Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Titanic se potopil v noci ze 14. na 15. dubna 1912 a v ledových vodách Atlantického oceánu nalezlo smrt 1 517 lidí. Originální dramatické ztvárnění osudových událostí, které vedly k neštěstí, uvádíme přesně v den katastrofy. Česká televize se tímto exkluzivním uvedením připojí k mnoha světovým stanicím, které tuto zbrusu novou dramatizaci uvádějí ve slavnostní premiéře ve stejném čase. V hlavních rolích výpravné minisérie se objevují Linus Roache, Toby Jones, Geraldine Somervilleová či Maria Doyle Kennedyová. Když Titanic veselého dubnového dne vyráží ze Southamptonu, nikdo netuší, jak strašlivý osud jej za necelých pět dní čeká. Příběh se soustředí na několik různých postav a události osudné plavby převypráví z jejich perspektivy. Divák má možnost poznat atmosféru snobské první třídy s restauracemi a lázněmi, ale i těsné kajuty služebnictva a bídu podpalubí. Na palubě Titaniku se zkrátka setkává vzorek společnosti v roce 1912 ? v příběhu vystupují kromě smyšlených postav i skuteční pasažéři Titanicu (milionáři J. J. Astor a B. Guggenheim či ?Nepotopitelná Molly? Brownová). Všechny společenské rozdíly ale smaže neštěstí, kterému se loď nevědomky žene v ústrety. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (46)

Wacoslav1 

všechny recenze uživatele

Tahle verze Titanicu je specifická svým zpracováním a sice v tom směru, že dvě části tu netvoří celistvý film, ale v jedné z nich vidíte pohled na katastrofu z jedné strany v druhém díle se přidají pohledy jiných postav a některé detaily. Forma je to určitě netradiční a zajímavá jinak z hlediska historické přesnosti dost úsměvné, ale zase kritizovat, že to vykrádá Cameronovu verzi není úplně na místě a všichni co viděli všechny starší verze tak vědí, že z každé z nich si velký James něco vypůjčil do svého spektáklu, takže tolik k tomu kdo je tu vykradač. Já to nehrotím a dávám lehce nadprůměrných poctivých televizních 60% ()

manonfire 

všechny recenze uživatele

Hned čtyři zamilované páry, jejichž lásky se do své "hluboké osudovosti" vyvinuly během několika hodin......Ach a všechny odsouzené k zániku ve vodním výru parníku. Co takhle zkusit konečně zkázu Titaniku pojmout bez té více či méně debilní růžové knihovny? Myslí si snad krom filmařů ještě někdo, že utopených, kterým zrovna hormonky nepopletly hlavu, bude menší škoda? Kouknul jsem na to kvůli Ruth Bradley, ale to jsem netušil, že má roli další blbky omámené fluidem jižanského polocigoše. 40% ()

Reklama

Krysa SPK 

všechny recenze uživatele

Výborný scénář je degradován chudým televizním zpracováním. Velká škoda, oscarovému scénáristu Julianu Fellowesovi se totiž podařilo na relativně krátkém časovém prostoru rozehrát osudové drama s velkým lidským záběrem, který chytne za srdce a divák si hned několik hlavních postav doslova zamiluje. Tím více ho zasáhne blížící se tragedie. Srovnávat s Cameronovým spektáklem za 200 mil. dolarů je hloupé a nespravedlivé. Resumé: Nebojím se to jako celoživotní "titanolog":) napsat: rozhodně se jedná o to lepší ze všech zpracování legendární námořní katastrofy. (I když prapodivné pojetí postav kapitána Smithe a vrchního důstojníka Wilda si mohli tvůrci odpustit - ostatně stejně jako Cameron s prvním důstojníkem Murdochem). ()

Big Bear 

všechny recenze uživatele

Je pravdou, že proti Cameronovi bude každý další Titanic jen odvárkem a divák chtě nechtě bude srovnávat. Přesto bych doporučoval se porovnávání vyvarovat. Tento Titanic je spíše kostýmním dramatem a rozehrává před námi různé osudy z řad zejména chudších cestujících a posádky. Příběh staví na těchto osudech a na nadějích které většina těch chudých od příjezdu do zaslíbené Ameriky měla. A snad proto vás i z tohoto důvodu snímek zasáhne. I když tenhle film evidentně nehodlal z hlediska vizuálu velkolepě ( a draze) zpracovávat tuto katastrofu, samo potopení lodi bylo uděláno velmi věrohodně, stejně tak interiéry lodi atd... Závěr (i když notoricky známý), kdy moře pohlcuje tento luxusní parník na mne opravdu zapůsobil ! Měl bych jen dvě výtky, u některých rozhovorů ústředních postav na člunových palubách je až neskutečné ticho a klid. Hrdinové konverzují a davy za nimi víceméně mlčí. Přitom při spouštění posledních člunů byl na člunových palubách docela zmatek a při zvětšujících se náklonech lodi i křik. Další co mi vadilo, že se trosečníkům ve vodě nepářilo od úst. Ačkoliv se třásli a voda byla temná, působila teple.... Ale když zhodnotím oba díly dohromady tak to na vystačí nejenom na jednu WHITE STAR, ale rovnou na tři červené. * * * ()

lioncel 

všechny recenze uživatele

Naprosto mě fascinuje s jakou elegancí a nadhledem šli ke dnu někteří zástupci 1. třídy .. byli to opravdoví skuteční gentlemani, byli natolik inteligentní, že velmi rychle a naprosto objektivně a správně vyhodnotili celou tragickou situaci a pochopili své šance na přežití - odložili proto nevzhledné a úplně zbytečné záchranné vesty, dali si svůj poslední drink, možná dva a důstojně ´odešli k většině´ /jak se říká v Anglii/ .... Zemřela většina z 57 milionářů cestujících první třídou, včetně multimilionářů Johna Jacoba Astora, Benjamina Guggenheima, Idy a Isidora Strausových … zemřela samozřejmě také velká spousta obyčejných bezejmenných lidí, těch bylo ostatně nejvíc … stačilo k tomu jen pár hloupých náhod, ke kterým se přidal lidský faktor a do té doby naprosto nepředstavitelná tragedie byla náhle smutnou realitou … zobrazit poutavě ve filmu tu první skupinu cestujících se většinou daří velmi úspěšně, u těch z podpalubí to už podle mě trochu pokulhává, snahy o nastínění jejich příběhů nejsou zdaleka tak zdařilé a ani v tomto snímku tomu není jinak ... ()

Galerie (79)

Zajímavosti (9)

  • Řemeslníci vybudovali v budapešťských studiích například šedesát metrů dlouhou palubu s promenádou, padesáti metrový kus paluby se záchrannými čluny nebo pětasedmdesát metrů dlouhý koridor chodeb. (Olík)
  • K účelům natáčení byla postavena doposavad největší krytá vodní nádrž v Evropě zabírající plochu 900 metrů čtverečních, která zahrnovala i vyhřívanou část, v níž vznikly záběry kajut zaplavujících se vodou a potápějící paluby. (Olík)

Reklama

Reklama