Leopoldova země

• USA Land of Leopold

Leopold Rawlins je zhrzený tulák, kterého tíží strašná minulost a ještě horší přítomnost. Leopold, který žije střídavě ve vězení a venku na ulici, je nakonec státem označen za blázna a poslán do ústavu v Milton Way. Zatímco se snaží dostat na svobodu, nečekaně nachází nové přátele a zažívá dobrodružství, v němž se dostane až na pokraj svých sil. (Cinemax)

markotter

Jeden pošuk, co nemá rád, když ho někdo kritizuje při hraní (přitom hraje a zpívá strašně) se dostane do blázince, kde potká další pošuky a vede s nimi řeči o životě a smrti. Taky tři z nich zdrhnou a užívají si svobody a taky je tam záporák, který lační po tom, aby blázinec zkrachoval. A taky je to docela nuda. ()

Malarkey

Taková zvláštní alternativní Amerika, která vypráví příběh nepochopeného Leopolda, kterej právě kvůli osobité nátuře skončí v blázinci mezi pošuky a snaží se přijít na to, co je v něm špatně. Tenhle film není nic velkého, spíš taková jednohubka, ale svým otevřeným způsobem vyprávění a krásně uvolněným závěrem si svojí pozornost určitě zaslouží. ()

slunicko2

Když forma převyšuje obsah. 1) Slabý odvar Miloše Formana je snímán zajímavou kamerou a hrají tu pěkné songy. Jakoby film byl o něčem...ale on není. 2) Zaznamenal jsem trojici pěkných kluků - Christophera Pinkallu (hlavní role mentálně nestabilní Leopold), Drakea Shannona (Frank v paragánské čepici) a Tylera Cooka (potížista Cal). ()

DavidWebb

Mladý muzikant neunesie posmešné poznámky k svojmu "vystúpeniu" v bare a fyzicky napadne zákazníka, začo ho odsúdia na 12 mesiacov v psychiatrickej liečebni, kde to má na povel bývalý vojak Ray Wise. Ocitá sa tak v spoločnosti viac či menej "nenormálnych" indivíduí, z ktorých ale ani jeden nie je skutočný blázon (IMHO). Jednou z nich je aj seriálová ex-priateľka Antonyho DiNozza s ktorou sa začne zbližovať a ktorážto by rada ilegálne liečebňu opustiť. V zásade sa jedná o pomaly plynúcu konverzačnú hovadinku rozjímajúcu o všetkom možnom, vedúcu odnikiaľ nikam, ale svoje čaro to pre mňa malo. Grécky režisér sa okolo filmu motá už relatívne dlho ale týmto príjemným timekillerom (za 1 milión $) si vlastne strihol debut. Land of Leopold je dobrým snímkom pre divákov, ktorí si radi sadnú do kresla aby sa nechali opantať alfa-vlnami z pomaly plynúceho deja, celkom pekných obrázkov a vhodne zvolenej hudby. Nevýhoda - ľahko môžete pri tom zaspať. Ja osobne si takéto filmové "lentilky" dávam celkom rád. ()