Prokletí žlutozeleného škorpióna

• USA The Curse of the Jade Scorpion (více)

Film najslávnejšieho filmového neurotika Woodyho Allena sa podobne ako viacero snímok jeho posledného obdobia vyznačuje fantastickým námetom spracovaným formou bláznivej komédie. Autorova psychoanalytická spoveď ustupuje do úzadia v prospech príbehu. V tejto snímke si Allen zahral poistného detektíva, ktorému kontruje Helen Hunt ako ambiciózna členka nového vedenia poisťovne. Obaja sa stanú obeťou kúzelníka Zoltána, ktorý ich počas svojho predstavenia zhypnotizuje a i po jeho skončení naďalej využíva na krádež šperkov. Komické situácie vznikajú nielen v dialógoch Allena a Hunt, ktorí sú v hypnóze do seba zamilovaní, ale aj z faktu, že Allen vyšetruje prípad, ktorého je sám páchateľom. (oficiální text distributora)

Malarkey

Klasický Woody Allen. Inteligentní humor spojen se zajímavou detektivní zápletkou, která utíká volně a nikam nespěchá. Film příjemně pobaví tak jak jsem od Allena očekával. Helen Hunt a Dan Aykroyd hrají velice zajímavé postavy a dodávají jim neutuchající šmrnc. --- Asi jste rozvedená nebo se váš muž zabilnedivím se. ()

Sonnery

Trvalo mi 20 minut, než jsem pochopil, že ten negramotnej antihnidopich co měl na starosti titulky, viděl film tak vzdáleně, že už tak malej Woody byl ještě menší, což Woodymu jistě přineslo další mindrák. Na každý pád jsem laxností titulkovače přišel o kupu vtipů. A navíc mě donutil, abych se na film díval s dabingem - to je, jako když by hluchoněmej šel na vystoupení břichomluvce (Jeff Dunham). Ale jelikož to byl Woody Allen, nebylo možný se nesmát a nebavit: "G.W. dovol, abych ti představil mého bratra. To je ten, co umřel při porodu?" ()

genetique

Napriek Woodyho prehláseniu, že sa jedná o jeho najhorší film, som si ho veľmi užil a dovolím si s ním nesúhlasiť. Od posledného jeho snímku uplynul nejaký ten rok a musím povedať, že tento rukopis mi veľmi chýbal. Po mnohých komédiách dnešných dní si takýmito snímkami divák spomenie na pravé čaro vypointovaných scén s dokonalým načasovaním humoru. Tak príjemne naladenú komédiu so záhadným scenárom som naozaj nečakal a práve o to viac som prekvapený a spokojný. Je škoda, že Woody je v novom tisícročí nahradzovaný vo svojich filmoch v hlavných úlohách inými hercami, aj keď je pravda, že do jeho romantických línií už predsa len nepasuje tak ako kedysi. Napriek tomu si to užíva, inteligentnými hláškami vyplnil každú konverzáciu, režisérsky to zvláda bravúrne, svižne a s prehľadom. To všetko dopĺňa podmanivá hudba a skvelý výber hercov. 85%. ()

iamek

Prokletí žlutozeleného škorpióna je příjemná detektivní podívaná se slušnou dávkou inteligentního humoru. Snímek utíká pomalu, ale nenudí jako většina podobných filmů. V hlavní roli se mi nejvíce líbila Helen Hunt a špatný výkon nepodal ani Dan Aykroyd a samotný Woody Allen. Nejvíce mne zaujal námět jak krást šperky. ()

SOLOM.

Velice úsměvný a zajímavý filmeček. Woody Allen předvedl kromě svého režisérského umu i slušnou dávku herectví a zdatně mu „sekundovala“ výborná Helen Hunt. Lehce ujetá kriminální zápletka, to už byla jen taková třešnička na dortu. Na rozdíl od jiných „kriminálních dramat“ zde se vsázelo především na vtipnost a to bylo dobře. Především pak postava samotného Allena vždy vykouzlila nějakou tu peprnou hlášku ve správný okamžik. A v neposlední řadě nesmím opomenout ani okouzlující Charlize Theron. Ta byla přímo k sežrání. Takže samozřejmě nemohu jinak, než dát nadprůměrné hodnocení. ()

• Woody Allen považuje tento film za svůj vůbec nejhorší. V knize "Woody Allen - Hovory o filmu" dokonce prohlásil, že obsadit se v tomto případě do hlavní role bylo poměrně nešťastné rozhodnutí. (žvanimírek)
  • Na konkurz si Elizabeth Berkley nechala udělat nápadný účes ve stylu 40. let. Cestou na casting ovšem zmokla a déšť účes úplně zničil. (Morien)