Star Trek: Picard - Season 3

(série)

Epizody(10)

RobinPM100

Nádhera, po prvních dvou sériích, které byly hodně špatné, respektive z každé série byly koukatelné cca 4 díly a zbytek odpad, přišlo znovuzrození. Třetí série působí celá, jak úplně jiná řada, je to hlavně pocta fanouškům, celá stará posádka Next generation opět pohromadě jako akční dědulové a babky :-) Nostalgické rozloučení se skvělým dějem a akcí, to vše působící opravdu velko rozpočtově, důchod ještě nikdy nebyl tak zábavný, 9/10. ()

Skokan

Třetí série je absolutním fan servisem pro všechny Trekies. Už jenom začátek, na rozdíl od ukuňkané znělky první série vám zde už jenom úvodní logo říká: Vítej doma, dlouho jsme se neviděli.... Hudba, každý záběr, každá věta vám řekne, že všechny nové seriály a filmy, z tohoto universa, vlastně za nic nestojí. Dokonce i názvy jednotlivých epizod vás pohladí na duši a navnadí vás na sledování. Je tu několik okamžiků, kdy se několikrát opakuje věta o rodině, takové to americky otravné, ale v momentě, když si řeknete že tohle tvůrci nemuseli, vás okamžitě odmění novým pohlazením. To vše samozřejmě platí pro ty, kteří NG považují za to nejlepší, co ve Star Treku vzniklo. Jak to ale budou posuzovat zcela nový diváci, těžko říci. ()

Gerges

Ultimátní fan service! Třetí řadou seriál získal druhý dech, zábavnost a napínavost. Snížila se příběhová roztříštnost, vrátily se všechny hlavní tváře TNG + speciální bonus v podobě muzejního kousku. Nebrečí se tu jako na Discovery, nicméně z té vší nostlagie vám slza ukápnout může. Ale na druhou stranu beru i negativní hodnocení, jako například od cyphercz. ()

jjjerry

Po skvělé prvni serii přišel propadá druhé řady, začátek třetí serie dodal naději. Bohužel zábavné byly první dva díly. Poté se to nese v duchu trapného sentimentu. Scénaristická nelogika bije do očí. Škoda, potenciál byl veliký. Ale mně nestačí hloupý scénář, když se na scéně objeví známé postavy. ()

Polux

9/10 | Fan service nerdgasm level over the top:-). Goldsman, Kurtzman a Roddenberry mě se třetí sezónou dostali přesně tam, kam chtěli, totiž na lopatky a já jim za to ještě s blaženým úsměvem a se slzou v oku v duchu poděkoval. Je to prvoplánová nostalgická citová ždímačka? Jistě. Je většina sezóny jen sice hodně zábavný, ale pořád především povinný content filler před velkolepým finále, aby vznikl nasmlouvaný počet epizod? Pochopitelně. Nebýt Goldsmithových geniálních motivů ze seriálového etalonu The Next Generation (respektive celovečerního The Motion Picture) a celovečerního First Contactu, návratu kompletní posádky Enterprise-D (neskutečný kudos za to, že se něco takového po takové době podařilo), spoustu cameo vystoupení vedlejších charakterů napříč celým ST univerzem (ať už osobně nebo jen prostřednictvím hlasu) - ukáže se tady skoro každý, na koho si vzpomenete, tuny legendárních hlášek od "make it so/engage" přes "today is a good day to die" až po "resistance is futile" a zlatého hřebu v podobě Lady E v celé její kráse a hlavně v akci, moc smysluplného by vlastně z třetí sezóny nezbylo? No jasně že ne. A hádejte co? Je mi to úplně fuk:-). | Na něco takového jsem totiž čekal od celovečerní Nemesis a po všech těch dlouhých letech a zejména po nástupu Abramse jsem už ani nedoufal, že by se ještě někdy původní posádka, na které jsem v 90s vyrostl a díky níž jsem si ST zamiloval, mohla vrátit v plné sestavě ať už do kin nebo na obrazovky. Takže třetí sezóna je v tomhle ohledu pro mě splněný (letitý) sen a jistě nejen pro mě. Goldsman s Kurtzmanem a Roddenberrym se sice nevyvarovali několika chyb (expozice trvá neúměrně dlouho, v podstatě až do závěru sezóny není vůbec jasné, o co vlastně komu jde, měňavci jsou trestuhodně nevyužiti, borgové působí jako deus ex machina, Plummer přehrává jako o život, známé vedlejší charaktery slouží jen k tomu, aby se na moment objevily v ději a byly při tom rovnou bez milosti odpraveny, zase další retcon minulosti hned několika postav, atd.), ale Stewart opět herecky naprosto vládne, z předchozích sezón zůstala jen Hurd a Ryan (za mě rozhodně plus), Stashwick tady vystřihl jednu z nejzábavnějších nových postav ve ST za hodně dlouhou dobu a Speleers dovedně trefil ten ideální balanc mezi frackovitostí a symptatičností, který ta postava nutně potřebovala. | Tohle je zkrátka v prvé řadě rozlučková párty ve velkém stylu pro starou gardu a všechny její nové i staré fanoušky a kdo hledá/čeká něco jiného, bude muset jít zklamaně zase o dům dál. Kdo hledá přesně tohle, čeká na něj dost možná nejlepší live action sezóna (spolu s první sezónou Strange New Worlds) ve ST od poslední sezóny Enterprise skoro dvacet let zpátky. Stewart, Frakes, McFadden, Dorn, Burton, Spiner a Sirtis se ve třetí a pravděpodobně poslední sezóně dočkali důstojného a opravdu dojemného rozloučení se svými postavami a já jsem moc rád, že jsem mohl být s nimi u toho:-). | PeZet ()

Tomulka

Něco takového mělo vzniknout už dávno. Pocta Seriálu ST Nová generace a filmům s touto posádkou. Sice staří známí protivníci avšak v perfektním novém kabátě. Velmi dobře napsaný scénář! ()

ghoston

Né né, je konec, scenáristé v Hollywoodu ztratili schopnost psát zajímavé příběhy. Ze ST se již dávno vytratil jakýsi potřebný filozofický přesah, který by Vás nutil k zamyšlení v reálném životě. Poslední zbytky toho se dají vystopovat právě ke ST:NG, pak už to bylo jen váhání a v posledních letech už jen čistá propaganda a ideologie, která bohužel onu metafyziku nahradila. Je to úpadek. Doufám, že jednoho dne přijde někdo, kdo ST opět postaví na nohy. Krkonošské pohádky mají 100x více poučení a metafyziky! ()

beny258

Tohle mi teda vůbec nesedlo. Je tam moc fan-servisu. Tolik, že to je až otravné. Když se v posledním díle ukázalo jméno lodě, opravdu jsem se už chytal za hlavu. Pokusy o nostalgické scény se mi jevily strašně nucené a se všemi těmi šedivými tvářemi jsem si připadal jak někde v domově důchodců. Pokud chtěli tvůrci udělat nějakou vzpomínku na TNG, měli tomu věnovat jeden díl, rozhodně ne celou sérii. Radši bych ocenil něco nového. ()

hawkey_CZE

Poslední (?) návrat Nové generace ve velkém stylu. Přesně takhle jsem si představoval rozlučku Picardovy posádky. Star Trek naplňující sny každého fanouška TNG. Jasně, nějaké mouchy by se našly, ale za mě dávám 5 hvězd bez jakékoliv diskuze. ()

MIRECSK

Tak stará partička nám predsa ešte malá čo ponúknuť. Takto ma vyzerať správne rozlúčenie s postavami ktoré mnohí tak milovali a stále ešte milujú. Poslednú časť som si užíval s úsmevom od ucha k uchu. Som rád, že skutočný Star Trek ešte stále žije. ()

Shakal4972

Ako sorry. Asi som už moc starý. Ako skalného fanúšika StarTrek univerza, ma reunite starej posádky TNG nesmierne potešil. V celej 3 sérií je toľko easter eggov že o ne divák zakopne aj keď si dá pásku cez oči.  To všetko je fajn na inak strašne nudnom a predvídateľnom scenári a ešte nudnejších dialógoch skúmajúcich vnútorné pocity každej hlavnej postavy. Niektoré herecké výkony prekvapili viac (Vadic). Ale celkovo sa neviem zbaviť pocitu, že scenár bol účelovo napísaný a prispôsobený len okamihu keď ---SPOILER ALERT---  všetci old crews zasadnú opäť na svoju Enterprise. Verím, že to každého pamätníka nadvihlo zo stoličky, ako aj mňa ale celkovo sa k tomu dalo dopracovať aj inteligentnejšie. Keby tam pridali ešte time travel a po ceste by nabrali aj Tashu Yar, veľmi by som sa už nečudoval. Také to totiž bolo "preplácané". Na konci už nejakú logickosť nemalo zmysel hľadať. Sorry ešte raz ale teraz premýšľam či bola väčšia sprostosť 2 alebo táto, 3 seasson. Hmmm. (po uvážení, 2 sezóna v pitomosti stále vedie) ()

StarFsh

Tak túto sériu hodnotím dvoma hviezdami. Je to lepšie, než predchádzajúce dve série, ale logické kopance a chýbajúce akékoľvek posolstvo, ktoré by táto séria ponúkala divákom mi nedovolí dať viac. Možno sa v siedmej sérii konečne dokážu dostať na úroveň pôvodného ST: TNG. :-P ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD