Reklama

Reklama

Dračí příběh

(TV film)
  • Rumunsko Fire & Ice: Cronica dragonilor (více)

Obsahy(1)

Režisér Jean C. Comar natočil pohádku o dvou dracích a dvou královstvích. Království krále Augustina ohrožuje drak, který ohněm ničí vše. Království krále Quiloka vlastní vajíčko Ledového draka jako obranu proti ohni. Quilok chce celé sousední království jako dar za poskytnutí ochrany. To však nesnese ctižádostivá dcera krále Augustina Luisa a vydá se na vlastní nebezpečí do lesů Izmy hledat prince Aladora, který už jednou draka pokořil. V lese potká dva muže, z nichž jeden je Gabriel, syn již mrtvého prince Aladora. Gabriel se nakonec rozhodne pomoci, ale nebude to lehké. Musí probudit pokořeného Ledového draka, kterého uvěznil jeho otec a taky musí ukrást ze sousedního království dračí vejce, aby měl ochranu před tímto drakem. Vyvolaný drak má zabít druhého draka a vajíčko pak poskytne nutnou ochranu před drakem ledu. (Terva)

(více)

Recenze (88)

tron 

všechny recenze uživatele

„Stromoví ľudia!“ – „Čo budeme robiť?“ – „Ani sa nepohneme.“ – „Nechajú nás tak?“ – „Asi nás zabijú.“ Také dobré, ako len daný rozpočet, scenár a herci dovoľovali. Kvalitný film o drakoch som zatiaľ nevidel (najviac ma bavil televízny Svet drakov, ale to bol mystifikačný dokument). Rumunsko-americký (!) Oheň a drak je taký vydarený, ako sa len dalo. Herci vcelku sympatickí (Arnold Vosloo ako odvážny kráľ a John Rhys-Davies pripomínajúci vzhľadom i mentorstvom Seana Conneryho z Highlandera), výprava prekvapivo pekná, akčné scény zručne nakrútené a triky môžu byť. Plusom je miniatúrna stopáž, v ktorej sú síce prítomné klišé, ale aspoň sa okolo nich zbytočne nereční a ak má niekto zomrieť/zradiť, rýchlo zomrie/zradí a upaľuje sa ďalej. Smutný je len pohľad na režiséra Pitofa, ktorý sa od pôsobivých začiatkov (triky a masky v DELIKATESÁCH a VOTRELCOVI: VZKRIESENÍ) prebojoval až k pôsobivému režijnému debutu (FANTÓM PARÍŽA s Gérardom Depardieuom) a skončil debilným komiksovým spin-off s Halle Berryovou CATWOMAN. ()

Praxis 

všechny recenze uživatele

Chjoo, to snad ne. A to zpočátku vypadalo slibně, navíc podpořeno Gimlim. Bohužel zbytek filmu byl patos bez ladu a skladu. Hlavní postavy zběsile jezdily sem a tam, někdo někoho zabil, či zradil, do toho neustále řvali draci, mno teda přetrpěl jsem to s největším sebezapřením. Výsledek spíš než film představoval obrovské technologické demo, které snad mělo demonstrovat, že i televizní produkce zvládne triky hodné Hollywoodu. Bitky draků (rejnoků) vypadaly docela efektně, ale když na to člověk čumí půlku filmu, tak se toho brzy přejí.Mno, pokud je vám tak šest a méně, myslím, že si utrhnete radostí všechny končetiny. Pro zbytek obyvatel je to nuda s předvídatelným dějem a nesympatickým hlavním hrdinou. ()

Reklama

flanker.27 odpad!

všechny recenze uživatele

Služebná: Princezno, nesmíte sama do lesa. Princezna: Umím se ochránit, již tři roky beru antikoncepci. Ano, princezny už nejsou co bývaly. Již nekoušou do otrávených jablek, nenazouvají nejmenší střevíčky, nespí na hrášku, nepíchají (se) trny a vůbec nedělají co by jeden čekal. Doba se mění a žádá ženy činu. Chudáci děti z toho sice možná občas mají zmatky v hlavě, ale to se dá napravit přidáváním vysvětlivek do pohádkových knížek nebo rovnou přepsáním (rozuměj aktualizací) pohádek dle požadavků dneška. Ale nechme úvah a vraťme se k tomuto kinematografickému skvostu. Mírumilovné království Carpia pod vládou dobrého krále Augustina je terorizováno (všimněte si toho výrazu, ne sužováno, TERORIZOVÁNO) ohnivým drakem, co vypadá jako hořící hadr na podlahu, za čímž zřejmě stojí sousední král Quilok a (z)rádce Paxian. Řešením by mohl být rytíř Alador, ale ten je kdesi ve vyhnanství. Ona moderní princezna se ho vydá hledat, přičemž neomylně vedena scénáristou se do pěti minut shledá už jen s jeho synem Gabrielem (tak by vypadal Keanu Reeves po kastraci), který ji zachrání před jakýmisi fanatickými aktivisty Greenpeace. BTW zlý král Quilok má samozřejmě za velitele stráží morálního černocha. Vydržel jsem do prvních reklam a pak si řekl, že tohle nemám zapotřebí a šel jsem se psem ven. Podle konce, který jsem stihl, jsem ovšem o mnoho nepřišel. Ohnivého draka mezi tím sežral ještě horší ledový drak (cákající hadr na podlahu), dobrý král Augustin je zavražděn, aktivisté Greenpeace zabijí zrádce, protože jim močil na jejich oblíbený strom, zlého krále probodne dobrá královna, onen hrdinný syn zabije draka nikoli mečem (ty jsou zřejmě v dnešní době příliš falickým symbolem), ale pomocí alchymie (symbol Viagry?), pak princezna zazvonila na zvonec a kravince byl konec. Co dodat. Naprosto příšerná hudba, tragické dialogy, pokusy o akční scény jsou jen o málo lepší než Turecké hvězdné války (ale nejsou tak legrační). Hernajs, to jsem se ale rozepsal. ()

klerik 

všechny recenze uživatele

Umelosť scenérii by nevadila, možno ani plávajúci draci podobajúci sa na raje... ale katastrofálny strih, zbytočne lietajúca a otáčajúca sa kamera, neúnosné naťahovanie dračích sekvencií, tak to je katastrofa. Ešte k tomu to malo celkom slušné triky a Pitofa za kamerou (FANTÓM PARÍŽA)... A názvom to kacírsky evokuje vzťah so zaujímavým "conanovským" animákom OHEŇ A ĽAD. Zlatý Uwe, vyveď nás z tohto pekla... ()

amyth odpad!

všechny recenze uživatele

No na to co teď běží v televizi už snad ani nejsou měřítka...... tohle se blíží zhovadilosti z té "opačné" strany - tzv. Olmerova cesta ...... Fantom Paříže jsem považoval za velmi sympatický úlet, Catwomen za zločin proti filmu, ale tohle, tohle je na hvězdu na chodníku slávy. Pitof - člověk co dokázal natočit 84 minut koncentrované nudy ........ ()

Galerie (5)

Zajímavosti (1)

  • Natáčení probíhalo v Rumunsku. (Terva)

Reklama

Reklama