zurivymlok

Dnes klasika, která ovšem oproti např. Podivnému dědictví značně "zrezavěla". Fantomas je jistě jednou z nejlepších francozských komedii. Její slabinou ovšem je někdy až přílišná polarizace dvojice Marais - Funes, kdy Marais byl málem "superhrdina" zatímce Funesova postava byl takový malý "kazisvět" (to se v dalších dílech ještě stupňovalo). ()

Tomulka

Nazval bych tento film klasikou , která nemá obdoby. Všechny filmy s fantomasem, které natočili tito herci a Jean-Marais, louis Funes a další jsou prostě i dnes velmi dobré. Z nějákého remake mám velké velké obavy. ()

mcamino

Francouzská klasika, v originálním znění bez debat 100%, Český dabing, to už přeci jen není ono, ale i tak je to s přehledem na 5*. ()

lele

film už ani nepotřebuju vidět, ale na tu pasáž, kdy se komisař ukládá ke spánku a pak snídá, si vždycky s chutí počkám :) Jo a na tu s identifikací pachatele! Ústa surovce! :D ()

Standey

První z trilogie o Fantomasovi jsem viděl ještě jako kluk a musím říct, že už jako dítě jsem zbožňoval filmy s Funésem. Jeho komediální talent je zcela nenapodobitelný a dabing Františka Filipovského to jen podtrhuje. Jean Marais ve dvojroli je taktéž bezchybný. ()

prometheusll

Tak,tomuhle se říká FRANCOUZKÁ KOMEDIE 1. TŘÍDY. Skvělý nápad udělat takovou vraždící zrůdu,která chodí v maskách mrtvých :) Jean Marais předvedl skvělou dvojroli,Louis zase předvedl skvělého praštěného komisaře Juvea.. Určitě 5 hvězd je minimum :) ()

Lukkyn

Konečně jsem měl volné odpoledne , které jsem dobrovolně strávil s TV Nova a Fantomasem!!!Musím říct , že Funese miluju , ale fantomas se mi nějak vyhýbal , vždycky jsem viděl kousek. Konečně jsem si tuhle klasiku zkouknul celou a jsem moc s pokojen. Funes v prvním díle nedostává tolik prostoru , ale zadělal si na větší prostor, protože je skvělý. Celá zápletka je na komedii na vysoké úrovni a celý nápad se zloduchem v masce , který terorizuje Paříž nemá chybu. Trochu to připomíná Bondovky jen je to více odlehčené. Fantomas má k dispozici stejně jako Bond spoustu vyfikundací a tak je o zábavu postaráno. I já se tedy stal fanouškem šedivého pána mhha ha ha ha ha :-) ()

soukyd33

Nelze dát nižší hodnocení než 5*****! Legendární zločinec Fantomas a jeho sok komisař (Živ) a novinář Fandor, to dělá z filmu prostě 100% zábavu. Filmu není co vytknout, takže jen ve stručnosti. Film všem doporučuji, a budete se na něj koukat znovu a znovu. Lepší nikdy už nebude. Hvězdiček 5***** ()

Nataniel73

Trilógia Fantomas je bezpochyby skvelá krimi komédia, ktorej velí najlepší komik 20. storočia Luis de Funés. Aj keď musím povedať, že prvý diel sa mi javí dejovo aj humorne slabší ako jeho dvaja následníci. Funés napriek tomu predvádza svoje majstrovstvo podporené skvelým dabingom Františka Filipovského. Novinár Fandor je taktiež presvedčivý a povinné naháňačky sú na danú dobu zvládnuté na jednotku. Bez nich si vieme filmy s Funesom len ťažko predstaviť. Na tú dobu výborný film aj keď o čosi menej vtipný než je zvykom. Fantomasov príbytok spojený zo záhrobnou hudbou tvorcom vyšiel, autentickosť tiež aj keď niektoré triky z dnešného pohľadu vyznejú úsmevne. Nejaké tie percentá pridávam za Fandorovu snúbenicu, ktorá tu okrem svojho šarmu odhaľuje aj svoje prsia (pozorný divák si všimne ;) Celkovo 75% "A co je s nima? Ty otisky prstú jsou vaše. Takže je to jasný. Já jsem Fantomas a nikdo jiný jen já." ()

Kivis

Jak už jsem psal v komentáři k dalším dílům této trilogie, Fantomas si mě zrovna nezískal. První díl sice nabízí několik nezapomenutelných vtípků - za mě vede "přepadení" při snídani v posteli - ale mrzí mě, že komisař Juve kromě snahy neoplývá také trochou suverenity a inteligence. Myslím, že by pak Louis mohl rozehrát ještě mnohem větší hru. Oproti většině dalších filmů s Louisem tahle série docela zestárla. ()

evangelik

Viděl jsem všechny 3 díly nesčíslněkrát. Stále víc mi ale vadí příliš velký věkový rozdíl mezi novinářem Fandorem a jeho přítelkyní, fotografkou Helenou.. Nejlepší scéna 1. dílu - sestavování schematického portrétu pachatele... ()

nudlis

Skvělá klasika, u které se člověk směje nejen vtipným scénám a hláškám, ale na dnešní dobu i poněkud "amatérským" trikům. Navíc když Honza Bažina v některých scénách vlastně honí sám sebe. Můj názor je ale samozřejmě částečně ovlivněn nostalgií a naprosto pochopím, když nad tím mladší generace ohrne nos. ()

Updated_Cake

Stará dobrá klasika, na kterou jsem se rád díval už jako menší a i v dospělosti skvěle pobaví a nadchne. Navíc kdo by neměl v oblibě Louis de Funès (ne, nebudu to tvarovat, nejsem hulvát). ()