Anomaly

Krátkometrážní / Drama / Historický
USA, 2014, 39 min

Milodar

Působivá epicko-lyrická podívaná. Je zřejmé, že tato metráž by prospěla mnoha filmům, které jsou zbytečně nakašírované do standardní celovečerní délky. Je škoda, že se tvůrci snažili za každou cenu nacpat hezky polopatě veškerou moudrost o životě lidí do tohoto příběhu. Není tam sice žádná nepravda, ale výsledek působí poněkud kýčovitě. Když někdo natočí drsného vojáka se samopalem v neprůstřelné vestě, jak vynáší nezraněné nahé dítě z trosek vybombardovaného domu, a proloží to prostřihy na uslzenou maminku dítěte, musí počítat s tím, že někteří diváci to příliš neocení. Podobně zde se zbytečně tlačilo na pilu. Jinak fajn. ()

Bounded

Jednou kometa života bere, podruhé ho vrací. Prvních pět minut plesající srdce, které se ke konci proplesá až někam do kalhot. Působivá hudba a vizuál, ale děj zašlapala do země symboliku upřednostňující zkratkovitost. Zatímco kosmonout pomalu mrzne na oběžné dráze, čerstvá maminka v řádu hodin už dávno sedí doma zpátky z nemocnice. Podobná vyprávěčská škobrtnutí bych tomu odpustil, kdyby to někdo sestříhal do podoby 20 minut max. Pro někoho možná skvělé podobenství lásky a naděje, pro mě hlavně přetrvávající otázka, proč si kdejaký intelektuálna chtivý režisér nemůže odpusit nicneříkající prostřihy na cválající koně. ()