Série(2) / Epizody(160)

Statok Holzmanka, kde sa uprostred nádhernej prírody chovajú ušľachtilé kone, v sebe ukrýva temné tajomstvo. Keďže minulosť je neúprosná, dobieha svojich aktérov a dávne hriechy sa pomaly začnú vynárať na povrch. V pozadí veľkej ságy zbohatlíckej rodiny Závodských a potomkov starého rodu Karpatských Nemcov - Holzmannovcov sa ukrýva utajený zločin z konca druhej svetovej vojny. (TV JOJ)

JohnMiller odpad!

Moja mama sa na to tak veľmi tešila. Tv spoty s krásnymi koňmi boli pekne nakrútené. Upozorňoval som ju, že toto bude to isté ako búrlivé čučo či králikáreň... A nemýlil som sa, respektíve mýlil, bolo to ešte horšie.. Dokopy som možno videl iba jednu časť ale bohate mi to stačilo, myslím, že to po čase nahradil seriál Zoo, ďalšia katastrofa. ()

Ag.Sournamek odpad!

revolučné! presne to, čo tu chýbalo! úplne novátorské veci na poli slovenského seriálu: kone, bohatá rodina v bližšie neurčenom malomeste, intrigy jedného zo súrodencov na nekalé podnikateľské plány s pozemkami a čistá láska dvoch krásnych mladých ľudí... a to originálne rozloženie postáv: zlý patriarcha, dobrý "sedliackym" rozumom oplývajúci starešina, dvojica vtipných figúrok glosujúcich dianie - a všetko, pochopiteľne, obsadené hereckou elitou! ()

matthew.17

Na 5 hviezdičiek to zďaleka nie je, ale na odpad! taktiež nie, preto treba svojou kvapkou dorovnať hladinu. V porovnaní s inými dennými seriálmi citeľné zlepšenie, výborný kasting vo väčšine prípadoch (Haverl, Zeleníková, Višňovský, Šipošová, Ďuránová.),ale kamera je výborná a palec hore za to, že tvorcovia sa neboja ísť točiť do exteriérov, ktoré sú krásne a tam kde kolíše dej, zachraňuje seriál atmosféra. ()

Jordan odpad!

Po tom, čo som si kvôli prehľadu pozrel ako referenčnú vzorku jeden diel českého seriálu z produkcie HBO v réžii J. Hřebejka "Až po uši" som musel uznať, že chýr, ktorý sa v poslednej dobe šíri, že české seriály sú ešte minimálne o jeden level nižšie/horšie, než tie slovenské, je pravdivý. Včera však nastal ďalší zvrat v tomto "boji" o prvenstvo v televíznom bahne: JOJ-ka odpremiérovala nový romantický/rodinný seriál "Divoké kone" a týmto slovenská pôvodná televízna seriálová tvorba znova "tromfla" tú českú - zasa raz sa podarilo (za verím že nemalé peniaze) vyprodukovať úplný brak, demagógiu, vymývanie mozgov, prehliadku úpadku a defilé nevkusu, jeden plytký, nezáživný a miliónkrát vyvarený paškvil! ()

The M

Hviezda čisto len za skvelé zábery na okolie a kone. A to je asi tak všetko, čo sa dá o tomto povedať. Ako sorry, ten istý dej už skoro po stýkrát prerobený do iného prostredia. Raz sú to kone, potom víno, potom drevo - proste dajaký biznis a najlepšie bohatá rodina, čo žije na zámku. A ešte k tomu vždy všetci zo seriálu chodia do toho istého baru/reštaurácie, ktorý tu tuším vyzerá rovnako ako v niektorom z markízáckych serialov z minulosti. Keď už tie televízie chcú do niečoho vrážať peniaze, mali by sa ísť najprv niekam do zahraničia učiť ako na to a potom tvoriť. I keď... slovenským divákom(čkám) to asi vyhovuje, pretože ak by to nikto nepozeral, nikdy by to nevysielali. Fakt, nejde na to pozerať. Vďakabohu za internet, kde si človek nájde presne taký seriál, aký chce a pritom sa ani nemusí hanbiť, že ho pozerá. Na druhej strane ale zamrzí, že sa na slovenskej televíznej scéne nenájde žiadny momentálne bežiaci seriál, ktorý by sa dal pozerať. Smutné. ()