Šingeki no kjodžin

• Japonsko 進撃の巨人 (více)

Před sto lety se na Zemi objevili titáni. Pro lidstvo to znamenalo jediné – téměř úplné vyhlazení. Přeživší se schovali za vysoké hradby, přes které by se žádný titán neměl dostat, ale opravdu to tak je? Po mnoha letech, kdy se lidé nemuseli obávat o své životy, se situace mění, když jsou hradby prolomeny. Kdo se těm obrovitý zabijáků postaví?! (Zíza)

iXtr3m3

Psychohororoví titáni, trhajúci všetko ľudské na kusy? Ok, to môžem. Našťastie nepoznám predlohu a v podstate ma ani nezaujíma, beriem veci také, aké sú a toto spracovanie ma fakt že zaujalo. Je to síce možno len slabších 70 percent, ale Japonci sú borci. Technické spracovanie skvelé, hercov moc nehodnotím, nakoľko sú všetci rovnakí - ofina cez pravé oko, váha 60 kg, výkriky ako ženská, ale to je tá teen generácia, ktorá časom tiež dospeje. Film dobrý, takúto budúcnosť by som nechcel zaziť. Po Vexille 2077 a Appleseed ďalšia postapo vízia, ktorá ma dostala. ()

lucijelucije

Moc nerozumím tomu hodnocení. Sice jsem anime neviděla, ale nemyslím si, že je tohle hrané zpracování zase tak špatným odrazem seriálu. Po vizuální stránce to možná není žádná hitparáda, ale zase nemůžu říct, že by to byla nějaká katastrofa. Právě naopak si myslím, že titány japonci zvládli dost dobře. Děj je vynikajíci, drsný, nemilosrdný a děsně poutavý, teda aspoň já hltala celých 90 min. Dokonce můžu říct, že jsem si vztah k hlavním hrdinům našla celkem rychle. Navíc je tady spoustu zvratů a akcí, takže nevím, na co bych si měla ztěžovat. Ale není to první ani poslední film, u kterého vidíte tak kontroverzní hodocení. ()

Bozvav

Na můj vkus moc asijské. To není o rasismu, ale mentalitě. Prostě celé to bylo takové neucelené, akce místy brutální, ale přitom nebudící emoce. prostě divné. Za mne jedna hvězda za námět. ()

Hapretor

Takhle zvrácenou hovadinu můžou natočit fakt jen Japonci. Brutální akce ok, jinak těžká nuda a děj pro mimoně. ()

mrtvej pes

Tak jsem se chtěla podívat na něco, co mě ve stylu seriálu nechytí do nekonečného cyklu čekání na další díl. A pěkně jsem sama sebe vypekla. / Nemůžu nic soudit podle předlohy a animované adaptace, jelikož jsem nečetla ani prvé, ani neviděla druhé; samostatně se mi ale zfilmovaná verze jeví víc než obstojně. ()

chernobyl

Tohle byl krásný jednoduchý film. Chápu, že v předloze se řešilo i to, jaké ponožky nosila kamarádka babičky jednoho z šesti hlavních hrdinů, ale nějak nedotčen touto pokročilou technikou chápání fikčních vesmírů, sem nakonec viděl Sucker Punch pokus 2, který mě od začátku do konce bavil. Teď je asi potřeba nastudovat předlohu, abych to pekelně přepálené hodnocení zásadně dropnul. P.S.Hodnocení u tohoto filmu je hrozně neobjektivní. Film totiž dostal perk "Automatické tři hvězdičky za " bílošedí lidi velcí jak barák tam chodí, furt se smějou a trhají a žerou lidi" dostaneš." ()

Moiraine

Nemyslela jsem si, že AoT je vhodný materiál pro velké plátno: na jednu stranu tu je celkem pomalu se rozjíždějící zápletka, které to trvalo skoro 25 epizod se pořádně ukázat, a na druhou stranu se hraný film neobejde bez hromady triků. Proto moje očekávání nebyla nijak vysoká, ale i tak jsem byla celkem zklamaná. Spousta z anime byla změněna bez toho, aniž by se někdo zamyslel, jestli ty změny dávají v kontextu příběhu smysl. Hodně je to vidět hlavně u postav, kdy se změnila jak jejich motivace tak dost často i povaha. Na druhou stranu o postavách, prostředí, společnosti... se vlastně nedozvíme vůbec nic kromě toho, že je ohrožují titáni. To všechno dohromady bohužel pořádně nefunguje ani jako adaptace ani jako samostatný film. Výhodou je, že AoT má jenom něco přes hodinu a půl a na tu dobu v pohodě zabaví, a ty triky nakonec taky dopadly lépe než jsem čekala. Já si připsala navíc ještě malé bezvýznamné plus za to, že jsem poznala jednu nebo dvě titánské tváře - teď už jen přijít na to, kde jsem je viděla. Teď už si zbývá jen počkat jak dopadne druhý díl a spinoff. ()

fallanga odpad!

Tady došlo k zásadnímu nepochopení předlohy. Není důvod vypisovat co vše je špatně, to už napsali druzí (navíc jsem to musel vypnout po 40 minutách). Ale napíšu aspoň něco. Zasazení. Na SnK je krásné to, že nikdo neví, kde se to vlastně odehrává a kdy. Ale v Zenpenu to vypadá jako kdyby nacisti ovládli Japonsko. Příšerné. Bomby a vrtulníky? I když jsou tyto technologie použity pouze jako kulisy, tak opravdu ruší. Ničí zážitek. Co dále ničí zážitek? Opravdu, ale opravdu špatné herecké výkony. Jak si mohli dovolit takhle zničit Hanji? Hanji má být totálně šílená, ale pořád respektovaná osoba. Tady je to pouze hysterická třicítka, která vypadá jako čtrnáctka. Herci strašně přehrávají. Nemají ani špetku talentu. Špatné efekty a nevýrazný soundtrack výslednému dojmu moc nenapomáhají. Nevadí mi změna děje. Ve skutečnosti, jsem zvažoval, že to dokoukám jen abych viděl, jestli je pozměněný děj dobrý. Byl jsem na to opravdu zvědav (nakonec jsem to přeci jenom vzdal). Co mi ale opravdu vadí je ztvárnění postav. O hereckých výkonech jsem se už zmínil. Ale když děláte film, který se odehrává v NĚMECKÉM prostředí, tak tam narvěte nějaké evropany. Malý rozpočet? Nezájem. Nezajímá mě jaké máte výmluvy. Armin nemá tmavé vlasy. Eren není Japonec. Aspoň ty hlavní postavy. Co se týče vedlejších postav, tak ať jsou tam stovky Japonců. Je mi to jedno. Hlavní postavy jsou Evropané (až na Mikasu). Ztratil jsem 40 minut sledováním této věci. A 10 minut psaním komentáře. Více času do toho nehodlám investovat. Radši půjdu shlédnout anime. To můžu vidět kolikrát chci a pořád mě to bude bavit. "Sie sind das essen und wir sind die jaeger". ()

loveless

Lidé žijí v bezpečí za plotem, už za sto let od té doby, co naposledy zaútočili titáni se populace pěkně rozrostla. Tož proč si nezajít na další gáblík... Ale to se lidem samozřejmě nelíbí a tak tu máme příběh o tom, jak se (bezmocně?) snaží obrovitá monstra zneškodnit. Mjo, je to humus, triky jsou nedotažené, a je to předvídatelné, přestože jsem anime ani mangu neviděla/nečetla a přestože musím přiznat, že mi na konci padala čelist. Není to žádné veledílo, ale sci-fi dobrodružství, proč ne koneckonců. Tři hvězdy si zaslouží určitě, čtvrtou dávám za své oblíbence, kvůli kterým jsem si to i přes šílenou ukázku pustila a do konce dokoukala (a taky si pustím druhý díl ať se dozvím, jak to dopadne). ()

Acrobat odpad!

Ako film nepoužiteľné. Iba vízia japonskej onanie nad chrumkaním ľudstva. Dramaturgicky nezvládnutý sled. A ešte niečo: Lepšie ako preháňadlo. (videné 18.03.2016, BDrip) ()

Elyv

Naprosto stupidní adaptace, ve které se povedli snad jedině titáni samotní. Neuvěřitelně zprčený casting, příšerná a nehodící se hudba, imbecilní dialogy. S originálem postavy nemají společného nic kromě jména, jsou z nich jen přehrávající tupci, na něž se člověk dívá pouze proto, že nadšeně sleduje masakr a přeje jim smrt. Nejlepší herecký výkon předvedla náhodná tříletá holčička s svými dvěma slovy "Kore ageru." ()

FunnyXis

Opravdu, ale opravdu jsem se na tento počin těšil, jelikož z anime jsem byl přímo nadšený a zkouknul jsem to téměř na jeden dech. Bohužel to se o tomto filmu říct nedá, film jsem několikrát přerušil přestávkou na záchod a docela mě mrzí, že jsem při tom dal tlačítko pauza. Byl to nezvyk vidět postavy z anime jak jsou ztvárněny herci.....ale musím říct, že mi to docela sedlo, co mi ale nesedlo byl debilní děj. Prostě se všechno snažili narvat do malé stopáže a nic nebylo skoro vysvětleno... Defakto se koukáte hodinu a pul na partu teenagerů, kteří jsou trháni na kusy, nevím jak vy, ale já čekal víc.... Film mě nenabudil, ale totálně uspal, kdybych to věděl, šáhnul bych radši po nějaký emerický komedii... Moje hodnocení nebude uplně objektivní, jelikož jsem viděl anime, takže mám relativně s čím srovnávat.... anime 9,5/10 tento film 5/10 ()

Scraffy

Japonská blbina, ktorá nie je až taká zlá, ale jednoducho si to žiada iných hercov. Všetko, čo sa vo filme buduje oni zničia. Efekty a atmosféra slušná. Celý film som si predstavoval, čo by sa stalo, keby sa tohoto chytil nejaký americký, viac nadanejší režisér. Škoda. Musím si pozrieť pôvodne anime. ()

Pavoll

Som asi jeden z mála ktorému sa tento film celkom páčil, a je mi to jedno, každí ma svoj vlastný názor. Chápem prečo sa to väčšine nemuselo páčiť, a to obzvlášť ľuďom ktorí nepoznajú anime. Bolo to sice hrozne orezane a aj pozmenené oproti anime a mange ani nehovorím. Bolo tam hrozne veľa veci ktoré by som tam chcel vydieť, ale film by mal potom minimalne 3h. Ak to pozeral niekto kto o tomto svete nič nevie tak mu to mohlo pripadať ako taký koláč ktorý sice vyzera dobre, možno zo začiatku aj chuti dobre, ale potom ho radšej položí naspäť na stôl. Ak by som to mal zhrnúť, tak ja som spokojný. Nečakal som že to ani z polovice bude také(vďaka recenziam). Vizuál bol super, čo sa mi trošku nepáčilo boli efekty, mohli na nich trošku viac popracovať. 7/10 ()

Olafsson

Narozdíl od monha jiných tady neznám anime z kterého toto čerpá a ani jsem netušil že nějaké takové je dokud jsem si nepřečetl zdejší recenze... Z mého pohledu "outsidera" je to celkem kvalitní netradiční fantasy podívaná.. Pasáže kde se kecalo nebo řešilo cosi byly příšerně přehrávané a nudné, ale zato akce je tady parádní, líbilo se mi jak byli udělaní Titáni, souboje jsou taky dobrý a závěrečná bitka, no to bylo žůžo a velký překvápko pro mě! ()

Emjecko

Japonský splatter bez hloubky či rozsahu, který je místy tak nechutný a zvrácený, až mu někteří možná přijdete na chuť. Pochválit musím i přímočarost. Vykecávaček a fillerů najdete po málu, většinu z 90 minutové stopáže zabírají lidská jatka pod taktovkou titánů a souboj s titány rovněž pod taktovkou titánů. Prostě poctivý béčkový akčňák říznutý scifičkem a nakouknutí pod pokličku k Japoncům v jednom. No hatujte to! ()

MartinTerran

Je to podle seriálu, ale logicky hodně osekané, takže "nováčkům" to nemusí dávat smysl a budou tápat. Akce, ztvárnění titánů i prostředí a brutálnost fajn, ale proč vojáci nebojují? Chápu jsou to nováčci, ale aspoň se pokusím bojovat a ne jen se nechat sežrat, nějaký výcvik určitě mají i když ukázaný nebyl. Příběh dobrý, občas byly hluché zbytečné scény. Herci v pořádku, jen Eren a Armin jsou si podobní (v seriálu byl Armin blonďák). Snad bude dvojka lepší. Hodnocení: 52/100. ()