České porno

(TV film)
všechny plakáty
Dokumentární / Krátkometrážní
Česko, 1997, 30 min

Osobitá výpověď o lidech, kteří vydělávají na tom, že ztratili zábrany.
V roce 1997 režisér Robert Sedláček se vydal do světa, o kterém jsme do té doby skoro nic nevěděli. O své profesi vyprávějí nejen scenáristé, kameramani, režiséři, ale i sami herci a podnikatelé, kteří český pornotrh vytvářejí. (Česká televize)

Zeck

Dokument, který vás zavede do kouzelného světa porna v době, kdy neexistovalo on-line porno na internetu. To znamená, že 99% věcí v tomto dokumentu už neplatí a nebo jsou na vyšším levelu. Největší perverznosti zde předkládané (anál, fetiš, stříkání) jsou dnes zasloužilou klasikou a lidé, kteří tenkrát udávali tempo by dnes strčil do kapsy každý druhý honibrk z šesté třídy. Díky Bože za internet, když si vybavim ty honičky u Fontány a Lea, to se fakt nedalo ani v těch jedenácti letech! 60% ()

NinadeL

"Já jsem třeba byla na reportáži ve veřejném domě. A to samo vo sobě nebylo nezajímavý." Zábavný dřevní svět domácího porna 90. let. Doba, kdy Robertovi bylo 22 a Silvia ještě neměla světový jméno. PK 62, Bohem... zlaté časy Lea. Historická hodnota převažuje a LOL koeficient samozřejmě taky. ()

Crocuta

Pod Zeckův komentář se klidně podepíšu. Ovšem nedá mi to, abych nevypíchl ještě jeden detail z tohoto zajímavého dokumentu: kromě análu nebo stříkání v něm byla mezi perverzi nejhrubšího zrna zařazena (už v tom roce 1997 poněkud nepatřičně) vyholená přirození - věc dnes naprosto samozřejmá a všeobecně tak rozšířená, že za úchyla je v současnosti málem považován staromilec preferující přírodní porost... Inu, časy se mění :-). ()

Cheeter

Ve své době muselo jít asi o zajímavý počin a bylo zajímavé se podívat, jaká je situace dnes. Ale přiznám se, že to z hlediska dokumentů nebylo nic zvláštního, jen peprné téma. ()

mcleod odpad!

První dokument mého nejoblíbenějšího českého režiséra Roberta Sedláčka je, diplomaticky řečeno, hodně neortodoxní. Zkrátka je to obskurní dokumentární odpad, který mi nepřinesl opravdu zhola nic, kromě toho, že jsem se mimo opravdové nechutnosti dozvěděl, že pornografie je zcela normální zaměstnání a "překvapivě" to všichni dělají pro peníze. A přitom by v tomto okruhu bylo tolik zajímavých sociologických témat, jak na straně producentů, tak na straně konzumentů. Nestává se mi to často, ale z tohoto mi bylo opravdu psychicky špatně. Každý režisér nějak začínal a Robert Sedláček se hóóódně zlepšil jak v natáčení dokumentů, tak i v oblasti hraného filmu. Mám trochu strach, co uvidím v dalších dokumentech... moje cesta zkouknutí kompletního Sedláčkova díla nezačala nejlépe. ()

Paity

Nečekejte bůh ví co. Pár lidí z "branže" vám poví, jak se k tomu dostali, že je to dřina a že to nemůže dělat každý. Prostě ni zásadního. ()

mira007

Spíš dokumentování historie než pornobranže, ale je zajímavý to vidět, ale je vtipný slyšet povídat o příznacích perverznosti, které jsou dnes standardem pro náctileté. ()

Yelush

Dokument, ktorý vám nedá absolútne nič, čo by ste nevedeli. Celková dokumentárna hodnota sa rovná nule, možno aj kvôli nešťastne zvoleným hosťom a tak isto zvolenej forme. Chcelo by tam viacej pikantnosti a kontroverznosti. ()