Australané v první světové válce nebojovali jen na Gallipoli, ale i v hlubokém evropském podzemí. Příběh filmu australského režiséra Jeremyho Simse vychází ze skutečných událostí. V roce 1916 se první světová válka dostala do patové situace. Fronta se táhla od kanálu La Manche až ke švýcarským Alpám. Miliony životů byly ztraceny. V zoufalém pokusu o průlom byli do tunelů a šachet pod nepřátelskými liniemi povoláni civilní důlní inženýři a horníci. Tím začala tajná, tichá podzemní válka. Jedním z těchto mužů byl i Australan Oliver Woodward, který sloužil u 1. australské tunelářské roty a zúčastnil se proslulé bitvy o messinský hřeben. Za svou službu byl vyznamenán Vojenským křížem 1. stupně a stal se tak jedním z pouhých čtyř Australanů, kteří toto vysoké vyznamenání obdrželi. Film, sledující válečné osudy Woodwardovy jednotky, získal celou řadu cen. (Česká televize)

E lan

Velmi povedená záležitost, která ukáže dosud neznámou stránku první světové války. Herecké výkony jsou v pořádku, příběh je dobře sepsaný a celkové ztvárnění stojí rozhodně za dvě hodiny sledování... ()

Petulka88

Příjemné překvapení z Austrálie. Tenhle film potěší o to víc, že filmů z 1. světové války není mnoho (a těch kvalitních je ještě míň). A vzhledem k tomu, že tahle epizoda tohoto válečného konfliktu není zase až tak známa, je to radost dvojnásobná. ()

alonsanfan

V zákopech první světové války to bylo peklo a co teprve v podzemí pod nimi. Film představuje málo známou a téměř zapomenutou kapitolou války a to boj v podzemí. Australští horníci se podkopávají pod nepřátelské linie,aby je mohli zespoda vyhodit do vzduchu. Ke všem hrůzám války si tedy ještě můžete přičíst takové perličky jako zavalení v šachtě či udušení. Vojáci bojují nejenom s podzemními nástrahami tekutých písků, jílu, vody či nepřátelských horníků, ale tradičně i se stupidními a neinformovanými veliteli, kteří si vůbec neváží lidských životů. ()

dydl1

Konečně za dlouhou dobu dobrej válečnej film.Starej způsob točení bez zbytečných efektů rozhodně zapůsobil.Zasloužený 4 hvězdy. ()

BlacksharkX

Takových snímků z 1. světové války je bohužel velmi málo. Doby, kdy se ještě kopalo hezky ručně, žádné počítače, jen vojáci v zákopech. Povedené! ()

Zombiepod

Prvá svetová je vo filme len zriedkavý úkaz a dobre spracovaná ešte zriedkavejší. Beneath Hill 60 vlastne nič nové neukáže a v podstate je dejovo úplne priemerný, no tá hnusná, zatuchlá a mokrá realistická atmosféra ktorá sála z celého filmu, uznajme, to len tak niekto natočiť nevie. Výborne spracované, dostatočne temné a napínavé, dokonca aj herci boli veľmi dobrí. Romantické spomienky zo života hlavného hrdinu mi občas trochu vadili, ale nijak vážne ujmy filmu nespôsobujú. ()

TommyDiamond

Sice je pěkný, že to bylo podle skutečnosti,ale byla to neskutečná dvouhodinová nuda. Musím říct, že jsem čekal pořádnou bitvu, když to byla operace dvou mohutných armád. 85% filmu se odehrálo v tunelu a to se mi prostě nelíbilo. Ale jak víme první světová válka se vedla v zákopech, tak jsem se pořádně přepočítal v tou moji pořádnou bitvou. Celkově 20% ()

beso74

Žiaden hollywoodsky heroizmus, žiaden Rambo kosiaci nepriateľov v pomere jedna vypálená guľka na 2 mŕtvoly, žiadne výkriky za vlasť a rodinu. Len zákopy a blato, tunely a blato, krátery po výbuchoch a samé blato. Niet tu zlých a dobrých, sú tu len vojaci a ich rozkazy, niekedy strašne hlúpe a nezmyselné, ale rozkazy, ktorých neuposlúchnutie znamená ten najtvrdší trest. A k tomu skupinka krtkov z Austrálie, ktorá sa omylom prekopala na západný front, kdesi do Belgicka, aby aj ich pričinením ostala po komsi bezvýznamnom kopci 60 jazva, ktorú nesie tamojšia krajina až do dnešných dní. Film sa zameriava na každodennú rutinu v zákopoch, boj, oddych, práca a veľmi často aj náhla smrť. To všetko bez zbytočných príkras a prílišného hrdinstva, pretože hrdinovia sú zväčša ocenení až in memoriam. Nie, tento film nie je o hrdinstve ale o nezmyselnosti vojny a tvrdohlavosti, ktorá neraz odsudzuje k záhube, bohužiaľ často krát iných ako tých, čo za to môžu. ()

jafuska

Válečný film, který nám dává pohled na válku v roce 1945, ale myslím si, že tento film je určen pro mužskou kategorii, přeci jen pro ženy, nebude tento film to pravé ořechové, ani mě se tento film nijak zvlášt nedotkl něčím fascinujícím, a to mám ráda válečné filmy, ale toto se u mě nějak minulo účinkem, ale přesto hodnotím takto, protože aspon poslední minuty byli v pořádku a doufala jsem, že Australani jak je u nich zvykem točí dobré filmy, ale tady bych musela hodně být přísná a to zase moc nechci. Takže na závěr, sledovat se to dá, ale nic velkolepého od tohoto žnru raději nečekat. ()

RoninNiro

Na vojnové filmy mám slabosť. O niektorých vojnových konfliktoch bolo natočených tony filmového materiálu, iné udalosti našich dejín to štastie nemali a pri porovnaní I svetovej vojny s II svetovou vojnou je to neporovnatelné množstvo kinematografických zážitkov. Vojna je tá najvdačnejšia téma na sfilmovanie. Takže poďme k tomu, čo výťažili austrálsky baníci z "Dobitia vŕšku 60". Ponurné zákopy a podzemné chodby, všadeprítomné blato a vlhkosť to je zhrnutie prostredia v akom sa film natáčal, samozrejme okrem kontrastných návratov do minulosti hlavného hrdinu, ktoré tvorili pravý opak vojnového besnenia. Klišé prechodu z ponurného a šedého vojnového poľa do slnkom presvetlených spomienok z domova mi až tak nevadilo, je to dobrý nástroj na spestrenie filmu. Horšie to však už bolo so samotným dejom. Aj keď bola zákopová vojna tým najpomalším a najťažkopádnejším spôsobom vedenia vojny, neznamená to, že taký musí byť nevyhnutne aj film. Oceňujem kvalitné vykreslenie zákopov a bojového poľa, no forma nenahradí obsah, z témy sa dalo vyťažiť oveľa viac. Trebárs taký prierez, kde by divák videl, kde sú s chodbou nemci a kde australania, ako sa k sebe približujú, atd. by bol vítaným spestrením filmu ktorý sa ododhráva v štôlňach. Takto to možno zhrnúť na dva malé výbuchý jeden megavýbuch a trochu akcie medzi tým, trochu romantiky, drámy, ale inak nič svetaborné. Je to odporučitelné dielko pre milovníkov vojnových filmov, osobne som čakal od filmu viac. ()

Forsetino

Lehce nadprůměrný válečný film, který popisuje skutečné události okolo bitvy o Hill 60, i když samotný Hill 60 je jen "prázdné" slovní spojení, protože ve filmu se na něj jednotka přesune až cca v polovině a není tam příliš zmíněna jeho strategická hodnota. Stejně tak mi ve filmu chybí jiné strategické a taktické údaje a podmínky, které tenkrát panovaly. V podstatě není řečeno, proč má kóta 60 takovou důležitost. Co se týče napětí a akce, tak to bylo ve filmu zastoupeno dobře a fungovala i válečná atmosféra. Zbytečné mi ve filmu přišly retrospektivy do období před válkou, to podle mě do válečného filmu nepatří, protože to vyrušuje. Shrnuto a podtrženo to bylo pěkné drama z bojiště 1. světové války na základě skutečných události, válečný velkofilm rozhodně ne. 6/10 ()

nula87

Netradiční válečný film, o kterém jsem vůbec netušil, a celkem mě nadchl. Skvěle prokreslené postavy, špinavá atmosféra, kvalitní příběh. Bavilo mě to víc než mnohé válečné velkofilmy. 80% ()

helrohir

Výborný film z obdobia prvej svetovej vojny. Nečakajte však žiadne veľkolepé útoky na zákopové línie, tu sa väčšina filmu odhohráva v úzkych, tmavých a špianvých tuneloch, takže tento film určite nedoporučujem klaustrofobikom. Natočené je to zručne, je cítiť atmosféru aj napätie, len postavy sú tak trocha nevýrazné a ploché, a až na hlavného hrdinu sa s nikým iným nestotožníte. Taktiež mi trocha vadili dejové prestrihy na dianie pred vojnou, radšej to mali odbaviť hneď na úvod, a potom sa už len venovať pracnému tunelovaniu. ()

XXXXXXXX

Konečně válka, pojatá netradičním způsobem. Film samotný, je rozdělen do tří celků. Události před a po válce, útok na Červený Dům, a samozřejmě Útok na Pahorek 60. Potěší neskutečně podmanivá hudba, při které mi chvílemi běhal mráz po zádech. Bohužel, celý dojem kazí až příliš rozvleklá stopáž. 122min je zkrátka příliš. Pahorku by prospělo, zkrátit to alespoň na klasických 90. Hrůza to nebyla, ale musel jsem se na to, kvůli rozvleklému ději, koukat na 3x. Proto průměrné 3 hvězdy. ()

Kimkong

Zajímavé téma války. Kopání tunelů. To jsem ještě neviděl. Poznávání lidí. Tmelení kolektivu. Pedofilní lásky, alespoň z dnešního pohledu. A kopání, brodění se bahnem. ()

Mykhaluu

Huš! Trpíte klaustrofóbií, případně vám rozkulačili příbuzné v dolech? Tak ruce pryč!!! Pokud chcete nahlédnout do příběhu těch, kteří kopali za 1. světové války pod frontovou linií? Jste na správné adrese. Film, který není nejlepším válečným počinem, ale rozhodně důstojným kouskem pozornosti. Detaily typu věk hlavní postavy a jeho dívky ponechávám vašemu názoru, svůj mám... ()

m.xFuck

Hodně mi to připomínalo film KOKODA (byť je to jiné téma i jiná válka) a tvůrci mohli zkusit namodelovat ten výbuch, tak jak je znám ze starých fotek a záběrů, ale přesto skvělé. ()

Bumerang

První světová válka z netradičního pohledu australských tunelářů. Škoda, že tak originální téma nevyužili tvůrci filmu na 100%. Beneath Hill 60 není vůbec špatný film, ale zrovna v jeho případě trvám na tom, že mohl být mnohem lepší. Řežba v podzemí nabízela spoustu možností jak diváka k sedadlu přikovat. Takhle tady máme slušný biják, který ale jen o půlku zákopnické lopatky ční nad průměrem. ()