Shrek in the Swamp Karaoke Dance Party (2001)

Samozřejmě jasné hitovky v podání těchto známých postaviček,jelikož však tvůrci jen nastříhali úseky písní a přidali animace,nedokázal jsem se pobavit pouze zpěvem a tak také hodnotím tenhle video film.

Přeborníci (2003) (TV film)

Lidi,které znám a čas od času potkávám,vesnice jež znám křížem krážem,hřiště na kterém jsem již několikrát stanul.Dokument,ke kterému jsem přišel až s velkým odstupem času,ale dramaturgie,ta jednoduše známá vesnická idylka a staré dobré slezské nářečí nesmrtelné.

Nový svět (2005)

Film,který mě nedokázal v žádném momentě oslnit nebo nadchnout,dokonce ani pobavit film nedokázal.Děj filmu se neustále odvíjel v táboře,na loukách či v indiánské vesnici a laťka filmu se nepohnula ani při té pětiminutové šarvátce(chvála aspoň za pětminut).Neustále se zde hovoří o stupidních pocitech,jen plavých a zbytečných řečích,které nejsou nijak důležité a co mě nejvíce zaráželo,kdo mohl Nový svět nominovat na Oscara,co tady pohledávala rozšířená verze a vůbec jediná věc proč jsem Nový svět shlédl byl Cristian Bale jež se objevil po více než hodině!Měl jsem vůli se dodívat do konce a také jsem to udělal,ale už bych se k tomuto zpracování nevracel,nemluvě o nevýrazné skoro až žádné hudbě.Podle mého názoru by se nezkušení režíséři neměli pouštět do výpravných velkofilmů a tím svůj komentář zakončuju.Malinké plus vidím u Christiana Bale a hereckých výkonů a jinak bych dlouze uvažoval co se mi na tom vlastně ještě líbilo.=35%

Česko - Slovenská SuperStar (2009) (pořad)

Další pokles od minulé řady a to nejspíše tvůrci mysleli že k tomu nedojde při spojení dvou zemí ala ,,máme dvojnásobek talentů!´´-takto skutečně ne.Skvěle se doplňující moderátorská dvojce Mareš a Adela,správně hodnoící porota a více než dost talentů.O tom je Česko Slovenská SuperStar.55% slušný a stále uspokojující průměr.

Česko Slovenská SuperStar (2011) (pořad)

Česko Sloveská Superstar se již pomalu dosahuje dna a doufám,že se nerozhodne pokračovat,neboť rok za rokem nová řada,to už je něco špatně,to už není o zábavu,ale jednoduše o peníze a sledovanost!Shlédnout se však dá.Přes 30% dále nejdu.

Talentmania (2010) (pořad)

Měl velké dilema-na Nově běžela Talentamania se Zdeňkem Troškou,Adélou Banášovou,Paľem neboli Pavolem Haberou,Alenou Šeredovou a moderátorem Leošem Marešem aneb všechno obsazení které jsem již někde v televizi viděl.Na Primě běžela show ČeskoSlovensko má talent a tam jsem znal moná jen z televize Lucii Bílou a nakonec jsem se špatně rozhodl pro Talentmaniu,čehož nyní lituji.Byl tam špatný způsob hodnocení a obrovské mínus nastolo když zřejmě na režisérské stoličce režisér nahradil Alenu Šeredovou za nevkusné a neustále trapné či dokonce sprosté (ne)baviče Suchánka a Genzera ala Mr.GS.Plus jsem viděl v soutěžících jako třeba nesmrtelného chlápka,cvičitelku se psem,různé tanečníky a nebo třeba Reného Richtera,který vše zvedal zuby(a je mimchodem matčin bývalý spolužák).Dále nechápu co mělo znamenat ta módní přehlídka na začátku o výběru spolumoderátorky,která poté vůbec nebyla!To i mnohé další špatnosti zde nastaly,ale vzhledem k tomu,jsem se prostě a jednoduše bavil a to mi stačilo.Jako pořad na 50% celkově na polovinu plynu.A zdá se,že v souboji titánů nejpíše s převahou zvítězila show ČeskoSlovensko má talent,neboť druhá řada tohoto pořadu se ještě neukázala a druhá řada ČeskoSlovesko...již sklízí úspěch.Jestli tedy Talentmania 2 bude,je těžké řící i vzhledem k procentuálnímu hodnocení.

Králova řeč (2010)

Popravdě a přímě řečeno:i přes všechna hodnocení či navrh posazené dva Oscary,jsem si nebyl sto říci,že opravdu je film můj oblíbený,neboť jde o velmi zdlouhavé historické drama,kde příběh vypráví o králi který koktá a jenž se chce léčit u terapeuta,při čemž mezi nimi vzikne jakési pouto.Tento nepoutavý děj neboli obsah,byl fantastickým režisérem bravůrně předveden a tudíž dokázal velice zaujmout.Celkovou dobu nešlo o prachobyčejné drama,nýbrž byl tento počin vyprávěn i jako místy bavící komedie a to ne dobová v jakém roce byl film odehráván,ovšem s tolika nevšedními výrazy pro historický film,že jsem prostě pustil uzdu fantasie a skvěle se bavil.Mnohé zabavilo v těchto všem žánrech,pečlivě vybraná intonační hudba či dobré herecké výkony.Zamrzí prázdné neboli slabé pasáže,které kazili film,ale uvědomme si,čím více doplnit film o koktavém králi,kterého léči terapeut,aby mohl dobře mluvit a pronést povzbuzující řeč?Tímto zůvodněním tvůrcům chybičky odpouštím a výtvor vynachvaluju.Nyní mě docela mrzí,že jsem odmídl film s původním zněním a s titulkama,ale dabing byl jako vždy opět skvělý a vyvážený a to mi stačí.Tímto svůj komentář zakončuji s hodnocení chybějící jedné hvězdičky,ale velmi narozmezí se všemi.Netroufám si hodnotit procenty,ale i kdyby,pohybovaly by se u 90% za čož jsem s filmem vemi uspokojen.Snad by se dalo na filmu více zvýraznit a zpestřit tehdejší konflikt,ale za tohle kritizovat nemohu.Nestárnoucí film u mě ještě s nezmíněnou skvělou kamerou.

Hrdinové (2006) (seriál)

GENESIS:skvělé upoutání do ještě lepšího seriálu.Temné,zapeklité,napínavé,akční,to jsou žánry pro první a nejlepší řadu hrdinů.Genesis popisuje o tom,že jednoho dne vybouchne New York do povětří a,že roztleskávačce hrozí smrtelné nebezpečí.Skvělé záběry schopností a efektů v poutajícím prostředí.-slabší chvilky +prostředí,žánr,efekty schopností,pestré záležitost i děj++-=90% Genesis mě uchvátil,uvidíme co přinesou další řady POKOLENÍ:značný úbytek zajímavých a temných scén,zato přibilo akčnosti,drama,a prohloubilo se Sci-Fi.Pokolení jedná o zastavení a zničení smrtícího viru a zastavení vraha zabíjícího první lidi se schopnostmi.Zajímavá řada.Hrdinové zaznamenaly úbytek od předchůdce,ale neztratily na půvabu.-mírný pokles,více slabších záležitostí +akčnější,v některých ohledech převyšuje ++-=80%Pokolení je dobré pokračování,ale čím překvapí třetí řada? ZLOSYNOVÉ:pokud zaznamenala druhá řada lehký úbytek,třetí klopýtá na stejné hranici.Zajímavé a napínavé drama.Třetí řada Zlosynové jedná o vynalezení látky,která umožní dát lidem schopnosti,ale někdo je však proti tomu.Opět skvělé pokračování,které však znovu něco ztratilo.-další pokles,ztrácí na zajímavosti a napínavosti,už jen skoro drama +nové schopnosti,stále zajímavé, to co se čekalo-dobré ++-=75% jen doufám,že čvtrtá řada už nepoklesne. UPRCHLÍCI:výjímečně milé překvapení co se této řady týče.Čtvrtá řada Uprchlíci byla velmi na úrovni,jen chabý počet nuzných scén,skvostně porovnatelné s druhou sérií.V této sérii se rozhodne Nathan pozavírat všechny lidi se schopnostmi do speciálních cel,je však člověk,který je nechce vidět v celách,nýbrž v rakvích.+napínavé,zajímavé-no jako posledně -odskočení od tématu,opět se našly chyby v podobě nezajímavých scén-jak už je známo ++-=80%Hrdinové dokážou stále uchvátit,poslední řadu si nenechám ujít... VYKOUPENÍ:- Celkové hodnocení:-

Sucker Punch (2011)

Trochu hodně ujetější dílo režiséra,který snědl až přepříliš houbiček,ale pozor,říkám ujeté,ale nikoliv nezábavné.Dobrodružství rázně nechybělo,akčních scén narváno a muzikálně doprovázeno.Poslední dobou řádný úlet co se týče,skvělé prostředí a s příběhem a obsahem ve fantasy světě se opět Zack slušně vyřádil,role dobré a s přehledem film rychle uteče.Zpomalené záběry (jak je u režiséra Snydera dobře známo)nezanikly a jen dodatek trochu hodně nepromyšlené-jedna holka tančí na písničku a jedna z její kámošek mezitím krade určitou věc osobě,zatímco v jejím světě se nachází někde ve vzdálené budoucnost nebo vzdálené fantasy minulosti,kde s kamarádkama bojuje s drakem,roboty,skřety a týpky s plynovými maskami a usilovně se snaží najít mapu,zapalovač nebo kuchyňský nůž ve svých misích.Ano pochopil bych kdyby ve filmu Babydol tančila a její jedna kamarádky kradla určitou věc osobě,ale co tam pohledávaly ty zbytečné akční scénky misí proti nepřátelům,kde hledá objekt,když má pouze tančitit?!Neříkám,že ty fantasy scénky byly špatné,naopak!Ale k příběhu v realitě absolutně nesednou.Jeden z mála filmů ke kterým jsem ítil hluboký protest a neskutečnou utáhlou zábavu v jednom.-nepromyšlení mezi fantasy a skutečným světem,přespříliš skladeb +zpomalené záběry,výkony,jednoduchá ulítlost,fantasy mise ++-=80% nepříliš špatný film ohledem,mě potěšilo...