Potlačené touhy, vášnivé ženy, parno a pohledný cizinec, který právě přišel do města... to je situace, pro dramatika Tennesseeho Williamse typická. Na městečko Dodson v Mississippi doléhá velká hospodářská krize a pohromu dovršuje příchod odborníka na úspory na železnici Owena Legata (Robert Redford), který může připravit o práci většinu místních obyvatel. Natalie Wood je úchvatná jako Alva Starrová, místní koketa se spoustou velkých plánů, ale bez východiska... dokud se u jejích dveří neobjeví Legate. Jejich milostný poměr rozzuří Alvinu odtažitou, bezcitnou matku (Kate Reid) – a podnítí město k odplatě. Zakázaný majetek, mistrovsky režírovaný Sydneym Pollackem (Takoví jsme byli, Vzpomínky na Afriku, Firma) a adaptovaný Francisem Fordem Coppolou (trilogie Kmotr), jiskří nezkrotnou vášní a žhnoucími emocemi. (Magic Box)

ilclassico

Mírné zklamání. Nevím, nakolik se tvůrci drželi předlohy, ale pokud si ji ctili, tak bych hru zařadil mezi slabší Williamsovi hry. Filmu, a možná ani hře, rozhodně neprospěl skok z jihu do New Orleans, který zde působí nejen jako pěst na oko, ale vsugeruje vám pocit, jakoby konec ani nebyl od Williamse. Protože ten působí - i když se to k Williamsovi nepatří, napíšu to: Působí pitomě. Jako bych naráz přepnul na jiný film se slaboduchým příběhem pro domácí puťky. Takový kvalitativní sešup bych od Williamse nečekal. V rámci žánru za 3. ()