Výsadek z Voyageru (Harry, Sedmá a Neelix) se dostanou do přestřelky mezi dvěma znepřátelenými rasami Kraylorany a Annari. Kraylorané převážejí lékařský materiál a jejich loď utrpěla vážné škody. Rozhodnou se jim pomoci a podaří se jim odehnal Annari. Harryho tak pohltí pomoc Kryloranům, že se stane jejich novým kapitánem. Annari se mezitím setkají s Janeway. Podle nich jsou Krylorané nebezpečná rasa. Je to ale pravda? (Varan)

noriaki

Pamatoval jsem si to jako vzpouru Harryho Kima, ale ona to byla akce s požehnáním kapitána. Jeho urputná snaha vypadat jako rozený vůdce mi ovšem z paměti nevymizela. ()

sirien

Silný 2* nebo slabý 3* - Garrett Wang by epizodu možná (?) utáh, ale Harry Kim moc ne - minimálně ne s tímhle scénářem. Kimova osobní linka jede předvídatelná klišé, zatímco hlavní linka... vlastně taky. Když tam Kim pokračuje jen na dobrý slovo v misi potom, co se provalí očekávané, tak to je hodně výsměch Federačním principům - a jeho závěrečný manévr je najisto proti mezihvězdným zákonům (minimálně dneska by byl - a z dobrých důvodů) - a může za to samozřejmě jako vždy mizerná kapitánka Janeway, co misi odsouhlasila aniž by si vůbec ověřila základní skutečnosti. Ale jako... v TOS, TNG nebo SNW bych na to nadával, ale v rámci Voyageru to je opět bohužel vlastně docela slušnej díl. ()