Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Český barevný veseloherní film. Na každoroční slavnosti ve Strážnici se setkali dávní soupeří - družstevníci ze sousedních obcí Dubnice a Bojanova. Dubničtí hrají tentokrát prim jak v prodeji klobásů, tak i na uměleckém foru. - Přes protesty účetního družstva Ambrože mládež z Bojanova založí pěvecký a taneční soubor, jsouc vedena učitelem Bartošem, jejž miluje Ambrožova dcera Eva. Chodí však cvičit až do Dubnice, aby o tom popudlivý Ambrož nevěděl. To je důvod roztržky mezi Evou a Bartošem. Smířili se teprve po porážce bojanovského souboru v krajském kole soutěže. Ukáže se totiž, že samotný Bojanov ani samotná Dubnice nedokáží postavit umělecky silný soubor, spojí-li se však, že mají naději na úspěch i v příštím ročníku Strážnice. Tímto plánem je získán nakonec i Ambrož, který pochopí svou nesmyslnou paličatost, s níž se až dosud stavěl proti souboru i proti svazku své dcery Evy s učitelem Bartošem. Ve Strážnici skutečně vystoupí nový spojený soubor a dobývá úspěchu. (Filmový přehled)

(více)

Recenze (25)

baroko 

všechny recenze uživatele

O jednu hvězdu navíc za barevnost stylu "ORWOCOLOR". Trochu předchůdce Hudby z Marsu postavený naruby, ale méně ztřeštěnější a tudíž i méně zajímavá. Pravdou však je, že agitka již opouští ústřední motiv třídního boje a stachanovské práce a zaměřuje se na vedlejší téma společného souboru. Chtěli tím tvůrci sami alespoň trochu vyklouznout z dusivého prostředí stalinismu anebo šlo naopak o objednávku stranických ideologů? ()

Vesecký 

všechny recenze uživatele

Asi by to byly slabší dvě hvězdičky, kdyby tento film nebyl postaven na vynikajícím a dnes už silně vytlačovaném slováckém folklóru. Za něj hvězdičku přidám, protože se mi po něm při té hrozné nabídce našich TV hrozně stýská. Ovšemže pražští herci ve slováckém prostředí působí křečovitě a jak vidno, ani se při natáčení asi necítili ve své kůži. Po šedesáti letech si to stejnou měrou vyzkoušeli v pitomoučkém primáckém seriálu Vinaři. Samotný scénář je slaboučký a nevím, zda neměl vycházet z nějakých českých divadelních klasik. Ale Bek si nakonec tu Štěpánkovou bere, tak to skončilo šťastně. Film byl ovšem i agitkou pro budování JZD - a agitky ve skutečnosti nebyly zrovna tou nejlepší metodou, jak přesvědčit lidi, aby se stali družstevníky... Zde dost tahali za vlasy mládežníci, kteří se rozhodli zorat pole kdesi daleko u lesa... Moc jsem se nezasmál, ani jako komedie nepřesvědčila. ()

Reklama

YURAyura 

všechny recenze uživatele

Zadna extrovni pecka, ale hral tam ve 2 zaberech otec, takze musim tlacit na pilu ;]] Apropos jazyk - nareci pouzivane ve filmu je pochybnym umelym mixem cajzlovstiny a hornactiny. Dubnica ani Bojanov neexistuje - tak nejbliz k tomuto pojmenovani maji Dubnany a Bojanovice. Film byl ale natacen v Male Vrbce, Hrube Vrbce a Kuzelove. Cast kroju odpovida nasim, cast je z Dolnacka.Toz tak. ()

jitrnic 

všechny recenze uživatele

Pokud Vám náhodou není po chuti slovácký folklor, ani to s tímhle filmem nezkoušejte. A pokud Vám vadí pražští herci pokoušející se o moravský přízvuk, tak už vůbec. Samozřejmě je k vidění spousta budovatelského nadšení a radosti z družení se. Jediný Jaroslav Marvan předvádí cosi jako herecký výkon. ()

D.Moore 

všechny recenze uživatele

Folklor, družstvo a rozorávání... Úplné peklo z toho nevzešlo, ale má to k němu blízko. Film jakžtakž zachraňuje Jaroslav Marvan, který ale nedostal ani zdaleka tak vděčnou postavu, jakou pro něj byl o dva roky dříve a především o rok později revizor pražských elektrických drah Gustav Anděl, a neměl ani trochu schopné spoluhráče. ()

Galerie (1)

Zajímavosti (2)

  • Natáčelo se také ve Zlíně, Kuželově, Malé Vrbce, Hrubé Vrbce a na Vojšických lůkach. (M.B)
  • Film bol natáčaný v Strážnici a na Slovácku. (dyfur)

Reklama

Reklama