Reklama

Reklama

Putování s dinosaury

(seriál)
  • Velká Británie Walking with Dinosaurs (více)
Velká Británie / Německo, 1999, 3 h (Minutáž: 30 min)

Scénář:

Georgann Kane

Hudba:

Ben Bartlett

Hrají:

Kenneth Branagh (vypravěč), Avery Brooks (vypravěč), André Dussollier (vypravěč)
(další profese)

Epizody(6)

Obsahy(1)

Znovu se můžete vrátit do dávno minulých časů a prožít velká prehistorická dobrodružství s neobyčejnými tvory, kteří žili na naší planetě. Naše cesta začíná před mnoha a mnoha miliony let ... Tvůrci oscarové série PUTOVÁNÍ S DINOSAURY se vrací, aby vám přiblížili napínavé, akční, prehistorické dobrodružství, u kterého vám budou vstávat vlasy na hlavě. Díky nim se můžete znovu podívat do země těch nejpodivnějších DINOSAURů. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (181)

Sabrewulf 

všechny recenze uživatele

OK, je mi jasné, že z kostí dinosaurů se dá vyčíst, jak byli velcí a jak vypadali. Ale to, jak nám tvůrci s naprostou suverenitou předkládají chování a zvyky dinosaurů, už je moc. Připomíná mi to seriály typu Kriminálka Las Vegas, kde z bláta na botě určí, co měl dotyčný na večeři a jak rychle to sousto kousal. Kdyby se to aspoň neprezentovalo jako dokument, ale pouze jako příběhy o dinosaurech..... Jedna hvězdička za triky. ()

see_sawandrew 

všechny recenze uživatele

Vizuálně poutavý, dobře natočený a místy dokonce napínavý BBC dokument, který nemá sice informativní hodnotu tak vysokou, jako mnohem starší a můj oblíbený dokument Planeta dinosaurů, avšak je o to více přístupný běžnému divákovi a dětem. 1. Nová krev (****) - velmi zábavný začátek seriálu pojednávající o prvních dinosauřích úspěších v Triasu. Minipříběh o kynodontech je příjemným překvapením - tímto chválím BBC, že se nezaměřili jen na přerostlé ještěrky, ale znázornili nám také vznik savců. 2. Doba titánů (**) - celkově nezajímavý díl. Mladí diplodoci jsou sice fajn, ale jurské období se netočí jen okolo nich. Radost jsem měl jen z malých pterosaurů. 3. Kruté moře (***) - výborný začátek, krásné azurové moře, avšak informativnost kolísá. Liopleurodon rozhodně nevážil 150 tun, jak se nám seriál snaží vtlouct do hlavy (tolik proboha nevážili ani největší sauropodi). Naopak potěšila zmínka o ostrorepech; lov vajíček na pláži plné Rhanforynchů byla moc pěkná scéna. 4. Giganti oblohy (*****) - fantasticky stylizovaná epizoda s výbornou hudbou, leteckými záběry a nádhernými ptakoještěry. Lov Utharaptorů je napínavý a konec dojemný - co víc si přát? 5. Duchové polárního lesa (****) - nejzajímavější díl ze všech, protože o polárních dinosaurech jsme toho zatím neměli možnost mnoho slyšet. Potěšili mě obojživelníci a záběry na polární záři :-) 6. Konec dynastie (****) - celkově lehce depresivní díl z Montany. Mrtvá ožraná mláďata na sopečných polích a udušení dinosauři u bahenních jezírek. Meteory na obloze, sopečné erupce a mezi tím vším jedna rozvášněná tyranosauří samice. Ocenil jsem také zvuk, který dinosauři vydávali - byl originální a věrný, narozdíl od mnoha ostatních filmů o těchto ještěrech, kde se používá často nahraný řev dnešních kočkovitých šelem. 80% ()

Reklama

Kapikova 

všechny recenze uživatele

Srdcová záležitost mého dětství. Mne i spoustu mých kamarádů tento seriál pevně přesvědčil, že být paleontology musí být to nejlepší povolání na světě. Nejen vás tento seriál seznamoval s mnoha informacemi, ale díky charakterům a příběhům byl tento dokument mnohem osobnější (bylo mi líto každého pitomého Diplodocuse!) a všechny znalosti se lépe vstřebávaly Když se na něj dívám dnes, trochu mne do očí praští ona počítačová grafika, na kterou máme rok co rok vyšší nároky, ale tehdy to byla špička a jeden z nejzajímavějších dokumentů, jaké jsem kdy viděla. ()

Holusacek 

všechny recenze uživatele

Můj velmi oblíbený seriál,když jsem byl malý.Každopádně nyní v tom nevidím nic zvláštního co by mohlo zabavit,je to jen o tom jak se dinosauři kdysi chovali,nebo mohli chovat.I přesto =65% prostě dokument na který se dá dívat a není nijak zdlouhavý.Ale mezi nej seriály?Kdepak.V mých oblíbených je snad jen proto,že alespon nějakým způsobem zabaví. ()

Sadova302b50 

všechny recenze uživatele

Báječná podívaná, ve své době byla v rámci dokumentů vpřed o sauropodí délku, byť s přibývajícími roky a postupujícím poznáním se hromadí nepřesnosti a omyly, kterých se tvůrci dopustili v pochopitelné absenci nových poznatků a faktů. Přesto si všechny série Putování (nejen ty dinosauří) občas velice ráda pouštím. ()

Galerie (10)

Zajímavosti (22)

  • Seriál Putování s dinosaury je nejúspěšnějším dokumentárním pořadem v historii. Celkový rozpočet seriálu činil 6,1 milionu liber, což je asi 360 milionů korun. (Dr.Okamura)
  • V díle Kruté moře (Cruel sea) se uvádí, že Liopleurodon měřil až 25 metrů a vážil 150 tun. S tím však většina vědců nesouhlasí, jeho skutečná velikost se dosud s jistotou neví, ale odhaduje se mezi 7–15 metry. (Segoves Kelt)
  • Na motivy tohoto dokumentárního seriálu vznikla v roce 2006 v Austrálii famózní show se stejnojmenným názvem, jež se od tohoto roku konala v O₂ arénách po celém světě. V této show vystupuje postupně podle geologických období celkem 9 druhů dinosaurů (konkrétně Liliensternus, Plateosaurus, Stegosaurus, Allosaurus, Brachiosaurus, Utahraptor, Torosaurus, Ankylosaurus a Tyrannosaurus Rex) a 1 druh ptakoještěra (Ornithocheirus). Dinosauři jsou zastoupeni celkem 12 dinosauřími animatroniky, 5 dinosauřími obleky, v nichž hrají lidé, a 1 loutkou (Ornithocheirus) v životní velikosti. Zajímavostí je, že v představení probíhá také několik scén, které se odehrály právě v tomto seriálu (např. souboj Torosaurů, útok Allosaura na Stegosaura, Ornithocheirova migrace či přísná hierarchie při krmení u Utahraptorů). Tato show již také prošla od roku vzniku mnoha změnami. První velká změna nastala v roce 2009, kdy podobu všech dinosaurů (vytvořením zcela nových animatroniků a obleků) pozměnilo britské televizní studio BBC Worldwide (od tohoto roku tuto show financuje a vlastní Velká Británie). Během roku 2009 byl navíc Brachiosaurům, Stegosaurovi a Allosaurovi pozměněn hlas, který vydávají. To samé se událo také u T-Rexe, ale až v roce 2011. V roce 2014 bylo Liliensternovi, Utahraptorům a T-Rexovi přidáno peří a Ornithocheirovi zase srst. Tato show navíc již minimálně třikrát vystupovala také v ČR, konkrétně v pražské O₂ aréně, poprvé v únoru 2010, podruhé v únoru 2013 a potřetí v lednu 2019. (Marasuchus17)

Reklama

Reklama