Režisér Lasse Hallström natočil drama Ostrovní zprávy na motivy románu spisovatelky Annie Proulxové, jenž byl oceněn Pulitzerovou cenou. Kevin Spacey hraje hlavní roli Quoylea, živořícího, citově vyčerpaného redaktora novin, který trpí v nešťastném manželství s tyranskou Petal, promiskuitní nezkrotnou ženou. Ta se pokusí prodat jejich dceru Bunny k adopci, ještě než sama zahyne při autohavárii. Quoyle získá dcerku zpět a vydá se s ní i s dávno ztracenou tetou Agnis (Judi Denchová) do starého rodinného domu na Newfoundlandu. I když Quoyleovi život na ostrově zpočátku připadá stejně nepřátelský a krutý jako Agnis sama, dostane místo redaktora námořních zpráv ve zdejších novinách. Quoyle si díky své práci brzy získá uznání vděčných čtenářů a začne si dávat život do pořádku. Zároveň naváže vztah s místní svobodnou matkou Wavey (Julianne Mooreová), osvojí si pár námořních pravidel, odkryje temnou rodinnou historii a nakonec najde i vlastní sebeúctu. Agnis, která mezitím rozjede vlastní úspěšný byznys, čelí traumatickému zážitku z dětství, do nějž je zapleten i Quoyleův zesnulý otec. (HBO Europe)

Lynn

Všechny Hallströmovy filmy mají přenádhernou lyrickou atmosféru, kterou miluju. Nepostrádají melancholii, smutek, radost nebo lásku. Nechce se mi psát, že "Ostrovní zprávy" jsou milý snímek, protože to zní jako klišé, ale nenapadá mě jak jinak ten film popsat. Ono to ani dost dobře nejde, to se prostě musí vidět a hlavně prožít. ()

Enšpígl

Docela zklamíčko. Příběh na mě nepůsobil přiliš emotivně a zjevná snaha o depresivnější atmosféru se zcela minula účinkem. Za oknem zuřilo ještě horší počasí než ve filmu, takže po téhle stránce taky hovno k hovnu. Ovšem ten film si nezaslouží zase samou kritiku, třeba herecké výkony jsou jedna báseň. Ke jménu Kevin Spacey už by mohlo být předtištěno slovo "vynikající ", no a věřím tomu, že kdyby se námět lépe zpracoval, byl by to mazec jak svině. Jo a ještě něco--- Cate Blanchett --- kdo by to do ní řek....růžový tanga, to sou věci, to sou věci. Nic nechám toho, nebo mě zdejší vážné tváře vynesou v zubech. Ještě slovíčko na usmířenou s fanoušky tohoto filmu. Ostrovní zprávy jsou milionkrát lepší než ty naše televizní od 18:55, 19:15 i 19:30 máme sice troje, ale na zprávy od Kevina Spaceyho nemaj ani jedny !! ()

tron

„Ak dokáže utopenec ožiť, potom sa zranený človek dokáže uzdraviť.“ Jéminenky! Čo si o tom myslia fanúšikovia Pulitzerom ocenenej knižky E. Annie Proulxovej, to už sa musíte spýtať ich... ja som román nečítal, ale mám pocit, že si myslia to, čo o filme MANDOLÍNA KAPITÁNA CORELLIHO, teda ďalšej filmovej adaptácie románu príliš komplikovaného aj pre šesťhodinovú filmovú adaptáciu. Ladenie otravného až nesympatického filmu je príliš do rozprávky, jednu rozpačitú scénu (sex) strieda druhá, celé to vzbudzuje výrazne „nedokončený" dojem (producenti Weinsteinovci sú povestní tým, že režisérom často vezmú film a totálne ho prestrihajú), herci sú slabí (aj Glenn a Denchová), pekná výprava nezachráni všetko... a vôbec, režisér Hallström má svoje najlepšie časy (ČO ŽERIE GILBERTA GRAPEA, ČOKOLÁDA) dávno za sebou. Čo už. Patetické a zjednodušujúce. ()

genetique

Veľmi príjemný, hrejivý filmík zo života s krásnou atmosférou a prírodou okolo. Obdivujem scenáre, ktoré svojou nevšednou jednoduchosťou a zároveň nevídanosťou dokážu zaujať. Väčšia dramatickosť v tomto filme ako romanickosť, čo je poznať už po prvej polhodinke. A strašne sa mi páčil Rhys Ifans, škoda, že mu nieje poskytnutých viac príležitostí na filmy. Ďalší z filmov, na ktorý potrebujete vystihnúť ten správny okamih správnej nálady. 80%. ()

Rex Mundi

Poézia života prevedená na plátno. Môj pocit z tohto filmu by som popísala asi tak, že život nikdy nie je dosť zložitý, aby nemohol byť zložitejší, ale keď sa vyrovnáte s minulosťou, s okolím a so sebou samým, môže sa stať jednoduchším. Pri jeho sledovaní zakaždým takmer fyzicky prežívam jeho atmosféru a ponorím sa doňho celou dušou. K tomu nezanedbateľne prispieva aj dokonalá hudba. Jeden z úchvatných filmových zážitkov, ktorý sa dá opakovať. ()

• Gordon Pinsent, který ztvárnil postavu Billyho, se na Newfoundlandu narodil. Diky tomu pomáhal velkému množství herců s přízvukem, včetně Kevina Spaceyho (Quoyle) a Judi Dench (Agnis). (novoten)
  • Autorka knihy, Annie Proulx, nechala příběh filmově zpracovat jen pod podmínkou, že natáčení proběhne na Newfoundlandu. (novoten)