Lotte

(festivalový název)
  • Německo Lotte

Lotte je 32, je impulzivní, svéhlavá a stále si užívá všech radostí berlínského života. Ve vztazích ani v zaměstnání dlouho nevydrží a stejně často střídá byty, kde bydlí. Možná před něčím utíká. A najednou stojí důvod jejích úniků přede dveřmi – její dospívající dcera Greta. Přes počáteční obtíže se mezi ženami začne rodit dosud chybějící vztah, což ale neznamená, že by se Lotte rázem stala dospívající dívce příkladným vzorem. (Das Filmfest)

EKLEKTIK

"Teď máš úplně tu samou jizvu, jakou má táta." Jestliže otcem dítěte není ten, který ho splodí, ale ten, který se o něj stará, tak ani matkou dítěte není ta, která ho porodí, ale ta, která se o něj stará a tou byl v tomto případě jeho otec Marcel, jemuž výchova dcery Grety šla poměrně dobře až do okamžiku, ve kterém potkala svou neortodoxní matku Lotte, kterou nenapadlo nic lepšího, než dospívající dívku naučit kouřit, pít alkohol, brát drogy nebo chodit do nočních klubů. Z tohoto úhlu pohledu mám tedy s tímto "Mumblecore" filmem problém, protože podobným matkám nabízí pocit naděje, ale otcům jen pocit beznaděje. ()