Bratr Bajrangi

(festivalový název)
  • Indie Bajrangi Bhaijaan (více)

Shahida, pětiletá němá pákistánská holčička se ztratí matce na cestě z Indie domů. Ocitne se na Hanumanově slavnosti, kde potká Pavana, zapáleného hinduistu. Pavan překoná hory doly, aby pomohl Shahidě zpět do Pákistánu. Jejich cesta je vede z barevné dillíské čtvrti přes celý Paňdžáb, rádžasthánskou poušť a Kašmír. (Festival bollywoodského filmu)

FeriusParfax

Nemůžu dát plný počet, protože jsem téměř polovinu filmu prospala. Nic moc mi ale neuteklo. Případné mezery v ději doplnil přítel. Nicméně šlo o krásný příběh nezištne pomoci němé, roztomilé a ztracené holčičce. Vztah Pavana (dobrodince) a dívky, který si postupně při cestě zpět domů vybudovali byl překrásný. Muselo být hrozně těžké se rozloučit. Ani v tomto indickém dramatu nechybí jakási zpráva. Tentokrát o zbytečnosti konfliktu a nenávisti Pakistán/Indie. Dost náznaků se taky vyskytovalo ohledně náboženství. Jakožto zarytý ateista vůbec nerozumím podobným nesmyslům a netoleranci ostatních náboženství. Ať si každý věří v co chce. Jen ať mi to necpe a nedělá zlo ve jménu Boha. Písničky v téhle indické klišoidnosti se mi dost zamlouvaly (až na stupidní písničku o kuřecím mase). Hlavní hudební motiv, který provázel naše duo celou cestu byl opravdu krásný. Obzvlášť v kombinaci s horami a loukami. Nevím, čím to je, ale v indických filmech mi klišé až tak nevadí. Na rozdíl od filmů z USA a spol. Moc příjemné pokoukání, které mě na konci celkem dostalo. ()

mire.k

Krásný film. Doják.Místy trochu skřípe scénář, ale nenudí. Vadily mi zde hudební čísla. Jinak ideál do televize proti náboženské nesnášenlivosti. ()

Damnsinead

Jednou si v indii chtěli natočit působivý doják. Tvůrci si s tím dali práci a narvali do filmu každé klišé, na které si vzpomněli, aby diváka následně utopili v moři patosu a kýče. Na tomhle filmu nejde pochválit nic, kromě záběrů na hezkou krajinu.10% ()

splaty

Další z good feeling filmů. Kdo zná Indii ví, že takové filmy oni prostě umí. Prostý život úspěšný i neúspěšný spojený s mužností a dobrým srdcem, trocha špatného osudu a hranic nejen státních. Krásná příroda a šup tam hromadu lidskosti a máme na světě další krásný indický film, který vám určitě bude umět vyrazit dech. Trochu mě mrzí, že neznám ty jejich náboženství a související zvyklosti, určitě by mi to všechno přineslo větší zážitek. ()