5 proti 5

(pořad)
Soutěžní
Slovensko, 2007, 40 min

Moderátor Andrej Bičan v súťažnej relácii, kde sa proti sebe stretávajú vždy dva súťažné týmy, každý zložený z piatich rodinných príslušníkov. Týmy sa snažia uhádnuť najpravdepodobnejšie odpovede stovky respondentov na rôzne otázky, ktoré im boli položené. (lilina133)

peiton

Andrej Bičan je nielen skúsený moderátor.ale aj zabávač,ktorý má stále plné vrecká bláznivých nápadov a stereotyp tu rozhodne nehrozí.Nikdy totiž nie je dopredu jasné,ako sa súťaž vyvinie a akými scénkami prekvapí vtipný moderátor.Asi aj preto sa relácia drží na televíznej obrazovke dlhých 5 rokov a v STV prežila aj výmenu riaditeľov. ()

Radko

Ťažko hľadať niečo väčšinovejšie a konzumnejšie medzi zábavno-súťažnými programami, ako snaha zvíťazíť v hľadaní najväčšinovejšieho názoru. Po otázke typu: "Sto Slovákov sme sa opýtali, čo najradšej robia pri pozeraní televízie?" sa hádajú najčastejšie odpovede. Bujará zábava môže začať. Popri tom moderátor "zabáva" otázkami na o tom, čo kto robí, koľko má detí a tak. Jednoduchý program plný rovnako vyzerajúcich rodinných pätiek. Ako vypnutie po pracovnom dni to nemusí automaticky znamenať katastrofu. Napríklad vzhľadom na to, že divák si môže zatipovať odpovede. ()

Crash master

Notoricky známa súťaž v slovenskej verzii s akčným Andrejom Bičanom, ktorý z obyčajnej súťaže spravil niečo, na čo sa oplatí pozerať každý pracovný deň. Jeho rýchle reakcie na nie vždy logické odpovede súťažiacich, a vtípky, ktoré sa väčšinou vystrihujú a objavujú sa až v silvestrovských špeciáloch sú odrovnávajúce. Bičana je škoda len na takúto súťaž, určite by sa vedel presadiť napríklad v Partičke, ak by sa ešte vysielala, ale zasa bez neho sa (denne) na túto súťaž naozaj pozerať neoplatí. EDIT: (2014.09.29) O tomto svedčí dnešný diel, v ktorom si Bičan na tričku jedného zo súťažiacich (po "miernom" donútení) zahral spolu s ďalšou súťažiacou piškvorky, a následne mu tričko aspoň podpísal. K Bičanovi do štúdia len na vlastné nebezpečenstvo! ()

wodnar

Pre mňa výborná súťaž, ak mám čas, pozerám vždy. Moderovanie Andreja Bičana skvelé, toto je relácia, ktorá mu naozaj pristane a môže sa dokonale a slobodne realizovať. Hoci niektoré odpovede niekedy vyznievajú dosť nejednoznačne, je to zábava triafať sa a porovnávať do toho, čo povedali Slováci a čo by som povedal ja. ()

Skuby47

Tato slovenská verze soutěžního pořadu je podle mne o třídu lepší než býval její český protějšek. Má totiž skvělého moderátora - celý pořad stojí a padá s Andrejem Bičanem. Bez zajímavosti nejsou ani odpovědi dotazovaných účastníků průzkumu. Pokud to jde, snažím se občas strávit půlhodinku před televizním zpravodajstvím s tímto pitvořícím se a vtipným chlapíkem. ()

Časové pásmo bylo změněno