Reklama

Reklama

Obří Behemot

(neoficiální název)
  • Velká Británie Behemoth the Sea Monster (více)
Trailer

Obsahy(1)

Najmohutnejšia bytosť planéty vstupuje na filmové plátna, aby uvrhla ľudskú civilizáciu do totálneho chaosu.  Podmorské atómové testy vyprodukujú veľké množstvo rádioaktívneho odpadu, ktoré spôsobia radikálne zmeny v ekosystéme oceánu. Masívna radiácia preberie z hlbokého spánku prehistorickú príšeru, ktorá má schopnosť vysielať elektrické impulzy a rádioaktívne lúče. Beštia napadne britské pobrežie a smeruje na Londýn. Vedci zistia, že pokiaľ využijú konvenčné zbrane na jej zneškodnenie, spôsobia tým masívny únik radiácie, ktorý kontaminuje celú krajinu. Keď sa podmorský netvor dostane na dohľad Londýna, armáda je bezmocná, keďže nemá zbrane, ktoré by mohla využiť bez ohrozenia obyvateľov. Všetko nasvedčuje tomu, že katastrofa je neodvrátiteľná. (Incantator)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (15)

Lima 

všechny recenze uživatele

Plakátové.info: NEJVĚTŠI VĚC OD STVOŘENÍ SVĚTA!!!___Britská nízkorozpočtová odpověď, či spíše vykrádačka, o 6 roků starší klasiky THE BEAST FROM 20000 FATHOMS. Dějově je to samé v bleděmodrém, co nového také lze vymyslet v tolikrát i ohrané a osvědčené zápletce „radioaktivitou narostlé monstrum se probudilo a útočí na město“, ve filmařině samotné to ale vázne. Zatímco ve stop-motion animaci ústředního monstra se ještě může hrdě srovnávat s Harryhausenovým Rhedosaurem (ale vzhledem k celkově stopáži je hodně málo využitá), celkově triky, i když novější, hodně pokulhávají. Zejména Behemothův útok na dopravní trajekt musel vypadat blbě už v té době, vypadá to podobně, jako když si malé dítě vezme do vany gumové hračky a naráží s nimi do sebe. Zajímavý je ve srovnání střídmý britský přístup, kdy si v boji s ještěrem vystačí s lehce vybavenou domobranou a jednou mini-ponorkou, zatímco Američané nasadili celou po zuby ozbrojenou flotilu, podporovanou ještě letecky. Přestože se nejedná o bůhvíjaký hororový skvost, překvapilo mě zjištění, že i dnes má ´Behemoth´ své jisté místo v programech některých britských TV stanic. ()

corpsy 

všechny recenze uživatele

Rozbeh je síce dosť voľný a kým sa dočkáme prvého akčného deštrukčného stretnutia s titulným monštrom ubehne dobrá, vyše trištvrte hodina, nieje ta príbehová vata vôbec nudná a celkovo zaujme svojou atmosférou plnou očakávaní a odhaľovaní tajomstiev. Čo film ubíja, je slabá triková stránka a to aj napriek kapacite, ktorá sa na filme podieľala - stop-motion animátor Willis O´Brein. ()

Reklama

gumli 

všechny recenze uživatele

Najprv mŕtvi rybár,potom mŕtve radioaktivné ryby.Privolaný vedci z Londýna nakoniec zistia,že je to tvor,ktorý je už dávno vymretý a definuju ho ako Brachiosaurus.Tvor vydáva radioaktívne žiarenie a zasiahnutí ľudia majú popaleniny a umierajú.Medzitým tvor prenikne do rieky Temža a vyberie sa priamo do Londýna.Ničí čo mu príde do cesty a zároveň vydáva zo seba smŕtiace žiarenie.Ale armáda ho nakoniec dostane priamo v jeho živle,vo vode,miniponorkou. Na tú dobu slušný film. ()

zelvopyr 

všechny recenze uživatele

Na tomhle filmu je asi nejosvěživější jeho "britskost" :) ... Monstrfilmy točili v 50. letech ostošest japonci a američané. Japonci byli velmi pacifističtí, ale na monstra bez váhání posílali nejdřív policii, která střílela obrazně řečeno špuntovkami. Až po menším masakru nastoupila armáda, a lítaly rakety. Zazníval mírně skrytý despekt k USA, válečnému šílení a atomovým zbraním (no aby ne). Američané to měli jinak, patriotismus (jiné země neexistují), jaderné zbraně byly pýcha a spása, ztělesněné dobro. No a britský přístup je... takový svůj, s nadhledem. Zajímavá změna proti urputným japoncům a amíkům... ()

D.Moore 

všechny recenze uživatele

Britové smíchali americkou The Beast from 20,000 Fathoms a japonskou Godzillu a vzniklo něco, co je zhruba do poloviny docela obstojné, ovšem od poloviny dál čím dál horší. Behemoth nemá ani tak super zábavné triky, jakými Ray Harryhausen vybavil první zmíněný film, a jeho protijaderný apel není ani zdaleka tak silný a nadčasový jako v případě Godzilly. Je to prostě takové řadové monstrbéčko. ()

Galerie (9)

Zajímavosti (4)

  • Loutku monstra vlastní Dennis Muren. (Cheeker)
  • Hrané scény byly natáčeny v Londýně, speciální efekty v Los Angeles. (Kmotr76)
  • Mnoho zvukových efektů je převzato z King Konga (1933), včetně výkřiku „Fay Wray“. (Marek06)

Reklama

Reklama