Reklama

Reklama

Bojovníci duhy

  • Tchaj-wan Sai de ke · ba lai (více)
Trailer 4

Obsahy(1)

Třetí celovečerní snímek tchaiwanského režiséra Wei Te-Shenga vznikl v produkci Johna Woo. Výpravný historický epos popisuje události odehrávající se na Tchaj-wanu v době japonské nadvlády, kdy byl národ Seediků násilně asimilován a jeho národní tradice a zvyky byly potlačeny. Pod vedením jediného bojovníka se zformovala skupina válečníků, kteří se rozhodli postavit nesrovnatelně silnější japonské armádě v naději na záchranu svého národa. (Febiofest)

(více)

Videa (4)

Trailer 4

Recenze (31)

ledzepfan 

všechny recenze uživatele

Part 1=Tchaiwanci jsou buď hodně hloupí filmaři nebo se tam přehnala nějáká velká vlna sebekritické upřímnosti-protože ten film se nás vlastně celou dobu snaží lacinýma metodama přesvědčit, že máme fandit bandě divochů, kteří na základě několika legend mezi sebou soupeří(a zakládají si na tom)kdo usekne více hlav lidí z vesnice za kopcem-pokud možno v přesile, ze zálohy a úplně nejlépe ve spánku(..to jakože dokazuje jejich hrdinstí a bojovnost)...Tenhle folklórní zvyk se pokusil potlačit "zlý japonec"..no ale znáte to-potlačované věci si nakonec najdou cestu ven a pak to dopadá, tak jako tady= Hodní, zlí, ženy, děti, nevinní, přihlížející-všichni bez milosti(či rozumného důvodu) o hlavu kratší.......K tomu si přičtěte trochu zbytečnou zdlouhavost, nepřesvědčivé herce, zmatečnou režii a nějákou tu wtf animovanou lovnou zvěř :D no a máte z toho všeho takový slabší průměr s příchutí nevyužitého potenciálu. ()

Big Bear 

všechny recenze uživatele

Vskutku úžasná záležitost! Děkuji tímto ještě jednou kamarádovi lioncelovi, že mne na něj upozornil. Kdo mně zná, ví, že válečné filmy z oblasti Tichomoří a Asie mám raději než ty z evropského bojiště. Sám nevím proč to tak je, snad je to těmi exotickými lokacemi, kde se boje a bitvy odehrávaly. Tady jsme v období japonské rozpínavosti, kdy pod maskou ,,osvobozování od kolonialismu'' postupně začala japonská armáda zabírat sousední země s tichým přihlížením celého světa. Postupně to byla i Korea, Čína atd... Že v oněch zemích šlo o prachsprostou okupaci a o nerostné zdroje s levnou pracovní (většinou dokonce otrockou) silou se asi nelze třeba více rozepisovat. Ostrovy Nipponu byly na zdroje chudé a vše se muselo dovážet a draze platit. Kdo spolupracoval, měl se relativně dobře pokud daná oblast neměla být důsledně vyčištěna od místních... Odboj byl tvrdě potlačován se vší brutalitou jakou byla císařská armáda v těch časech schopna. Přiznávám, že o bojích na Tchaj-wanu jsem doteď neměl tušení. O to více jsem zíral na tu nesmírnou odvahu náčelníka Seediků a jeho můžů, kteří byli jakousi novodobou asijskou obdobou Williama Wallace. Opět jsem se přesvědčil, že odvaha, značná dávka naštvanosti, znalost terénu a těžkopřístupný terén sám, mohou dát těžce zabrat mohutně přečíslenému a moderně vybavenému protivníkovi. Zde několik set mužů s lehkými zbraněni a převážně s šípy, luky a mačetami odolávalo v džungli Japoncům s kulomety, minomety, dělostřelectvem a letectvem. O pěchotě s granáty a mnohem lepšími puškami ani nemluvě. Více se dočtete ve vyčarpávajícím komentáři lioncela. Já jen dodám, že ač film měl 276 minut, nenudil ani minutu. Užasle jsem zíral nejen na krvavé boje ztvárněné na jedničku, ale i na všechny ty tance a zpěvy domorodců. Jediné co bylo slabší byly digitální efekty, ale vem to čert! Já statečným bojovníkům pokládám na duhový most za 5 červených květů! * * * * * ()

Reklama

MartinezZ 

všechny recenze uživatele

Part 1 ~ Dost dlouhé, mající smysl snad jen pro Taiwance. já z toho totiž pochytil jen to, že "opice" daleko v lesích, se pobíjejí navzájem a navíc se do toho připlete ošklivé zlé Japonsko. Mezi "opicemi" jsem měl hokej (CZExFIN 3:2, 3. místo na MS Finsko 2012) a furt nevěděl, kdo je z jakého klanu, kmene nebo jak se tou uskupení přesně říká. Všechno se to navzájem vraždí, protože jsou prostě všichni vopice a lidi byli, jsou a budou věčně hovada. - Měl jsem si z první části této "Planety vopic" odnést nějaké jiné, hlubší zjištění? ()

ConanVJ 

všechny recenze uživatele

Hodně zajímavý historický film o zabrání Thaj-wanu japonci a následném soužití japonců s místními domorodci Seediqy. Ti si žili do příchodu japonců životy se svými zvyky, mezi které patřilo i sbírání hlav nepřátel, což mladým lovcům otevíralo brány mezi dospělé a mohli být tetováni. Japonci všechny tyto zvyky domorodcům zakázali, a po desetiletí domorodce vzdělávali k obrazu svému. Za ta léta si japonci vytvořili spousti vesniček, ve kterých měli svoje pošty, policejní stanice a podnikatele, kteří platili domorodcům za těžké práce malou mzdou, a měli je jen za podřadné ožraly. Jenže duch Seesiqů je silný a připravuje se k odplatě...... Viděl jsem pouze tu kratší režisérskou verzi. Ve filmu je spousta akčních pasáží, krásná příroda a zajímavý hudební doprovod. Za mě 75% :) ()

Fr 

všechny recenze uživatele

PART 1: ,,ZABÍJEJTE, DOKUD NEVYKRVÁCÍTE! SETNĚTE JIM HLAVY JAKO PRAVÍ BOJOVNÍCI! NEBESKÝ DOMOVE NAŠICH PŘEDKŮ, JIŽ PŘICHÁZÍME!....“ /// Tož hezký ty scenérie – kurva, kdo by nechtěl na Tchaj-wan! Indiánská partyzánština, mačety – to těm klukům vždycky šlo! (stejně jako ty epický historický kecy vo svejch předcích…). Hele, vono je celkem fuk, kdyby by si američtí indiáni natočili film vo sobě. Mělo by to stejnej průběh. Akorát tady si frajeři při kácení lesa ,,střihnou“ HAKU nebo si zapějou se svým mrtvým fotrem Píseň ducha jejich předků. Je otázkou času, kdy ty divoši vyrazej bojovat za ducha svejch proroků a nechaj vopláchnout svý duše krví. Tím chci říct, že to ujde. Historická rekonstrukce tý doby (nějaký ty domorodý obstrukce hold skousnu) a Ling Ching-tai má obstojný charisma. PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE *** NAPĚTÍ * /// PART 2: ,,DĚTI MOJE NEBOJTE SE! BITVA, KTERÁ TEĎ NADEJDE JE OPRAVDOVÁ A NAPLNÍ VETŘELCE STRACHEM. KAŽDÝ Z VÁS JE PRAVÝ SEEDIQ. PŘEKROČÍME DUHOVÝ MOST SPOLEČNĚ!....“ /// Ten film je dlouhej jako tenhle komentář (pičo přes 4 hodiny!!!! Vám mrdá?) My se smrti nebojíme! Jasně, my máme Husity, vy svoje Seedigy. Smiřte se s protahovacíma kecama. Ale nehrotěj to. Hlavní je partyzánština a taky běsnící Japonci dostávaj dost prostoru…. (no a taky ta rodová nejednotnost…- šak říkám, jako husiti!) Sračky na to, že tríčky haprujou – komu záleží na propracovaným letadle, který shodí sračky? V tomhle případě ani mě ne! (Zvlášť, když sekání hlav jim jde obstojně!) Tchaj-wanskejch 300 (příběhem vole!), kterejm chyběl Rambo (kurva, vám bych ho chlapáci přál!) Frajersky zvládnutá historie, kterou NEDOPORUČUJU DÁVAT NA JEDEN ZÁTAH. To že přežijete by mohlo bejt větším utrpením…. PŘÍBĚH ***** HUMOR ne AKCE **** NAPĚTÍ * /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Ujíždím na filmech podle skutečnejch událostí. 2.) Furt mi domaj říkaj, že muž, který nikdy neusekl hlavu nepříteli nebo žena, která není dobrá ve tkaní, nejsou oprávněni mít potetovanou tvář.. 3.) Hledám film, ze kterého by mohli mít radost afghánští mudžáhedíni i afričtí magoři! 4.) Thx za titule ,,mindhunter29“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR ne AKCE *** NAPĚTÍ * ()

Galerie (125)

Zajímavosti (5)

  • Johnu Woo se příběh filmu tak zalíbil, že se rozhodl stát se jeho producentem. (Raztubyl)
  • „Seediq Bale“ znamená v jazyce Seediq „opravdový muž“. (Raztubyl)
  • V roce 2003 sehnal režisér 90 tisíc amerických dolarů, aby natočil pětiminutový teaser, na kterém chtěl ukázat příběh filmu a získat finanční podporu pro celovečerní verzi. To se mu ale nepodařilo, přestože byl krátký film kritiky přijat velmi dobře. Avšak poté, co se Weiův film Hai jiao qi hao (2008) na Taiwanu stal druhým nejvýdělečnějším filmem historie, rozhodl se režisér k Seediq Bale vrátit, a tak v roce 2009 začala produkce celovečerní verze s rozpočtem 25 milionů amerických dolarů, čímž se stal snímek do té doby nejnákladnějším tchajwanským snímkem. (Raztubyl)

Reklama

Reklama