Děs v prádelně

• USA The Mangler (více)

Vítejte v Rikers Valley. Místní policista John Hunton (Ted Levine) je právě povolán k vyšetření smrtelné nehody ve zdejší prádelně Blue Ribbon. Tam se kolem rychložehlícího a skládacího stroje, tedy mandlu, dějí podivné věci. Starý mandl, model 6, jako by byl totiž posedlý a prahnoucí po lidské krvi. Podivný majitel prádelny pan Gartley (Robert Englund) ale nijak zvlášť překvapený, zdá se, není... Horror natočený podle stejnojmenné povídky Stephena Kinga. (pfa)

Karamanlis

Miestami celkom zábavné hororové béčko, režírované Tobe Hooperom, ktoré je akousi zmesou Christine, Exorcistu a Transformers. Vymetanie zlým démonom posadnutého mandlu, ktorý v práčovni žehlí ľudí, to je dosť bizarná myšlienka, ale s tými S. King nikdy nemal problém... ()

matestlust

Démon vtělený do mandlu.To je hlavní zápletka tohoto brutálního béčka od otce Texsaského masakru.Hooper vsadil na Englunda,coby hlavní role majitele prádelny a rozhodně udělal velice dobře.Kromě příjemně stupidního děje(za jehož nápadem je sám veliký Stephen King-film je inspirovaný podle jeho stejnojmené kinhy) se většina úspěchu vozí právě na kvalitě tohoto herce. ()

Terva

Film je natočen podle stejnojmenné povídky Stephena Kinga. CITÁT - Tady si musíš dát pozor. Hlavně na lis.......... Lis v místní prádelně Blue Ribbon ochutnal lidskou krev a chce jí víc. Kdo si nedá pozor zemře. CITÁT - Dnes vymandloval ženskou....... Myslím, že díky Stephenu Kingovi mohu z klidem přijmout myšlenku o stroji posedlém Ďáblem. Ať už je to mandl nebo lednička. CITÁT - Jdu do márnice........ Bohužel jsou nehody a smrti u mandlu strašně umělé a nevěrohodné. Někdy mi připadalo, že aktéři na smrt sami do stroje strkaj ruce a kousky oděvů. Je prostě vidět, jak to herci hrajou. Je to silný, leč špatně zdramatizovaný příběh. Řvaní, křičení a hekání na konci filmu je spíš směšné než skutečné. CITÁT - Chraňte se lidí, kteří nemají část těla........ ()

Dale

Toto mala byť nejaká hororová paródia? Kingovu poviedku mám rád, aj keď medzi jeho najlepšie určite nepatrí, no čo s ňou spravil hororový klasik Hooper je des a hrúza, ale v inom význame, než by mala byť. Lacnosť a amaterizmus trčí z každého záberu, herci jedna veľká katastrofa. ()

corpsy

Neviem, koľko si toho film zobral od pôvodnej Kingovej predlohy, ale príbeh je dosť pritiahnutý za vlasy. Aspoň vizuálna stránka toho pomerne veľa zachraňuje a tak sa snímok neprepadá do vôd podpriemeru. ()

Andersis

Vinikající horor který se odehravá v nezvyklém prostření (prádelna). Z Roberta Englunda jde opravdu skutečný strach a u mandlu tomu není jinak. Atmosfára se dá krájet a vraždy jsou skvělé, ale mohlo bych jich být víc. ()

schizmo

Na osmdesátkových béčkách je krásný to, že ač je to kolikrát sebevětší blbost, dokážete autorům leccos odpustit pro tu neopakovatelnou atmosféru a mnohdy velkou dávku naivity. V případě Děsu v prádelně je pak králem večera splašený mandl, který semele vše, co se do jeho blízkosti dostane. Ačkoli má zde Robert Englund v porovnání se sérií Noční můra výrazně slabší výkon a fatalita si s absurditou mnohdy podávají ruce, je zde pěkný výčet solidních gore scén a nefalšovaná oldskůl atmosféra. ()

fcreading

Vynikajúce béčko od Hoopera v ktorom si zahral aj Robert Englund známy z Nočnej mory. Tentokrát ľudí nezabíja Englund ale mandler stroj ktorý priťahuje ľudí a potom ich drtí až sa rozmačkajú na kusy. Atmosféra je priam vynikajúca s pribudajúcim časom hustne a samotné finále je ohromujúce rozdrtenie Englunda v mandleri bolo brutálne a takisto aj oživenie stroja ktorý tu naháňal hlavných hrdinov. ()

FromHell

Videl som už exorcizmus na mnoho spôsobov,ale vyháňať diabla z manglu to je moc aj na mňa! Inak sa jedná o slušné atmosférické béčko na čele s Engludnom,ktoré ma fakt bavilo. ()

PKD

Ty 2 jsou jen a pouze za samotný Mandl, který je prostě úžakluk, jako např. Stroj Času z té nebohé chujovinky z r.2002. Englund je tu na prd (byť vizuálně v rámci úchylhororové potěchy oka, zajímavý) a ani bych si nevšiml, že tu hraje. Srovnání s povídkou od bývalého mistra hororů, to nesnese, páč si zde (jak bylo většinou u Kingovských Bček v oblibě) tvůrci s předlohou vytřeli zadek. Což někdy vadí, někdy ne. Tady ale ano. A hodně. Zdravý rozum se zastavuje nad věcmi typu, kde Hooper vyhrabal tak divné a nesympatické dřevo, které ´´hraje´´ satanžel hl. postavu+ toho jeho hippie souseda a spousty dalších, včetně totálně dementního scénáře. Jako bonus navíc...zbytečně dlouhá stopáž, která měla býti tak 45min. a stačilo by. Ta zápletka...bez komentáře. King sice nikdy nebyl Pan spisovatel, ale v 70tkách měl a dodnes má, ty naprosto nejlepší povídky za celou svou kariéru. A takovéto kraviny, jako toto, tedy nepsal. Přečtěte si schválně předlohu. A tento film mi opět dokázal, že Hooperova aura H legendy je naprosto nezasloužená a nechápu, kde k ní přišel. Díky té Texaskomasakroidní šaškárně, která se fakt nedá bráti ani na vteřinu vážně? Tak jako mistr komedie, možná. Už dávno se nedivím, že z ní zrovna King uchcává, což též něco vypovídá. Jeho snad jediný nadprůměrný film jest Lifeforce. Většina jeho hororů, má sice tradičně squellé krvavěvynalézavé (já umím šésky, takže ty rádoby kůl slova typu gore apod. kravinky, v 99% nepoužívám) scény, ale zde jakož i jinde...tradičně nudí. Palec nahoru za oživlý (doslova) the Mandl a samotný závěr, který to skoro vytáhl na 3. Skoro. P.s. viděno v rámci doplnění kravinek, inspirovaných Kingem a na které (teď už vím proč) jsem posl.26 let...kašlal. Patří k nim i o třídu lepší Noční Směna. Přesto tahle blbovina někomu stála za další 2 pseudopokr. Nad kterými kroutí hlavou i samotný King a není sám. ()

Gorehound

Je to niekde medzi vážnou, až gotickou atmosférou a na druhej strane totálnou anarchiou. Nervný policajt, fungujúci na práškoch, naozaj slizký Englund a jeho manické, energické herectvo a občas perfektné praktické gore efekty. Tie praveké počítačové na konci, to už je iná kapitola, ale je to takým nostalgickým spôsobom milo naivné a našťastie toho nie je veľa. Kingova poviedka je pekne rozvinutá, záver ma vcelku prekvapil. Hooper režíruje s chuťou a energiou. Nielen nostalgická VHS spomienka ale stále dobrý 90s kulťáčik. ()

kajas

Béčkový film plný nesympatických béčkových herců. Na první úmrtí se sice nečeká dlouho, ale příběh by se dal odvyprávět v kratším čase. Knižní předloha mne zkrátka zaujala mnohem více. ()

maverick10

Robert Englund je desivej uz sam od sebe. Nicmene hlavni des byl film sam. Tak nelogicke a neprirozene chovani, atmosfera proste skoro vsechno bylo ale uplne neprirozeny. Jako bysme se propadli suchym zachodkem a ocitli se v naivnim, infantilnim detskym svete, kde obri mandl ozije a honi lidi chrlic ohen!!!! Predlohu pana Krale jsem necetl, ale tohle je vic ujetej film, nez prehlidka detskeho spodniho pradla. ()

Martin741

Reziser Tobe Hooper je v niektorych kruhoch pokladany za ikonu hororoveho zanru /natocil Texasky Masaker, Poltergeist/ aj sa k tymto kruhom velmi rad pridam. Film je o velkom stroji v pradelni, ktory rad vrazdi. Ze vrazdi fauna /krokodily, levy, medvede/ je normalne, ze vrazdi psychopat je bezne v hororoch, alebo aj nejake sci-fi bytosti sa najdu /Alien/. Dokonca som videl horor, v ktorom vrazdili paradajky /Utok Vrazdicich rajcat - ci tak nejako sa to volalo/. No nic to, tu masina na pranie, zmykanie a zehlenie sa rozhodla taktiez vrazdit. Udajne ju niekto preklial. Atmosferu vsak film ma velmi dobru, Tobe Hooper vie, ako sa tocia horory a Robert Englund /Nightmare on Elm Street/ ako zaporak potesil. 72 % ()

cariada

Někdy se nestačím divit co že si to ti tvůrci na nás zase vymysleli. Tentokrát je posedlý obří mandl, který sem tam někoho trochu přežehlí. Docela hodně bizardní a někdy nechutné. K tomu majitel prádelny co má víc protéz a pod než vlastního těla. Ps -nevěřte lidem co nemají všechny části svého těla. Docela solidní brutalita a napětí. ()

WolfR

Dobrá Kingova povídka natáhnutá na hodinu a půl. Kupodivu ale dobře odvedená práce a dobrý béčkový horor, i když se párkrát zastavíte a řeknete si, počkat počkat, tady něco nesedí. Robert Englund byl boží! 3 hvězdy. ()

kosta73

Tak toto je bezkonkurenčně nejhorší adaptace Kingovy knižní předlohy, jakou jsem kdy viděl. Ten, kdo zná jeho výbornou povídku, musí být při sledování filmu upřímně vyděšenej. Na druhou stranu, pokud nesrovnáváte, nebo nejlépe vůbec povídku neznáte, dočkáte se ( a to hlavně kvůli poslední třetině ) příjemné béčkové zábavy s ujetým Robertem Englundem, jako třešničkou na dortu. ()

Nivenx

Povedená adaptace příběhu Stephena Kinga, které se chopil Tobe Hooper a povedlo se mu to docela i dobře. Z námětu snad víc ani vytřískat nešlo a koukalo se na to opravdu dobře, i když to žádný hororový zázrak není. 55% ()