Mafiáni

• Slovensko Mafiáni na Slovensku (pracovní název)
Slovensko, (2015–2017), 12 h 55 min (Minutáž: 30–55 min)

Režie:

Tibor Szilvási

Marek Majeský (vypravěč), Milan Žitný, Jaroslav Ivor, Anton Heretik, Peter Majtán, Milan Lučanský, Peter Tóth, Daniel Vražda, Desana Dudášová (více)

Série(2) / Epizody(25)

Recenze uživatele Fiftis k tomuto seriálu (2)

Mafiáni (2015)

Jeden z najlepších slovenských seriálov. A to aj preto, že scenár nepísal žiadny režisér ale sám život. Zaujímam sa o mafiu na celom svete a nerád by som preháňal, ale po Amerike nebola nikde na svete hrôzostrašnejšia mafia než práve u nás na Slovensku. Odrezaná hlava policajta na streche auta, mafiáni pomletí inými mafiánmi mlynčekom na mäso, nepohodlní ľudia rozpustení zaživa v sudoch s kyselinou, rozstrieľaný cigánsky mafián priamo na posteli v nemocnici, alebo nespočetne veľa ľudí pochovaných v lesoch. A to nie som ani ovplyvnený tým, že pochádzam z Banskej Bystrice, odkiaľ pochádza aj najväčší Boss bossov Mikuláš Černák. Celý tento seriál kazia len zasraní podvodníci, ktorí týchto mafiánov komentujú v dokrútkach. Mám na mysli chazarského žida a protislovenský živel Arpáda Soltésza, alebo hnusného SiSkára Petra Tótha, ktorý v dnešných časoch pomaly ale isto sedí tiež v chládku. Nakoniec ešte dobre, že mu Miroslav Sýkora rozbil hubu. ()

Súmrak bossov (2017) (S02)

O málinko slabší seriál než jeho predchodca. A to len z dôvodu, že už sa veľmi nevenuje samotným mafiánom, ale celým rodinám, prípadne menším rybám. Navyše neviem čo tu robí Vareha, ktorý nieje mafián, ale len cigánsky podvodník s lykožrútmi. Aj tu ale seriál dokáže navodiť desivú atmosféru a pocit prekvapenia. Niektoré epizódy dokonca dopĺňajú príbehy z "prvej" série, prípadne ich ukončujú. Opäť by som mal výhrady k niektorým postavám, ktoré to všetko komentujú. Miestami mi je viac zle z tých ľudí, než zo samotných mafiánov. To je niečo podobné ako keď Kiska alebo Čaputová komentujú daňové podvody a korupciu iných politikov. Jedno je po týchto seriáloch viac než isté. V dobe, kedy tu boli títo mafiáni sa sem neodvážil prísť robiť bordel alebo nekalý biznis nejaký prisťahovalec z inej krajiny. ()