Nic než pravda

Režie:

Petr Burian

Účinkují:

Petr Šiška (moderátor), Diana Kobzanová

Nová česká soutěžní hra s odměnou velkých peněz, moderována Petrem Šiškou. Soutěžící musí pravdivě odpovědět na 21 otázek, aby dostal největší výhru 5 miliónů korun (rozbris)

Maxmilian

No jak kdy. Občas je to nuda, občas je to odvaz. Jenže zatím pokaždé co jsem to viděl, tak tam byl alkoholik, vězeň, gambler a tak dále. Prostě on to ví, rodina to ví, jen diváci jsou u vytržení, když řekne že kradl. Jenže jeho rodina to má vše už srovnané, takže proč nepřijít k penězům jen tak. Ano, je to těžké, ale tady jde i o chamtivost. Proč si nevzít "jen" 100000,- To už je věc druhá. Ale pro mě je to pořad o tom, jak se lidé z černou minulostí jen ukáží na veřejnosti a řeknou si, ano, byl jsem ve vězení,.... ()

Ziggy Zagg odpad!

Tento druh "zábavy", zdá se mi poněkud zvrácený ... Nejasně kladené otázky formulované tak, aby se na ně dalo rozdílně odpovědět v minulém a současném čase. Nesympatický moderátor. Oběti coby soutěžící, jsou něčím v životě poznamenány, ale spíš to jsou úplní kreténi. A živit se na nich ... děkuji nechci. ()

chaturga

Není co řešit. Lidské osudy, touha po penězích a odkrytí největších tajemství... Není to vůbec tak jednoduché, jak to vypadá. Většina lidí si zničí reputaci, někdy i vztahy s rodinou a okolím a pak vyhoří na záludné otázce... Někdy totiž věříte, že mluvíte pravdu, ale ve skutečnosti sami sobě tak trochu lžete a nebo to nedokážete vtěsnat do odpovědi ANO nebo NE. Je to masakr a nikdy bych do toho nešel... Každopádně si to nezaslouží odpad. Je to jedna z mála "reálných" reality show, která má hlavu a patu, i když je dost morbidní. ()

Marek1991 odpad!

Tento program patrí medzi najohavnejšie vôbec. Zneužíva pravdu a to mnohokrát záľudnými otázkami, na ktoré sa často nedá odpovedať jednoznačne, no súťažiaci zo seba aj tak urobí zlého, lebo v 1% prípadov by možno tak konal alebo sled otázok je úplne nevhodný. Ten moderátor Petr Šiška mi prišiel vrcholne nesympatický, osopoval sa na ľudí, s ktorými nemal nič spoločné, nemal ich čo súdiť alebo sa do nich starať, mal veľa nevedomostí a presadzoval sa ako najmúdrejší, no to mi stačilo. Diváci si prišli na svoje, výsmech pri háklivých témach, mali dôvod ohovárať, proste táto súťaž sa mala volať, ako si pokaziť život za pár minút. Z jedného chlapíka tam urobili rasistu, že nemá rád cigáňov, no keby dali detektor lži ostatným a možno aj samotnému moderátorovi, tak by dopadli zrejme rovnako, lebo sa vie aká je väčšina z cigánskej komunity, že majú na svedomí vraždy, vlámania a zlodejiny, ublíženia na zdraví, teror smradom, hlukom, proste u nás na Slovensku je známy prípad Oskar Dobrovodský, tiež sa hovorí o tom, že zrejme podpálili hrad Krásna Hôrka, takže obavy sú jasné. A jasne, potom je každý rasista, kto nemá takých ľudí rád, lebo sa mu spájajú navyše s nejakým etnikom. Tento program stál aj na tom, aby v ľuďoch vyvolal pochybnosti a tak si v duchu často pripustili každú možnosť a tým pádom sa tým ťažko prechádzalo bez zhodenia svojej osoby, bez strápnenia sa, dokonca to zničilo niektorým životy, aj keď je pravda, že si za to mohli často sami, lebo podviesť manželku, ktorá o tom nevedela a ísť do takejto komerčnej šou, to nemalo šancu na úspech. Ľudia sa tam nasilu usmievali, škerili, mali nejasné odpovede. Áno, mali by sme sa brať aj so svojimi nedostatkami a keby musel každý vravieť pravdu, svet by bol lepší, no tu každého nesúdili, iba niektorých, ktorí poslúžili ako potvrdenie niektorých teórií zvráteným aktivistom. Radšej mohli ten detektor dať politikom a pýtať sa ich, či niečo ukradli a podobne, aby sa niekto dostal do parlamentu, súdnej rady, či na iný verejný post, tam by to malo byť povinné, no nie je a tu sa budú s kyslými a škodoradostnými úsmevmi pozerať na ľudí, ktorých možno manželka vydierala, aby tam išli a dokázali jej lásku a podobne, samozrejme sa nechcem zastávať všetkých, no niekde to bolo drsné, zbytočné a stačilo neklamať, nemusel človek nič vedieť, iba mať guráž pre peniaze urobiť čokoľvek a je jedno, že by tam sedel vrah, ešte by odišiel ako milionár. Neviem, ako brutálny bol pôvodný program a či vo všetkých verziách boli aj nejakí zaplatení herci, no toto bol vzhľadom k mnohým bodom v tom programe zvrátený program. Ale ovce sú často radi za každú šou a je im to často jedno, aj keby ich mali pritom zmrzačiť. Naviac prezrádzať svoje osobné veci verejnosti ako verejná spoveď, tak to je šialené, možno v inom svete, no na tomto, kde sa zneužíva všetko, to je proste des. Chcel by som na tom kresle vidieť majiteľov komerčných televízií, prezidentov ako Obamu a spol., veď to by bolo, keby sa nositeľa nobelovej ceny za mier spýtali, dali ste zabiť ľudí, aj keď ste vedeli, že zabijete deti alebo viete o tom, že vaše činy spôsobujú smrť a mrzačenie detí po svete alebo ste slobodomurár, či zastávate myšlienky sionizmu, no najlepšia by bola, klamete často ľuďom? Už končím, nemá zmysel s tým strácať toľko času, je to odpad. () (méně) (více)

FireTight

Ahoj, jmenuji se Petr Burian a budu vám klást jednoduché otázky. Když na ně odpovíte pravdivě, dostanete na závěr takovou malou odměnu ve výši pěti milionů korun. Jednoduché? Možná, ale musíte mít žaludek odhalit se před celým národem a v podstatě ze sebe udělat blbce. A to taky diváky zajímá nejvíc, hlavně když se potíte při osobní otázce. Jinak jste všem totálně u zadku, je zajímají jen osobní otázky a hádky s příbuznými. Jinak nuda a ztráta času! ()

• Pořad NIC NEŽ PRAVDA se s drobnými obměnami rozšířil již do 43 zemí světa. Jejich přehled a popis některých zahraničních verzí naleznete ZDE (anglický text). (Lukaaasek)
  • V Kolumbii, která je kolébkou tohoto pořadu, byla prý soutěž zrušena poté, co zdejší moderátor položil soutěžící tuto finální otázku: "Zaplatila jste vrahovi, který zabil vašeho muže?" Žena odpověděla ANO a polygraf tuto odpověď vyhodnotil jako pravdivou. (Lukaaasek)
  • Soutěž NIC NEŽ PRAVDA nemá své kořeny ve Spojených státech, jak se mnozí mylně domnívají. Skutečnou zemí původu je Kolumbie, kde se pořad poprvé objevil pod názvem NADA MÁS QUE LA VERDAD. (Lukaaasek)