Policajný dôstojník Downe (Kim Coates) pôsobí v Los Angeles. Jeho jediným cieľom je očistiť mesto od zločinu aj keby ho to malo stáť život. Doslova. Downe totiž nie je obyčajným smrteľníkom, pretože je mŕtvy už niekoľko desaťročí. Svojim nekompromisným postojom si za roky narobil množstvo nepriateľov. Jedného dňa si členovia zločineckej organizácie Fortune 500 povolajú najobávanejšieho zabijaka a jeho ninjov, aby ich raz a navždy zbavil problému menom Downe. (beso74)

beso74

Chudák Robocop Murphy, necelých 30 rokov potom, čo sa objavil na scéne, je tu konkurencia priam zo samotných pekiel - Downe, sexuálna mašina bez štipky súcitu a svedomia ale s nadmieru vyvinutým zmyslom pre deštrukciu akéhokoľvek druhu, vrátane sebadeštrukcie. Krvi, mŕtvol a kdeakých gangstrov je tu požehnane, chýba však tomu iskra v podobe nejakého nevšedného nápadu či podareného vtipu. Väčšina scén je tu len bezduchým krvavým kúpeľom, čo začne po krátkej dobe celkom nudiť. Emocionálne vypätie postáv je tu skôr na smiech, podobne ako celý zločinecký syndikát. Škoda, táto téma sa dala spracovať aj oveľa lepšie, potenciál by tam bol. ()

Morholt

Pokud je na scéně Coates masakrující v metalových rytmech na kaši vše, co mu přijde pod ruku, je to zábava. Bizarní a ulítlá. U scének z kláštera jsem si chrochtal. Jakmile se ale Crahan začne věnovat mladému idelaistickému policajtovi, je to k uzoufání nudné a je bolestně znát, že dialogy režisér v ruce nemá. Škoda. Potenciál byl větší. 50% ()

Hedy

Tohle mi přijde jako jeden z těch filmů které najdete omylem na VHS která se válela za kontejnerem vedle pošlého bezdomovce. Neměl bych filmu dát takové nízké hodnocení. Všechno z komiksu tam je a to přesně po filmech podle komiksů chci. Jenže produkční hodnota je nižší než u porno parodií. Hlavní postava dokonce i vypadá jako nějaký slizký pedofil který jako by vypadl z Německého porna z 90. let. Hledal jsem jaký je rozpočet ale nic jsem nenašel. Pravděpodobně to natáčeli vždycky poté co vykradli nějakou večerku. Když přijde akce tak přichází momenty které u mě vyvolali druh epilepsie který ještě nebyl doktory zaznamenán. Dívat se na akci v tomto filmu je jako vnímat svět kolem sebe když spadnete z kopce. A sice jsem pro absolutní komiksovou adaptaci ale proč tam kurva mají hlavní záporáci zvířecí hlavy? Je tam sup, lev a tygr co velí městskému zločinu. To je asi ukázka toho, že decibely z koncertů na kterých Joe Casey hraje mu z hlavy vydunily drtivou většinu funkčních neuronů které postupně nahradil tunou kokainu v backstage. Víc k tomu nemám co dodat. Akce je zkrátka hrůzná. Hlavní postava jen stojí a vždycky do něčeho střelí nebo je to noční můra epileptiků. Rozpočet filmu je nižší než jeho hodnocení a herci jsou občas jen tupá polena která hrají hůře než nějací vidláci kteří natáčejí ve stáji porno se svojí kobylou. Jedna hvězdička za to, že komiks se dá alespoň číst. ()

Israha

Promarněná šance na perfektní grindhouse. Potřebné ingredience tu přitom jsou - násilí, krev, sex, vulgarita, tuna nadsázky, ujetí záporácí (Zen Master Flash a jeho nesedící anglický dabing je geniální) a ultrastylový antihrdina v podobě nezničitelného a opakovaně ožívajícího policejního důstojníka se sklony řešit kriminalitu pomocí střelných zbraní a beranidla...člověk by si až řekl, co tomu vlastně chybí? No, hlavně poskládání těch ingrediencí do nějakého soudržného celku a řekněme i větší kreativita ve využívání žánrových rekvizit (například na to, že Officer Downe je film s dost velkým body countem, je jen opravdu minimum zabití nějakým způsobem zapamatovatelných). Vymyslet co největší množství over the top kravin (zločinecké antropomorfní šelmy s otroky v podobě v latexu nasoukaných Asiatů, kozaté jeptišky s kontrabandem zbraní a portálem do jiné dimenze v klášteře, vozíčkáři se schopnostmi jakési telepatické nekromancie,...) a naplácat je jednu přes druhou sice dá vzniknout docela zábavnému koktejlu, ale pachuť toho, že to mohlo být zábavné ještě daleko víc, zůstává. ()

Corpsegrinder

Je to často velice blbý a občas se to snaží bejt až moc cool, i tak se pravděpodobně nebudete nudit a film uteče což je velký plus. Zásadní chybou je postava zelenáče která titulního hrdinu často upozaďuje, což by nevadilo, kdyby to ovšem nebyla ta nejnezajímavější postava ve filmu. Dialogový scény jsou těžce nezvládnutý takže tady jde vážně spíš jen o akci, která neni nijak extra přehledná, ale najde se pár slušnejch gore efektů, takže fanoušci hororů si asi přijdou na svý. Hudba zvolená celkem dobře. Prospělo by tomu kdyby se to trochu vrátilo v čase a místo modernějšího pojetí to zabrousilo spíš do VHSkovýho období kde tahle přestřelená šílenost mohla kdysi fungovat. ()