Andrea (Lino Capolicchio) je flákač, synáček bohatého tatínka, u kterého stále žije. Zájem o něj má jeho krásná macecha Mirielle (Erna Schürer), ale on spíše jeví zájem o její přítelkyni Carole (Colette Descombes). Andrea obdivuje Marilyn Monroe, má nějaká traumata z fixace na zemřelou matku, a z toho snad pramení i potíže v intimním životě (s náznaky možné homosexuality). (Peabody)

Karlos80

Prozatím nejslabší Rondiho film, který jsem zatím viděl. I když příběh (hlavně ten psychologický aspekt) nebyl zase tak úplně špatný, ale něco tomu chybělo, přesto však dokázal diváka nějakým způsobem vtáhnout jakoby do reality. Co do žánru tak jde velmi okrajově i o giallo (název filmu+finále), jinak jde víceméně o nijak nenásilnou, okrajovou a prakticky neznámou záležitost, čistě pro kompletisty a nebo pro fanoušky eurobabes Erny Schürer ("Strip Nude for Your Killer" nebo "Deported Women of the SS Special Section") a Collette Descombes ("Orgasmo"), kdy zejména druhá jmenovaná měla na vrch, a to nejen po herecké stránce. Pohodový, esteticky docela přitažlivý, po hudební stránce svěží, ale jinak pomalý a docela nudný film (!) s lehčím nádechem nihilismu, finální rozuzlení šokující, ale na druhou stranu i celkem předvídatelné. Lino Capolicchio ("Metti una sera a cena") v roli traumatizovaného a psychicky narušeného-paranoidního mladého kluka, docela dobrý. Nakonec to byly právě tyto role, které hrál nejčastěji, herecky tak trochu ve šlépějích Lou Castela z konce 60 let, pod vedením Lenziho. Nejlepší moment: Tanec černé dívky pokapané voskem. ()