Girls Aloud - Something New

(hudební videoklip)
všechny plakáty
Krátkometrážní / Hudební
Velká Británie, 2012, 3 min

Režie:

Ray Kay

Cheryl

kingik

Dívčí síla zralých třicátnic, které nemyslí jen na svůj styling a osobní blaho, ale také na dětskou charitu, pro jejíž účely song vznikl. Kapela v roce 2012 při příležitosti desátého výročí vzniku, i přes značné osobní neshody, přece jen obnovila svoji činnost. Za přispění stálého producenta Briana Higginse vzniklo druhé kompilační album "Ten", z něhož tenhle poměrně úspěšný singl pochází. V hitparádách a v domovské Británii skončil jen těsně pod vrcholem. Klip si vzal na starost poslední dobou vyhledávaný Ray Kay a písnička dostala podobu mixu černobílých záběrů na jednotlivě separované členky kombinovaných s barevnými záběry na celou pětici. Vyvedeno je to pěkně a všem členkám to bez rozdílu sluší. Vždy jsem za vůdčí osobnost skupiny považoval Cheryl Cole, která se dokázala i výrazně sólově prosadit, a i v klipu na sebe hodně upoutává pozornost. Dance počin je jedním z těch lepších, které poslední dobou nazpívaly. I tak mně jejich tvorba přišla poslední dobou málo průrazná. Jejich následný a poslední singl následně propadl. Není se co divit, když se na jejich výsluní začaly tlačit nové progresivní dívčí soubory, jako jsou Little Mix nebo G.R.L. Kapela si zřejmě uvědomila, že dál už není jejich účinkování na pop hudební scéně nutné a rozlučkovým zimním liverpoolským koncertem v roce 2013 svoji činnost definitivně ukončila. Zbyly po nich dobře udělané klipy, které konzervativní Británii svými sexuálními podtexty dráždily a přiváděly k šílenství početné zástupy fanoušků z mužských řad. Navíc se ukázalo, že z britských ostrovů přišla i ženská krása, která porušila zažitou představu o tom, že angličanky jsou nevzhledné, zrzavé a pihovaté šeredky. Mé hodnocení: 100% ()