Le Locataire diabolique

• USA The Devilish Tenant
Krátkometrážní / Fantasy / Komedie
Francie, 1909, 6 min

Nájemník se stěhuje do svého nového bytu. Má sebou pouze jeden kufr, ze kterého postupně vybaluje nábytek, obrazy, klavír, zrdcadlo a nakonec i celou rodinu. Brzy mu ovčem dojdou peníze na nájemné, což se nelíbí panu domácímu, tak vytáhne svůj kouzelný kufr, všecko zase sbalí zpět a prchá oknem. (jonyyy)

liquido26

Celých šest minut jsem se válel smíchy. Melies byl fakt machr. Filmečku navíc na atraktivitě dodává i velice zdařilé kolorování. ()

keddy79

Co uděláme, dkyž vejdeme do svého nového bytu? Nejdříve vyhodíme oknem malíře, pak hned vykouzlíme stůl a ubrus abychom si měli kde položit náš kufr v němž jsme si přinesli veškeré vybavení bytu i celou rodinu. Kam se hrabe space bag. ()

SarumanKo

Kúzelný námet, s ktorým sa neskôr pohrávali mnohí filmári. Ale Meliés ho vo svojom šikovne spracovanom snímku použil ako prvý. (7/10) ()

honajz2

Jedna z nejlepších a nejvtipnějších grotesek, které kdy Méliès udělal. Tady se mu navíc fakt skvěle dařilo v jeho "kouzlení" s filmem a těch 6 minut tady funguje a baví mnohem víc, než v některých jiných jeho groteskách. Kvůli konci přidám i tu slabou 5* ()

SoolenJV

Film, který je dokonalou ukázkou toho, čím se Mélies zapsal do dějin kinematografie - dokonalými filmovými efekty, natáčením příběhů, ne pouhou dokumentární popisností a inscenováním těchto příběhů do scén, které jsou sice zabírané statickou kamerou, ale to ani v nejmenším nevadí. ()

Kmotr76

Další z Meliésových zábavných krátkých filmů, které jsou ručně kolorované. Triky jsou opět bravurní a věřím, že tehdy musely diváky uchvátit. Sice to působí amatérsky jako všechny jeho filmy, ale je z toho cítit nadšení jako nikde jinde. ()

pytlik...

Nejvíc mě zaujal ten pan domácí, takoví hrdinové se už nerodí. Dnes by se nikdo neodvažoval požadovat nájemné po silákovi, který je schopen nahňácat veškeré vybavení pokoje vč. manželky a synka do malého kufříku, s kterým si při odchodu lehce jednou rukou pohazuje. ()

brando

Je krásné se dívat na něco, co bylo tvořeno čistě vášní, invencí a na svou dobu neuvěřitelnou kreativitou. Melies neměl prvních 15 let kinematografu (1895-1910) žádnou konkurenci ve svém oboru. ()

matolas

Tu vyšiel Meliésovi strih zatiaľ najlepšie, vyzerá to veľmi prirodzene, je to vtipné, milé, rýchle, proste dokonalý večerníček! ()

Brejlil

I v pozdní tvorbě Georgese Meliese se najdou povedené filmy. Ďábelský nájemník k nim patří. Zhmotňování obsahu koše je napínavé a solidně graduje. K tomu se jede vpravdě ďábelském tempu. ()