Zuzanu právě propustili z vězení a ona se chystá začít nový život. Do vězení se dostala poté, co s kamarádem Ronym a jeho partou kradli auta a Rony na ni vše shodil. Teď je to však Rony, kdo jako jediný na ni před vězením čeká. Ona odmítá do jeho auta nastoupit, vydá se na cestu domů stopem. Zastaví jí dva kamioňáci Juraj a jeho černý spolujezdec Vápno. Když se Zuzana dostane domů, zjistí, že se její matka odstěhovala, a od sousedky dostane všechny dopisy, které matce z vězení psala. Ani jediný není otevřený... Nezbývá jí než nastoupit do auta k Ronymu, který na ni čeká před domem. Dostane se s ním do jeho motorestu, kde se scházejí kamioňáci a prostitutky. V motorestu dělá vedoucí svérázná starší žena, které neřekne nikdo jinak než „mama kami“. Zde se opět Zuzana setkává s Jurajem a jeho spolujezdcem Vápnem. Zuzana se Jurajovi líbí a ani on jí není nesympatický. Na Zuzanu si však stále dělá nároky Rony, i když ho ona odmítá... Rony potřebuje realizovat svůj kšeft s falešnou vodkou, a tak posílá Juraje do Ruska, do Petrohradu. Juraj si však vyžádá jako spolujezdce právě Zuzanu, s čímž Rony souhlasí. Na cestě se Juraj se Zuzanou sblíží. Když se však oba z Ruska vrátí, Juraje náhodou v motorestu uslyší hrát a zpívat vlivný český producent a nabídne mu angažmá. Juraj na jeho nabídku přistoupí a odjíždí do Prahy... (TV Prima)

Ivoshek

Tak jen reakce na Geminiho. Dospívání v době, kdy byl Pavol Habera na vrcholu opravdu bylo strašné. A kdyby to byl jenom on - taky Rapmasters a Lucie Bílá, a Olmerovy filmy..... .... jinak tenhle film má ode mne jednu hvězdu za Mamu Kami.¨ "Mama Kami, Kami, Kami, kam idieš, všetci ťa tu majú radi, a my tiež..... :-))) ()

Anderton

Je to desné, nič v tomto filme nie je dobré, ani priemerné, iba zúfalo trápne. Vymenovávať to vážne nemá význam.Pretože tým myslím úplne všetko (teda okrem ultra populárneho dobového soundtracku, preto **). Medzi tou trápnosťou vyhráva asi najviac Maiga, pretože horšie to už nejde. Zároveň je to ale neskutočná zábava, ktorá zvádza k odpadovému hodnoteniu. No škoda tej legendárnej hudby, potom by nebolo o čom :). ()

nathaniel 29

Tak ten starý úchylák režisér Rapoš pri natáčaní jednotky v 1985-tom keď mal 32 rokov namotal a zbalil mladučkú ceckatú 16 ročnú Evičku Vejmělkovou. A ja že prečo sa Evička vo Fontáne 2 nepoodhalila pri postelovej scénke? Aha tak preto že ten starý úchylák žiarlil na Paľa Haberu. Fuj fuj... Inak toto je asi že najviac zábavný ( rozumej popcorn movie) film v slovenskej histórii. Habera je Pán, hrá to skvele, ostatné legendy Lucie Bílá, Rúžičková, Vejmělková, Kramár, Maiga rovnako dobrí. Jednotka Fontána patrila hlavne hitom od Elánu a Grigorova, v dvojke samozrejme úraduje Palinova muzika, takže hudobne je film fakt kvalitný. Celkové hodnotenie 35% pre tento film je ale že úplne mimo. Má to síce pár slabších miest rovnako ako jednotka, ale inak ide o slušnú zábavu s kopcom vtipov. Som rád že v slovenskej kinematografii máme aj takýto snímok, určite patrí k tomu lepšiemu čo sa tu natočilo. ()

MikO_NR_1909

K odpadu to nemá ďaleko. Všetky sekvencie sú veľmi detinsky natočené (my to vo všeobecnosti skrátka veľmi nevieme). A takisto nechápavo krútim hlavou, ako sa podarilo Rapošovi presvedčiť naše hudobné hviezdy o produkciu širokej palety hitov, ktoré by im mohli závidieť aj ďaleko kvalitnejšie muzikály než táto chujovina. ()

Paldiny

Zuzka nám dospela a zbesnela, spolčila sa s gangstrami, zažije ženskú väznicu, zapletie sa s kamionistami a pracuje po putikách. Rebelskú nôtu neškodného prvého dielu zvyšuje na maximum prítomnosť vtedajšieho playboya Paľa Habery a nabrúseného soundtracku aký dokáže priviesť do vytrženia nejedného rockera ešte aj dnes. Fontána 2 pracuje s myšlienkou "úspech ničí charakter“ a v priamočiarom deji strieda s divákom lokality všetkého druhu od zapľuvaných motorestov či bordelov, dravých ruských ciest, až po zbesilé koncerty. Množstvo výrazných postavičiek počnúc vápnovým Ibim, ráznou Mamou Kami či slizkým Kramárom dostáva veľa priestoru čo príbehu len pomáha rovnako ako ostrý slovník s početnou, slušne natočenou akciou. Film rozhodne nie je žiadny zázrak, dej má predvídateľný, herecké výkony vyjmúc Kramára a Ružičkovej mizerné, ale s prihliadnutím, že ide o ojedinelý blockbaster z pod Tatier, ktorý dokáže hudobne pohladiť, odľahčením pobaviť a emocionálne ku koncu prekvapiť musím siahnuť po zaslúžených štyroch hviezdách. ()

• Snímka obsadila desiatu priečku najnavštevovanejších filmov v českých kinách pre rok 1993. (Raccoon.city)
  • Hlavní protagonisti Eva Vejmělková (Zuzana) a Pavol Habera (Juraj Halama) prežili počas nakrúcania milostný románik. (Raccoon.city)
  • Natáčalo sa v lokalitách Bratislava, Praha, Petrohrad a Vysoké Tatry. (Raccoon.city)