Sisa, René a Oto dostanú zadanie v škole urobiť reportáž o niekom známom, kto sa vytratil z verejného života. Vyberú si Mravca Mravca - kreslenú postavičku, ktorá skončila ako bezdomovec na ulici. Chcú mu splniť jeho sen, dostať sa na ples v Opere, a tak ho prihlásia do relácie s moderátorom Vilim Roztvorilom. Pišta Lakatoš už aj na televíznych obrazovkách! Milovníci animovaných seriálov pre dospelých sa konečne dočkali aj seriálu od slovenských tvorcov. (oficiální text distributora)

borec999

Na naše pomery veľmi ambiciózny pokus, pri ktorom tvorcom nechýbali gule vystreliť si z viacerých celebrít a slovenských stereotypov a ešte k tomu to celé zabaliť do (na Slovensku) nie veľmi populárnej animovanej formy. Kvalita vtípkov a frkov je síce určite nevyrovnaná (striedajú sa geniálne ale aj trápne príspevky), no dabing je našťastie výborný, animácia ušla a postavy mali niečo do seba (napr. taký Pišta Lakatoš a o to väčšia škoda, že v seriáli nedostal väčší priestor). Za odvahu 3* ()

Shredo odpad!

cele zle.. každý o tom kecá jak je to super, ale ja sa nenechám ovplyvniť a mám na to svoj názor a to že je to totálna sračka, nič horšieho som snáď nevidel, to si radšej už pozrem ten panelák jak toto.. a to je už čo povedať, Pišta Lakatoš to celé nezachráni.. vy ostatní ludia otvorte oci a este dodavam na posledny dych co to vyrastie z nasich deti ked ich krmime samymi nadavkami, ja im budem radsej pustat 50 rokov stareho Toma a Jerryho ()

sniper18

Po prvom diely celkom spokojnosť. Samozrejme k dokonalosti to má ďaleko, viacero prvkov pôsobí nedotiahnuto, prípadne je zle použitých, hlavne Pišta bol do deja dosť zle vložený, ale inak nápad je to rozhodne výborný, zaujímavé postavy, z tých hlavných vedie jednoznačne Sisa a skvelé zapojenie nielen slovenského šoubiznisu, obzvlášť Vila Rozborila a jeho Modrého z neba, ale aj rozprávkových postavičiek, krtko a jeho mafia nemá chybu, dokonca nechýba ani Maťko a Kubko, Pat a Mat a iné, síce len na minimálnom priestore, ale aj tak sú ich terajšie osudy zaujímavé. Niektoré dialógy zábavné, aj dabing je pri väčšine postáv slušný, jedine metalista z hlavného tria zaostáva. A páči sa mi aj animácia. S predchádzajúcimi scénkami známymi z internetu nemám vôbec žiadne skúsenosti a preto ani neporovnávam, ale potenciál je viditeľne veľký, som zvedavý, čo si tvorcovia ešte pripravia. Ďalšie diely si aspoň pri udržaní tejto úrovne určite nenechám ujsť. ()

frolish

Skoda nevyrovnanosti a nezaujimavosti hlavnej trojice, ktora jednoducho nedokazala utiahnut tych 20 minut tak, aby to bola po celu dobu naozaj dobra zabava. Originalitu a vobec skutocnost prist s niecim takymto velmi cenim, ale zaroven povazujem rozhodnutie stiahnut Lokal TV z televiznych obrazoviek za logicke a aj rozumne. Ma to silu v jednotlivych scenkach, nekompromisnych hlaskach a vystiznych parodiach, ale zvysok dielu posobil iba ako nasilu dosadena a nedotiahnuta vata. Fungovanie prostrednictvom kratkych tematickych skecov na internete je ovela udernejsie a pre Lokal TV charakteristickejsie. Ale raz, ak nevyprcha inspiracia a pribudnu nejake tie scenaristicke skusenosti a vylepsovaky, by som si rad pozrel vec podobneho formatu opat v televizii. Aspon kvoli niecomu by sa ju oplatilo zapnut. ()

Motinski

Uznávam odvahu tvorcov priniesť na Slovensko niečo nové. V istých momentoch Lokal Tv pripomína South Park, tiež sa snaží parodovať život a dobu kde žijeme, uťahuje si z celebrít, no nie až tak trefne. Občas dokonca moc sílene. Po prvých častiach, čo boli vysielané ešte v televízií to teda nebolo nič moc. Slabé vtipy prevažovali nad dobrými, Rytmaus bola postavička čo pár vecí zachraňovala, okrem toho ale slabota. Hlavné postavy neboli moc dobre napísané, často pôsobili trápne, tak isto ako dej jednotlivých epizód. Najviac určite prospel odchod z televízie na internet. Začali pomaly vznikať diely s príbehmi nových postáv ktoré neboli moc dlhé a to kvalitu zvýšilo. Ako skeč šou začala Lokal Tv rásť a každý si v nej našiel svoje. Na Slovensko celkom veľký úspech, bohužiaľ pre menej náročných divákov. ()

• Spevák Tomi Popovič podal na tvorcov seriálu žalobu, z dôvodu dehonestácie jeho osoby. Fiktívna postava Tomi Kokotovič je mu totiž údajne až nebezpečne podobná. Jakub Kroner sa nedal a kontroval parodickým fiktívnym spravodajstvom, ktoré uvádza práve jeden z hlavných hrdinov, René. (BlackTom)
  • Po pár častiach odvysielaných na TV Joj sa seriál presunul na internet, kde mal popularitu najmä u mladých ľudí. Okrem seriálových častí sa na stránke nachádza aj Lokál kanál, kde je plno minivideí, najmä s Pištom Lakatošom, Rytmausom a Reném. (RomanBond007)