Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Příběh o tom, jak novodobí vizionáři Bill Gates a Steve Jobs změnili svět. Na počátku digitálního věku stáli dva géniové Bill Gates a Steve Jobs vizionáři, kteří rozpoutali nesmlouvavý závod rozvoje technologií, souboj titánů v podobě firem Microsoft a Apple Computers. Od vysokoškolských kolejí až po křesla v ředitelských pracovnách jejich život nikdy neprovázela nuda, ani to nebyla žádná selanka. A nechyběl v něm ani humor. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (192)

Domec 

všechny recenze uživatele

Nejvetsi paradox vseho uz dneska je, ze valku Microsoftu s Applem sleduju na Andriodu. Mezitim co se arogantni blbcek snazi udelat ze sebe kult osobnosti a vest apple ovecky do bitvy proti IBM, tak jim Gates vycoruje graf. rozhrani, vyda Windows a vydela majlant . Na druhou stranu, je to corka, kdyz to Apple taky "ukrad"? ()

C0r0ner 

všechny recenze uživatele

Ponaučení - když chceš něčeho dosáhnout, musíš být zmrd a krást nápady ostatním. Na druhou stranu si Gates s Jobsem nemají navzájem co vyčítat. Ovšem Xerox a Hewlett Packard jsou na tom jinak. Každopádně zajímavých momentů tam byla spousta, z nichž si člověk vezme to, že by rozhodně neměl v životě pohrdnout žádnou nabídnutou šancí. 70% ()

Reklama

Ryuuhei 

všechny recenze uživatele

Film mě nezaujal. Sice jsem se dočkal filmu, který kromě neustále oslavovaného Jobse bere v potaz i jeho propojení s Gatesem, ale stále, dějově mi to přišlo poněkud neuspořádané a zmatečné. Ze začátku jsem si i zaměňoval postavy, protože to skákalo z jednoho na druhé. Navíc neustálé přechody se zatmíváním působily opravdu nehezkým dojmem a celkově, film bych kvalitou zpracování tipoval na 80. léta, než na téměř nové tisíciletí. 45% ()

choze 

všechny recenze uživatele

Skvělý neautorizovaný životopisný film natočený pro televizi a nominovaný na 5 cen Emmy. Scenárista a režisér Martyn Burke (VE JMÉNU ANGELA) vycházel z knihy "Fire in the Valley: The Making of The Personal Computer" a vlastního důkladného demýtizujícího výzkumu a co vyhrabal následně nadšeně, svižně a vtipně odprezentoval (a minimálně Steve Jobs z toho asi neměl moc velkou radost). Jeho režie má grády a srší nápady (např. paralela mezi Jobsovou velkobratrskou reklamou a následnou velkobratrskou podřízeností Jobse Gatesovi nebo vystoupení vypravějící vedlejší postavy z obrazu v galerii), nasmějete se a přitom i leccos zajímavého dozvíte, např. že Steve Jobs byl pěknej blb a Bill Gates zase pěknej hajzl. Čím víc toho o počítačích víte, tím víc si film užijete, ale v podstatě je pochopitelný i pro úplné laiky. ()

Genero 

všechny recenze uživatele

K čemu by měl obyčejný člověk doma pičítač? A proč by ho měl chtít ovládat nějakou chcíplou krysou? V dobách, kdy počítače sloužily výhradně k dávkování uranu v jaderném reaktoru nebo točily volantem Apolla 13 a stahování porna byla jen píseň budoucnosti, projevovali manažeři, zástupci manažerů i zástupci zástupců manažerů firmy Mezinárodní Obchodní Mašiny neobyčejnou krátkozrakost a každého novátora hnali bílou holí ze zasedačky. A pak přišly pan Úkoly a pan Brány, aby jim natrhli obvody. A o tom je tenhle zábavný, legrační, udivující a poučný film, který běžného obtloustlého ajťáka se zašpiněnými brýlemi, mastnými vlasy a lupy i ve vousech na poďobané tváři neurazí a normálního člověka jako já nenasere. Jeden něco ukradl, druhý něco ukradl, pak druhý ukradl tomu prvnímu to, co ukradl a první ukradl druhému to, co ukradl tomu prvnímu. A tak kluci z garáže zahájili éru osobních počítačů. Oba svině, zloději, lháři, sociopati, vizionáři, géniové a miliardáři. Jeden nenáviděl druhého a nemohli bez sebe žít. Dokážu si představit, že kdyby Stern ukradl scénář Pirátů ze Silicon Valley, mohl z filmu blowjOBS vzniknout poměrně skvělý biják. Možná. ()

Galerie (30)

Zajímavosti (3)

  • Steve Jobs po zhlédnutí snímku údajně řekl, že nesnáší scénář, ale výkon Noah Wyleho se mu líbil. Bill Gates o filmu pronesl v zásadě jen strohé: "Poměrně přesný." (T-pack)
  • V roce 1999, krátce po premiéře tohoto TV filmu, se konala konference Macworld, kde bylo publikum ohromeno, když se dozvědělo, že úvodní komentář neměl na svědomí Steve Jobs, ale ve skutečnosti to byl Noah Wyde. Skutečný Jobs se na této konferenci také objevil a z Wydea si utahoval. (HappySmile)

Reklama

Reklama