Julian Rome (James Spader), lehce zneuznávaný expert na mimozemské civilizace a nevysvětlitelné jevy, je povolán do srdce Antarktidy. Přísně tajný tým výzkumníků tu hluboko pod ledem narazil na neznámý mimozemský objekt, a Rome má pomoci plavidlo identifikovat. Od prvního kroku ho pronásleduje nedůvěra a překážky ze strany úřadů, on nicméně postupně spěje k nezvratitelnému objevu. Proběhla lidská evoluce opravdu bez cizího přičinění? (oficiální text distributora)

akisha

Oceňuju několik nečekanejch nápadů - jako například že mimozemšťana budou polovinu filmu rozmrazovat a po pěti minutách ho odprásknou - ale jinak to na béčko byla slabota, nehledě na to, že mi vadily skoro všechny postavy. Ne že by to bylo úplný dno, to ne, taky se vyskytlo pár docela napínavejch scén a navzdory absenci mimozemšťanů jsem se celkem bavila, ale je to takovej ten film, na kterej se dá dívat za podmínek, že je pozdě v noci, člověku se nechce spát, na jinejch programech nic lepšího není a ráno si z něj skoro nic nepamatuje. Tak za těch podmínek je celkem obstojnej. ()

darkrobyk

Tohle těžké béčko mě nechytlo a nebýt J. Spadera, asi bych ho ani nedokoukal. Kolísavá atmosféra, příběh trestuhodně nevyužívá atraktivnosti Antarktidy a v závěru levné efekty, které by mi nakonec vadily nejméně. Jak by se mohlo z názvu zdát, nejde o akční masakr kopírující Vetřelce, nýbrž zkoumání mimozemského objektu, z něhož Věc bohužel nevyleze.... ()

mosnak odpad!

Kdo koho konkrétně v tomto filmu loví? Sci-fi slátanina, která nedosahuje kvalit ani běžného jednoho dílu Akt X! Pořád jsem čekal až se něco stane a ono furt nic a nic a nic... člověk pořád jen slyšel...oooo pane profesore Vy jste,tak úžasný a bla bla bla a říkají mu lovec mimozemšťanů a bla bla bla... 10% - což ovšem u mě nestačí na jednu hvězdu... PS; Rocky88 - parádní komentář ()

drackula

Dobré a pozerateľné scifi, ktoré by som označil za príjemné béčkové prekvapenie. Miestami mi dianie pripadalo až moc priamočiare a strácal sa tak duch neznámeho mysteriózna, avšak atmosféra bola budovaná kvalitne a efekt stiesnenosti sa dostavil tiež. James Spader bol vcelku sympatický a aj vďaka nemu hodnotím tento film pozitívne. 60 % ()

jatamansi

Takové divné sci-fi. Ovšem Sander byl tehdy ještě štíhlý, dnes by potřeboval pár kilo shodit. Ty bílé plavky mi do kukuřice připadaly směšné, modelové na pláž, nikoli do práce. Ale to by zase nebylo erotické. A obluda – taková z typické hollywoodské dílny. Obličej žádná velká fantazie. Klasické „C“. Protože od „B“ očekávám více. ()

• Úvodná scéna, odohrávajúca sa v roku 1947, bola dotočená 6 mesiacov po skončení hlavného natáčania. (beso74)
  • Čierno-biely filmový materiál, na ktorom bol Julian Rome (James Spader), je prevzatý z filmu Věc (1951). Tá istá filmová sekvencia bola použitá aj v jeho rovnomennom remaku Věc (1982), v ktorom ju v zničenom nórskom výskumnom tábore našiel R.J. MacReady (Kurt Russell). (beso74)