Od tohoto večera si nikdo nic slibovat nemůže… Architekt Jiří Donát (M. Kopecký) se považuje za zcela průměrného starého mládence, ke kterému jeho okolí necítí přílišnou důvěru, ale neustále od něj požaduje více, než mu je schopen dát. Chce se zavděčit své mladé milence Evě (E. Schoberová) a dohodit jí u své vedoucí předvádění šperků na výstavě ve Vídni. Když neuspěje, rozhodne se Eva zkusit štěstí na pěveckém konkurzu v jedné kavárně, kam ji Jiří doprovodí. Když na ni čeká, potká svého záletného kamaráda Bedřicha (V. Menšík), který ho požádá, aby se před jeho blížící se manželkou vydával za přítele dívky, se kterou zrovna sedí. Když Jiří s neznámou dívkou (J. Hlaváčová) zůstane nakonec sám, rozběhne se večer, od něhož netuší, co čekat… Komedie Miroslava Hubáčka o charismatickém muži postrádající důvěru svého okolí, byla přímo psána na tělo Miloši Kopeckému. Ten však s původním scénářem nebyl zcela spokojen a k úpravám scénáře Otty Zelenky přizval Jiřího Muchu, který filmu dodal výslednou podobu nahořklé konverzační komedie. Za zmínku také stojí, že se ve snímku objevila ve svých počátcích bigbítová kapela Olympic s písní "Nebezpečná postava". (Česká televize)

Schlierkamp

Československý film odehrávající se během jednoho dne v životě Jiřího Donáta (M. Kopecký), zaměstnance instituce pořádající reprezentační výstavy v zahraničí. Snímek se zabývá především vztahy tohoto muže s ženami, což automaticky evokuje souvislost s pozdějším Kachlíkovým filmem Já truchlivý Bůh, jenž jsou propojeny postavou M. Kopeckého. Donátovu partnerku nepředstavuje nikdo jiný než půvabná, ale povrchní O. Schoberová, tento vztah je však poznamenán vysokým věkovým rozdílem a také kalkulem za účelem získávání výhod ze strany partnerky. Dále se kolem Kopeckého objevila jeho starší nadřízená V. Matulová, která se neúspěšně snažila o navázání bližšího kontaktu. Později se za neobvyklých okolností seznámil s mladou návštěvnicí baru J. Hlaváčovou, která Kopeckého sice přitahovala, avšak nebyl si jist její nečitelnou totožností a měl obavu, aby nenarazil na ženu lehkých mravů. Většinu snímku vyplňují dialogy mezi Kopeckým a Hlaváčovou, které nejsou ani zábavné ani zajímavé, zaujala mě spíše atraktivita a inteligence mladé paní Hlaváčové. Snímek M. Hubáčka patří právem k zapomenutým dílům nové československé vlny, neboť komické prvky jsem v něm téměř nezaznamenal, a celý film působí dost nudně a zbytečně. Ve snímku se špatně zvoleným názvem se objevuje mnoho vedlejších postav, které však na příběh nemají téměř žádný vliv, zmíním tedy jen ty nejvýznamnější : V. Menšík, V. Hrubý, J. Menzel. Nejvýraznější část filmu je v mých očích hudební vystoupení kapely Olympic, u níž mě překvapilo nadšení a energie, které z jejich interpretů včetně mladého P. Jandy a J. A. Pacáka tryskalo. Domnívám se, že film provokativně zobrazuje probděnou, nikoli proflámovanou noc, což snímek zařazuje k novému stylu natáčení filmů, avšak umělecky a významem nedosahuje ani průměru. ()

Tiiso

Komedie, která nedokáže dostatečně bavit. Děj střídá průměrnou kvalitu příběhu s podprůměrnou. Takto stejně je na tom i samotné zpracování. První část počinu je dozajista silnější než jeho závěr. A okamžiky zjišťování totožnosti slečny Hlaváčové již patří k těm trapným a nudným. Hubáček své vyprávění nedokáže udržet v dobrém tempu. Dialogy se často dostávají do slepé uličky. Výkon Kopeckého taktéž vykazuje často nějaké ty nedostatky. Celkově pak film působí dosti amatérsky a nevyzrále. Byla to ale hezká zkušenost vidět takovýto výtvor, jelikož si člověk může svůj obzor rozšířit. Slabší dvě hvězdičky. ()

Yahey

Výborný film, který zde má neprávem nízké hodnocení. Vyniká přirozeností a ala Fellini, děj není předvídatelný, postupně demaskuje prázdnotu a obyčejnost hlavního hrdiny, jež se schovává za úlisný fous, jež je každému podezřelý a generuje zápletky, z nichž hlavní hrdina ale nakonec vlastně nic nemá. ()

Pitryx odpad!

To kecání do děje mi leze na nervy v každém filmu, Tady také. I když ono mne to nezaujalo ani tak. Dějově od ničeho k ničemu, ani komedie, ani drama, prostě ani to ani ono. ()

ostravak30

Tak tady se se mnou tvůrci naprosto minuli. Flám totiž ani zdaleka není flámem. Jiří Donát se nejprve objevuje v bytě své šéfky, která ho má údajně svádět. Pak má problém s svou milenkou Evou, protože ani jeden z nich nemůže do Vídně. Ve zbytku filmu začíná a pokračuje anabáze s Janou Hlaváčovou. Ta sice odchází s inženýrem do bytu, ale vlastně o něj nemá zájem a místy ho i dost ztrapňuje ne-li rovnou uráží. Ten ji ale ve své nadrženosti a chtíči nevyráží z bytu, ale pohostí ji a ještě se dál snaží. A on to opravdu nevzdává. Nabízí se otázka, zda byl Donát opravdu tak zoufalý, že i přes všelikteré ponížení se musel dál snažit o jednu ženu a nevzdal to ani dál a pozval ji v závěru na další schůzku. Pro mě děj ani chování této postavy nedává smysl. A zrovna Miloš Kopecký, který uspěl u své milenky E. Schoberové, neuspěl u zralé ženy, když jinak hrál Kopecký často muže u žen úspěšné. ()

mich4l.b

Zlatý šedesátý. Žádný mobily, jen pevný linky od sousedů. Krásný. Ovšem ten konec s těma příslušníkama...aj. ()