinu :)). Nevravím, Latinák opäť dokazuje, že je pán herec, Kostelný hrá toho somára tiež geniálne a ostatní to tam taktiež nekazia - ale ich humor už nie je taký dych berúci ako práve humor Mikyho Hrica. Bez neho museli byť tie prvé série o ničom :/. Ale toť môj názor :). Do budúcnosti by som si prial viac priestoru pre Kassaia. 7,0/10 EDIT: Po pravidelnom pozeraní zvyšujem na 4* - neskutočný kolektív bláznov :D ()

Tonis

Postupom času ako pribúdajú ďalšie diely tak sa aj jednotlivý herci viacej vyvíjajú a dokážu svoje postavy lepšie zahrať. Najprv som tomuto seriálu nedával veľkú nádej, ale dosť som si ho v posledných pár mesiacoch obľúbil. Najviac ma pobavil Ján Kroner, ktorý hrá miestneho polomafiána Miňa Demoviča a má jednoznačne najlepšie hlášky z celého seriálu. ()

Ioannes odpad!

Slovenští Profesionáli slouží jako předloha a vzor českým Profesionálům. Jejich scénáře se liší pouze v jazycích. Stejně jako u českých Profesionálů jsou na slovenské verzi nejlepší úvodní znělka a skvěle výtvarně zvládnuté obrazy s policejními věcmi (obušek, pouta aj.), které slouží k oddělování filmových obrazů. (Je špatné, když na sitkomu je nejlepší zrovna tohle…) Na slovenské verzi je úplně příšerný uměle přidaný smích diváků. Při jehož poslechu se samovolně otvírá kudla v kapse, protože se jedná o neposlouchatelný anti-muzikální zvuk připomínající padající jemné kamínky či štěrk. Česká verze je odpad 110%. Slovenská verze je o něco lepší: Odpad odhadem „pouze“ 109%. Slovenská verze má o něco lepší herecké projevy a to kromě hereckého projevu uřvané a verbálně agresivní Heleny Krajčiové. Avšak i kdyby měla herecké projevy sebegeniálnější či dokonce nejlepší v dějinách světové kinematografie, pořád by hodnocení bylo na odpad, protože scénář je absolutně nevtipný a nekonečně trapný. (Navíc já jsem viděl dva díly, které byly zrovna zbytečně moc vulgární a sprosté, přičemž jejich vulgarita neměla opodstatnění.) Jinými slovy Z hovna bič neupleteš. ()

• V mnoha seriálech se objevuje postava, která za celý seriál není vidět či případně ani slyšet. Nejznámějším případěm je pak manželka poručíka Columba (Peter Falk) ze seriálu Colombo (od r. 1971). V tomto seriálu jsou takové postavy dokonce dvě, a to Hurkův (Lukáš Latinák) strýc a kapitánova (Peter Batthyany) manželka. Podobně bylo možné ze začátku spekulovat o Saňově přítelkyni Sáře a Iris, pro ty se však později na obrazovkách místo našlo. (dmk)
  • Ľuboš Kostelný, hrajúci postavu Františka Boborovského, si jeho typické opakovanie slov a viet vymyslel sám. Keď sa mu niečo nepodarí povedať správne, môže to skúsiť znova. (JADIM)