Within Temptation ft. Xzibit - And We Run

(hudební videoklip)
Krátkometrážní / Hudební
Nizozemsko, 2014, 4 min

Hudobný videoklip holandskej hard-rockovej skupiny Within Temptation s americkým rapperom Xzibitom k piesni z albumu "Hydra". Xzibita prizvali po jeho spoluprácach s kapelami "Korn" a "Alice Cooper".
Dej videoklipu spočíva v dvoch svetoch; v jednom z nich sa objavuje rapper uväznený na stoličke v tmavej miestnosti v priemyselnej zóne, keď tu k nemu priletí kolibrík z druhého sveta, prekypujúceho zdravou prírodou, v ktorom sa nachádza kapela. Kolibríkovu životnú silu vysaje jedna z trubiek, následkom čoho rapper vyskočí zo stoličky, opustí budovu a uteká smerom k veľkému múru, ktorý sa pokúsi rozbiť, aby na ňom nakoniec  spočinulo svetlo z okolitého sveta a dodalo život čiernobielemu, upršanému svetu. (Marek1991)

ChArLeNe

Wallis3 - Jasné, že kombinácia metal+rap funguje. Asi si nepočul o Rage Against the Machine. A kombinácia WT+Xzibit nemohla zle dopadnúť. To keby si pozvali lil wayna, vtedy by som mala strach. Corpsegrinder - Neviem, prečo by to malo byť pre teplých? Ja som tam nič také nevidela. Niekto tu nevidel "Take Me To Church", či podobné klipy. So svojou homofóbiou by si mal niečo urobiť. A ako vidím, všetci čo dali "odpad" nemajú v láske rap, pre hudobne zaujatých ľudí toto nie je. ()

Marek1991

Ten dej je úchvatný, niečo tak krásne metaforické, ktoré si viem v rôznych chvíľach zosobniť aj na seba, fantazírovať pri tom, proste som za to rád napriek tej zvláštnej kombinácii. Keď začne Sharon spievať refrén, prípadne na záver, keď sa Xzibit prebije stenou do normálneho priameho svetla, vie ma to dostať do vytrženia. ()

Wallis3

Nikdy bych nevěřil, že takové spojení bude fungovat (metal & rap) a ono to setsakramentsky fachčilo!!! Tohle prostě nemá chybu. Svým způsobem to připomíná Matrix, ale v rytmu hudby, síle hlasů a moci textu si najdete své vlastní kouzlo... ,,And we run with lonely hearth!..." ,,Don't blink, you'll miss it, lift up your head..." ()