Fantazie

Nadčasové veledílo z dílny Walta Disneyho je báječnou směsí zvuku a obrazu, dnes navíc ve skvělé digitální úpravě! Na disku navíc naleznete objevné kometáře a zajímavé bonusy. Zážitek z filmu Fantazie tak pro vás dostane nový rozměr a generace diváků budou mít příležitost si tento hudební skvost užít jako nikdy dřív! Bez filmu Fantazie nemůže být žádná domácí kolekce Disneyho filmů úplná. Na vlastní oči spatříte hudbu, která ožije, na vlastní uši uslyšíte obrazy, které začnou zpívat, a srdce si tuto směs bude žádat znovu a znovu! (oficiální text distributora)

Rocky88

Bezpochyby nejlepší Disneyovka...Žádný Lví král, nýbrž Fantasia je vrcholem studia Walta Disneye. Zde jsme svědky naprosto dokonalé souhry námětu, hudby a obrazu, který dokáže jemně pohladit divákovu duši ( chvílemi však dokáže i postrašit) . Budiž politován ten, kdo tuto hudbu neposlouchá - přichází o skvělý zážitek. ()

RockChick

Hm, pěkné obrázky. Ale dívat se na to dvě hodiny? Sorry jako! (pozdější dodatek bez emocí: Jako jo, chápu, že na svou dobu to bylo přelomové dílo. Fúze s hudbou a animací je nádherná, hlavně na začátku. A příběh s Myšákem se mi líbil. Čtyřicet minut tohohle audiovizuálního porna by ale klidně stačilo. Poslední dva příběhy byly už čirým utrpením. ()

kaylin

Čím tenhle snímek překvapí, to je jistě stopáž, ale v první řadě je to skutečnost, že se Disney pustil do tak poměrně experimentálního projektu. V podstatě beze slov, jen v mezihrách před jednotlivými filmy, se prezentují filmové variace na klasickou hudbu. Dnes by se studio Disney do ničeho podobného nepustilo. Rozhodně škoda, protože i když to pro dnešního diváka úplně není, ta radost z animace a hudby je zde úchvatná. ()

TroiMae

Kouzelné. Disney vytvořil první spořič obrazovky v historii, respektive vizualizaci do hudebního přehrávače. Po vílách s diamantovými krůpějemi rosy na pavučinách a tancujících lysohlávkách nás čeká Disneyho verze vyhynutí dinosaurů nebo docela odvážná představa koupajících se nahých kentauřic. To polonazí kentauři už ve vší počestnosti nemají ani bradavky ani pupíky (na rozdíl od závěrečného Satana a harpií). A pokud budete pozorní, neunikne vám Shrek se svým oslíkem… byť Shrek čtyřicátých let je tlustý nezelený Bakchus a oslík má navíc jednorožčí roh. ()

Sdoom

Nerozumím tomu, jak tohle Walta Disneyho mohlo napadnout udělat v roce 1940, ale díky bohu za to. Hudebně je to absolutní nádhera. Obrazově se střídají horší a lepší pasáže, ale jako celek to funguje. Dvě hodiny kupodivu docela utečou. Pro mě nejlepší část jednoznačně Stravinského Svěcení jara v kombinaci s animací období vzniku života na Zemi až po dinosaury. (Blu-ray, orig.) ()

• Celé dílo uvádí a postupně komentuje Ceremoniář, jehož úlohy se zhostil hudební kritik a skladatel Deems Taylor, ovšem neméně důležitou osobností je dirigent Leopold Stokowski, věhlasný britský dirigent s polskými kořeny. (Epistemolog)
  • Špeciálne pre tento film vyrobili unikátny stereofónny zvukový formát Fantasound, ktorý mal trojkanálový zvuk oddelený od obrazu na inom páse a upravila sa len jedna kinosála na tieto účely. V ostatných kinách bežala štandardná kópia s mono zvukom. (BlueNeon81)
  • Orchestr, který vidíme v meziscénách, není skutečným orchestrem. Jeho členové jsou poskládáni z hollywoodských bavičů, hudebníků a zaměstnanců studia Disney. (HellFire)