Poručík Tasha Yarová bojuje za svou svobodu a blaho planety Federace. (SkyShowtime)

sirien

ok... v šedesátkový TOS bych to odpustil (i když dost s úšklebkem). V osmdesátkový TNG už fakt ne. Technicky vyspělá civilizace s šovinisticky macho společenskou strukturou primitivní... mongolsko? čína? Plus ty shitový detaily - ženská jako šéf bezpečnosti? Ok, proč ne. Jako namakaná bojovnice? Fajn. Ale když TNG vyhodí mrtě peněz za dobově excelentní efekty, tak si ksakru může sehnat choreografa co zvládne demonstraci bojových schopností dotyčné zpracovat líp než pro-rodičovskou exhibici dětskýho judistickýho kroužku (o tom směšně trapnym duelu na smrt později ani nemluvě). ()

DocBrown

Skandál! Primitivní rasu hrajou pouze černoši. A přechytřelej android je extra-extra bílej. Rasismus, dyskriminace! Stejně jako zpěv Včelích medvídků Bílá bílá bíla. Kam jsme se to dostali? Pro Tashu jsem měl pubertální slabost. ()

majo25

Jedna zo slabších epizód, ale stále na úrovni. Poznávanie mačistickej planéty mi silne pripomenulo epizódu Hviezdnej brány, v ktorej uniesli Carterovú a ona musela bojovať o vlastné majetnícke práva. Tiež to bola nejaká tretia-štvrtá epizóda seriálu. Toto je však o niečo lepšie. Aj keď choreografia súbojov nič moc. Mačovia mali pravdu...žena ako šéf bezpečnosti je hlúposť, ktorý sa nehodí ani pre 24. storočie. Čo už, ženy-herečky musia byť silou mocou obsadené aj v sci-fi seriáloch, a teda aj v úlohách, na ktoré sa nehodia. ()

• Jonathan Frakes o tejto epizóde povedal: „Najhoršia a najtrápnejšia, za ktorú by sa hanbil dokonca aj Gene, bola tá strašná rasistická epizóda z prvej sezóny... 'Code of Honor', ach Panebože!“ Neskôr túto epizódu nazval „rasistickou s*ačkou. (koba)
  • Počas interview v roku 2012 Brent Spiner o tejto epizóde povedal: „Bola to proste rasistická epizóda. Možno nie zámerne, ale vyzerala tak a vyznela tak. Bola to tretia epizóda, takže náhodou sme tú najhoršiu natočili hneď na začiatku a už nikdy sme nevytvorili nič horšie.“ (koba)