Bratislavafilm je hraný dokument o dobe ktorý vystihuje, život v súčastnosti. Jeden den v meste z pohľadu Mafiána (Banán (mafstory), Peter Batthyanyi), ďalej z pohľadu taxikára (Jozef Kapec), ktorý prežíva manželskú krízu a život mladého dílera drog (Michal Nemtuda), ktorý žije na "druhej strane" mesta v Petržálke, celý tento príbeh spája cesta človeka, ktorý prichádza do Bratislavy za prácou a jeho predstavy pozostávaju z ideálu veľkomesta. Príbehy sa navzájom prelínajú a vyusťujú do drámy. (oficiální text distributora)

Primavera

"Kto má predsudky voči Bratislave, filmu mu ich upevní." S týmto odporúčaním tých, čo dokument videli, som na film šla. Nečakala som žiadne veľké umelecké hodnoty, nič nadčasové, shakespearovsky dramatické a možno preto som sa dokázala výborne zabaviť, smiala som sa ako do reklamy na nového mobilného operátora. Napriek tomu, že film mapoval len tie tienisté stránky Bratislavy, naďalej mám toto mesto rada, všetko beriem s nadhľadom a neberiem právo Jakubovi Krónerovi vyjadriť filmom svoj uhol pohľadu na Bratislavu. Mňa jeho pohľad naozaj zabavil, možno to chcelo len trošičku viac komplexnosti, dej sa trhal ...Ale aj tak - vďaka zaň. ()

slunicko2

Depka z Bratislavy aneb Neboj sa Stanka, si stále rovnako tučná a vôbec nie si pekná. 1) Asi bude vhodné se úvodem zmínit o tom, že ve filmu je vše v souladu - příběh, režie, kamera, lokace, rapování - zapadá to do sebe a vytváří kompaktní celek. 22letý Jakub Kroner se ve svém debutu pokusil o generační lokálně zakotvenou výpověď - netuším, zdali úspěšně nebo neúspěšně. 2) Podobný slovník jsem naposledny slyšel od svých spolutrpitelů během základní vojenské služby...pár let to už bude. Dialogy se místy pohybují na hranici srozumitelnosti. 3) Text distributora je jako obvykle úplně mimo. 4) Petržalku jsem při svých častých pobytech v Bratislavě nikdy nenavštívil...a tuším, že to tak i zůstane. 5) Stručně řečeno - nelíbí se mi, co film představuje, život, jaký předvádí, ani jak to činí. ()

Cappuccino

"Lenže ty mi j*beš brata!". Tak nebyť tejto hlášky, bez milosti napálim odpad. Hlúpe, bezmyšlienkovité, primitívne. Bratislava je vykreslená v tom najhoršom možnom smere. Horšie snáď nevykreslil ani Eli Roth Slovensko vo filme Hostel. Narvať do 75tich minút milón nadávok, drogy, mladé šlapky, násilie, mafiu a "kindermafiu", (s)prostých taxikárov - to naozaj nerobí dobrý film dobrým filmom. ()

MM_Ramone odpad!

Toto sa premietalo v slovenských kinách?! Takáto sračka?! To je snáď vtip. Veď to ani nie je film, pretože toľko hereckého primitivizmu, režisérskej neschopnosti a kameramanskej nemohúcnosti som ešte naozaj v živote nevidel. Otrasné po všetkých stránkach. Nevadia mi mladí, kreatívni tvorcovia, čo sa s elánom a novátorským prístupom vrhnú spracovať nejakú tému, ktorá mi je úplne cudzia. No to čo natočil Jakub Kroner je absolutná katastrofa. Vrchol diletantizmu. Zo začiatku som mal pocit, že to ani nemyslí vážne. Lenže on to chlapec s týmto produktom vážne myslel. On a všetci ľudia, čo sa projektu "Bratislavafilm" zúčastnili musia byť úplní blázni, keď sa to rozhodli pustiť do kín a vyberať za to od ľudí vstupné. Ja by som sa na to nevydržal druhý krát pozerať, ani keby mi za to platil zlatom. Nevydržal by som už takú kino torturu. Toto je najväčší shit, čo sa kedy na Slovensku natočil. Odpad! ()

corona

Ak toto mal byť slovenský pokus o Tarantina alebo Ritchieho, tak nevyšiel. Sama som doteraz netušila, aká som na Batthyanyho a jeho verbálny prejav alergická a že niekedy poviem, že jediným svetlým bodom filmu bola Zuza Fialová. Tým mladým, "nádejným" slovenským hercom (Nemtuda a spol.)asi na chuť nikdy neprídem. ()

• Prvý celovečerný undergroundový slovenský film uvádzaný v kinách. (R4D0)
  • Herec Peter Batthyany nemal s úlohou mafiána žiadne problémy, keďže ju dlhodobo hrával v seriály Mafstory (2006). (toi-toi)